» »

Prekršek

Prekršek

Neon87 ::

Pozdravljeni!

No tudi mene so naposled dobili strici policaji na radar.;(( Pri omejitvi 60km/h sem vozil 89km/h in imel
"srečo", da sem bil v rangu prekoračitve 20-30km/h.
Za to sem si "priboril" kazen 20000sit oz., če plačam v 8dneh 10000SIT ter 1 kazensko točko.
Problem pa je, da so me dobili tam, kjer naj ne bi bil, moji stari ne vedo zato, pa me zanima, ali dobim morda še kaj po pošti?
Ali le plačam tisto položnico, ki so mi jo dali in bo vse skupaj ostalo skrito?

Hvala za odgovore.

MadMicka ::

Nč bat, starši tega ne bodo zvedl (razen če ne berejo slo-tech >:D ). Tudi če dobiš kaj po pošti, bo vročitev osebna. Se pravi, prevzameš le ti in nihče drug. Potem se pa lahko kaj zlažeš. Recimo, policaj te je dobu, ko si šel čez cesto mimo prehoda za pešce :)

MTm2H37rqt7B ::

Nic ne dobis po posti. Poloznico si ze dobil.

miko 55 ::

a so te popisal? če so te dobiš na dom položnico. če te niso plačaj in do mir

Neon87 ::

dal so mi položnco,... avto ni bil moj, zato sm mislu da bi kej blo na dom.
Pa že ne bo upam :)
hvala za odgovore.

LP.

MadMicka ::

pux, možno, da dobi še kaj po pošti zato, ker pravi, da dobi tudi eno kazensko točko. Mislim, da v takšnem primeru sodnik izda odločbo. Ne vem pa za 100%, bi moral preveriti.

Fatboyslim ::

100% Dobiš po pošti od sodnika

Sam sem imel podobno situacijo ko sem na 50kmph pripeljal z 72 in dobil 30k kazni in 2 točki.

Čez nekaj MESECEV pride po pošti položnica v kateri je 30k kazni ter 10k stroškov sodnika sodnika za prekrške - zaradi točk ;((

Zgodovina sprememb…

MTm2H37rqt7B ::

Njega bolj zanima ce dobi kje napisano KJE je storil prekrsek. Drugac se vedno lahko rece da je sel prehitro, nevem, ulico pred hiso...

Neon87 ::

Ka dobim še pol kej od sodnika???
Za kazensko točko?
Fatboyslim. Kljub temu da so mi dali položnco pa da jo bom plaču zdej v 8 dneh?
:S
jao

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neon87 ()

Fatboyslim ::

Js nisem dobil položnice takoj - je pa prišla po pošti čez pribl. 2 meseca. V priloženem sporočilu JE pisal kraj prekrška

Glede na to da si ti položnico za prekršek dobil takoj, mislim, da boš po sodnem postopku dobil še le še eno položnico za sodne stroške, ne verjamem pa, da bo v njej pisal kraj prekrška

DenisM ::

10.000 sit za sodne stroške dobiš še.

Lp.
I LOVE my computer because all my friends live in it

sid911 ::

Torej bodi na preži za poštarjem da rpestrežeš pismo še pred starši;)
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Neon87 ::

;(( Men se bo zmešal. A za 1kazensko točko gre kr sodniku za prekrške pa so kr sodni stroški?

Tilen ::

Zmeni se s poštarjem, da morebitno pismo pusti pri sosedu in ti tam dvigneš. Če se seveda lahko kaj takega dogovoris in zaupas sosedu da nebo izcvekal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MadMicka ::

Tilen, dej ne nakladi. Pri takih stvareh se pošta vroča osebno. To pomeni, če si doma, podpišeš in dobiš, če te ni doma, dobiš obvestilo, da te čaka pošta na Pošti. Tako da brez skrbi.

BigWhale ::

Ma dej, grow up. Pa ne jokaj za vsako neumnost, ki jo nardis. Be a man! Mej se tolk jajc, da bos fotru upal povedat kje si bil.

Heh....

lufthammer ::

Nič bat - če si dobil položnico v roke, jo lepo plačaj in ne boš nič dobil na dom. Dobil boš terjatev, če ne boš plačal, pa še dražje bo.

Tisto točko kar policaji uredijo, je tudi samo pri njih evidenca in se ti v noben dokument ne vpisuje. Izkušnje, kaj čmo.

Se pa umiri in to še posebej, če se voziš tam, kjer te ne sme biti!!!

perci ::

Afaik je zdej prvostopenjski organ policija in lahko daje še kej več kot samo mandarne kazni - torej tudi kazenske točke. Ne dam pa roke v ogenj, pozanimat se mi pa ne da :D.

lufthammer ::

Ja še to. Če si zrel za sodnika za prekrške, ti policaj to takoj pove, te popiše in odslovi, nobenih položnic

in tudi nobenih popustov.

sverde21 ::

A teb t str gledajo pošto 8-O OMG. To je kršenje zasebnosti :D :\
<?php echo `w`; ?>

Tilen ::

MadMicka, oprosti, ampak mi imamo eno zelo kul sosedo [starejso] s katero se dost dobro razumem pa se da vse zmenit, ce je kdaj kaka posta za mene bla, da bi mi doma kaj gnjavli :)

Sicer ne vem ce postar lahko to naredi ampak pac povem, da se da. Vcasih tut ona kaksno priporoceno posiljko za mene prejme pa ji jaz denar dam prej seveda ipd. Sploh ni problema.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Neon87 ::

sverde21, neb blo glih najbolj kul da bi vidli, da piše gor Ministrstvo za notranje zadeve - policija na prispelem pismu.
Ko mama bi na bog ve kaj poštudirala.

Alexius Heristalski ::

Tilen: Očitno vaš poštar ne dela po pravilih. :D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Heh, to pa me sploh ne zanima :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vice ::

Pri takih stvareh se pošta vroča osebno.
Ni nujno.

perci ::

Kako ni nujno? Mal razloz tole.

delfinus ::

V majhnih krajih, mestih postarji ponavadi osebno posto izrocijo starsem, ker se poznajo, ker si pac zaupajo. Ce prav to ni prav se to redno dela. Npr pri meni mojo osebno posto, pozive, dohodnina, prevzemajo tastari tudi kar direkt na posti, ceprav posta to ne bi smela dopuscati.

Tear_DR0P ::

po 14 dneh pade avtomatsko v kaslc - zarad izogibanja
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Fatboyslim ::

OK zdaj bi pa še jaz nekaj vprašal.

Danes zjutraj ko sem šel v MB sem v predorih na avtocesti vozil za nekom ki je vozil pribl 120 na omejitvi 100kmph.
Ko sem se vračal sem videl da so na izhodu iz predora postavljene kamere

Zanima me, če te kamere merijo hitrost, ali pa so tam postavljene le iz varnostnih razlogov; najbolj me pa zanima če bom dobil kazen :(

MadMicka ::

Te kamere so od Dars-a, tako da kazni ne bo.

Fatboyslim ::

QL, TNX :)

Neon87 ::

Potem za mene ne bo kakšnih posebnih pošiljk in položnic s sodnimi stroški? :D

w3t80y ::

to kar si ti dobo je nasploh narobe in ni v skladu s pravili, ti si prekoracu hitrost za 29kmh izven naselja kar pomeni da mors bit kaznovan po kazenski odlocbi 32/9/b kar pomeni obravnavanje na prekrškovni organu (hitri postopek) in kazen 20.000 sit + 10.000 sit sodnih stroškov. Zraven pa se ena kazenska pika. Domov pa bi mogo v roku (odvisno od katere policijske postaje seveda) priblizno 1-2 mesca ponavadi dobit kazensko odločbo in položnici.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čakanje na pošto od preiskovalnega sodnika

Oddelek: Loža
262121 (1437) AndrejS
»

Kazen iz Španije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13031279 (26585) mihec87
»

zanima me tole...

Oddelek: Loža
364326 (3021) redo
»

Prekoračitev hitrosti v naselju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8012120 (10564) Dr_M
»

Plačilo kazni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110197 (8084) Airskull

Več podobnih tem