» »

Vodno hlajenje

Vodno hlajenje

mitjaje ::

Torej študiram da bi prešel na vodno hlajene sisteme. Seveda pa ne bi rad odštel pteriranega denarja za to zadevo.

Trenutno uporabljam:



Rad pa bi, da je zadeva za vsaj malenkost boljša od te...

Torej pripravljan sem odšteti do 30k SIT, če bi se mi le splačalo zamenjati...

No trenutno mi pri sobni temperaturi 27C cpu na stock voltaži laufa pri 34 C, pri 21 C se spusti pod 30 C pri idle, za obremenitve pa poskoči za MAX 5C

Aja predvsem me moti, če zaprem kišto se noter ustvari prava finska sauna in temerature znotraj poskočijo... Zadevo sem rešil z par ventilatrji in odprto kišto... Zda pa mi le ta že gre malo na živce!!

Upam na dobre predloge in konkretne naslove z cenami... Pa ne samo odgovorov ja profitiral bi samo par stopinj...

Shark-357 ::

Če boš kupoval nove komponente potem je 30K premalo ..
CPU Blok je cca 10K
Gpu blok 7K
Pumpa Maxijet 6K
Radiator 10K
cevi 2K
T člen 500 sit ali rezervoar 6K

Če boš rabljeno kupoval lahko dobiš več ali manj vse za pol cene pumpo ter cevi pa le novo kupi ;)

mtosev ::

V JAE maš Big Water za 25k.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mitjaje ::

shark eee to sem hotel slišati kaj ne smem rabljeno kupiti... Thx for this!!

Še kakšni pametni nasveti... kar sem gledal blokov, si itak že vsi iz bakra... kaj boljšega za to ceno ni ne?!?! Naslednji boljši prevodnik je srebro ne?

Pumpe čez čas začnejo ropotat ne?!

@motsev:
Sem gledal ta komplet, niti ni tako slabi.... samo morem potem še blok za vga dokupit pa kakšen t-člen in še kaj... Kakšna pa je kaj kakovost tistih radiatorjev?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

Shark-357 ::

Kar se blokov tiče ti priporočam made by Eddy ,pumpo pa Maxijet 1000 ali 1200 (majhna ,tiha,vzdržljiva ter se ne greje) odsvetujem hydor pumpe (velika,težko zadušiš vibracije,se kar greje,impeler se hitro izrabi)..

Drugače IMHO bigwater ni vreden niti 10K saj si za ceno BW kompleta sestaviš vsaj 5x bolj učinkovito vodno hlajenje .

celada ::

ce bos kupoval rabljen radiator ti prodam jugotov killer za kako pivo ali dve zs za vec info.

mitjaje ::

Kak pa te pridem do tega Eddy-ja, sem že večkrat slišal za njega, samo videl ga pa še nikjer nisem...
in
kje lahko kupil Maxijet pumpe?

Poznate še kakšno spletno trgovino za vodno hlajenje po komponentah razen cool-pc.org

Hvala za odgovore in LP

Shark-357 ::

Eddy @ http://www.ekwaterblocks.com/
Maxijet pumpe dobiš v Mr.pet štacuni v BTC(vzporedno z halo A) ali keri drugi štacuni kjer prodajajo akvarije in podobno...

McParson ::

dej pol če kupiš vodno..a bi prodal tega zalmana za procesor????
dej ce te kaj zanima me kontaktiraj na peter.planinsek@email.si
lp
AMD Athlon64 3200+ soc.754 GigaByte GAK8-NE nf.4 GeForce 6600 GT 1024 Mb RAM (2*512) 160GB Maxtor LG dvd/+R


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje računalnika z vodnim sistemom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
387619 (4848) Steinkauz
»

Katero vodno Hlajenje kupiti?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121380 (1204) DimmniBurek
»

vodni blok za grafo

Oddelek: Kaj kupiti
5813 (773) dolenc
»

Vodno hlajenje-pomoc

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121017 (781) *ziga*
»

water cooling

Oddelek: Kaj kupiti
191246 (1004) joker16_7

Več podobnih tem