» »

G-kabel : 1 modem - dva računalnika - kako ?

G-kabel : 1 modem - dva računalnika - kako ?

Vanich ::

Sosed ima internet preko kabla (G-kabel), sedaj me pa zanima:
- kako bi lahko povezal še en računalnik, tako da bi oba imela dostop do interneta ?
-kaj je z I.P. naslovi ? (G-kabel nima statičnega I.P.-ja ?)
-alternativne rešitve tega problema
(koaks, UTP, 3 x mrežna......v glavnem a se to sploh da narediti ?)
-a pri G-kablu kaj težijo zaradi tega ?

thanks.

chucki ::

to je nezakonito! še sodniku lahka greš!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Vanich ::

Hja ne vem, telesat to dopšča, ne vem pa kako je z G-kablom. A mi lahko gdo pove ?

|GrEgOr| ::

S sosedom si morata nardit lokalno mrežo. - se pravi sosed bo imel v compu dve mrežni. Ena bo lokalna, kjer bodo IP-ji lokalni (192.168.0.X -192.168.0.XXX), druga mrežna pa je povezana z modemom, kjer je nastavitve ostanejo taksne kot so, samo connection sharing se mora vklopit.

pazi samo da vaju ne bodo dobli. Upam tud, da nimata prevlke razdalje med hišama in pazita na vremenske vplive ce mislita kable vlect po prostem.

Tomi ::

Jaz sem imel to tri mesece s frendom ( preden smo se preselili ), in ni bilo nobene panike.
metrodusa.blogspot.com

CaqKa ::

pa sosed naj postavi proxy streznik in preko njegovega proxyja dostopaj da je bolj "varno"
no jaz sem sicer iz mbja... pa pravijo da pri nas niti doma svojih mašin naj nebi smel met ICS za ostale mašine v LANu.. ni mi sicer jasno zakaj.. ampak ok

Tiger ::

Razdalja med tabo in sosedom je lahko največ 100 metrov kabla. Potem pa pač potegnita kabel recimo UTP CAT5 (Crossover) pa nabavta vsak svojo mrežno z UTP izhodom in to je to... Za sharanje interneta pa lahko v winsih sosed uporabi ICS (Internet Connection Sharing) ali pa kakšnega od teh programov Sygate Home Network, WinGate,...

Aja, pa če vaju bodo dobili - sledi takojšen odklop,....

|GrEgOr| ::

samo se ne boj ker te ne morejo dobit.... zakaj?
nikjer ne piše, da ti ne smeš imet lokalne mreže... v računalnik pa ti ne smejo it brez tvojega dovoljenja ali naloga sodišča... tak da don't worry.
aja pa sosed naj ima res rajsi kaksen proxy. Priporočam ti http://www.kabi.si/winproxy/ (za dva uporabnika je zastonj), da operater ne mora videt da gre promet z dveh compov.

Jux ::

Torej, pred parimi dnevi sem naredil isto (samo da sem to storil doma).
1. nabavi dve mrezne
2. kupi dovolj utp kabla (cross-over - prodajalcu reči da boš povezoval dva računalnika direktno)
3. Vtakni kartice in naloži driverje ter tcpip.
4. Nastavi sosedovo kartico (to ki si jo sedaj kupil) na ip: 192.168.0.1 ter nastavi tisto mrezno kartico ki jo ze ima v racunalniku od prej na Internet connection sharing (jst mam to v win2k).
5. Na svojem racunalniku nastavi tcp-ip na: ip=192.168.0.2, gateway 192.168.0.1, dns > vpiši sosedovega.
zadeva funkcionira!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

DamoskinoS ::

8-OPepca*Kardelj: najbolje da pošleš mail adminu G-kabla ter ga vprašaš kako je s to rečjo...mislim da ti bo on najbolje znal odgovoriti na to! :P

LP Honzy

Vanich ::

Thanks, fantje....
Razdalja ni problem, ker je komej 15-20 metrov. Crossover kabl si bom naredu sam.
Bomo kar probal.
Thanks, še enkrat.

Pendexter ::

Pepca*Kardelj
Lahko priklopiš več compov preko proxyja
vendar če opazim v arp tabeli več vpisov te odklopim
razen če ne podpišeš pogodbe za lan ..

lp
admin g-kabel
Mogoče pa se motim ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ICS Internet Connection Sharing in IP naslov 192.168.0.1

Oddelek: Omrežja in internet
92834 (2045) MrStein
»

XBOX LIVE problem s konekcijo :( :( :(

Oddelek: Konzole
303107 (2824) T_F_7
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311552 (7222) Tomi
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333421 (2697) MrStein
»

Internet connection sharing! WTF???

Oddelek: Pomoč in nasveti
201752 (1448) CaqKa

Več podobnih tem