» »

Čiščenje tipkovnice?

Čiščenje tipkovnice?

IR Babun ::

A mi lahk kdo pove koko bi dobro spucal tipkovnico (zunaj in za tipkami), k je moja čist zapacana in nuca temeljito čiščenje.

Razmišljal sem, da bi jo kar odprl, samo de jo bom lahko sestavil nazaj, ker ma še touchpad, al da jo bi kr na Petrol nesu, pa s kompresorjem vn spucov svinjarijo.
Za zunaj sem pa že enkrat z acetonom probal, pa je ratala lisasta (Raztapljanje plastike), Revellov razredčil pa ni dost močn, pa še drag je, ostala razredčila pa raztapljajo plastiko (mogoče razredčen Unicol - za miniziranje)

Vesel pa bi bil kakšnega boljšega predloga
SCREW THE GOVERNMENT

rc-car ::

Ti odpri tipkovnico in pol spucaj.
Jest sem ves prah posesal ven s sesalcem, mal sem popihal, pa mal s krpo pobrisal in je blo dost boljs!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Jux ::

Ej jst sem svojo tipkovnico pucal vedno tako da:
1. Odstraniš tipke
2. Razstaviš ohišje tipkovnice.
3. Vzameš lavor tople vode in vanj vržeš vse tipke.
4. Medtem ko se tipke namakajo fino zdrgneš pod tušem ohišje od tipkovnice.
5. V lavorju zdrgneš še tipke
6. Položiš vse skupaj na papir in posušiš.
7. Ko je suho skupaj sestaviš.
that's it.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Brane2 ::

Jux:

Ja, to dela, sam pika na i je če vzameš pest PRALNEGA PRAŠKA, jo vržeš u lavor z vročo vodo, premešaš in pustiš v tem vse plasitčne dele stat neki časa (recimo 15 min). Nato (ko voda postane mlačna) enostavno zajameš tipke v dlani in jih parkrat podrgneš, kot bi milil roke. To nardiš X krat, nato s krtačo spucaš temeljito v tej vodi vse dele ohišja, nato pa vse skupaj DOBRO spereš, večkrat če je treba.

Ne vem u čem je štos, a po pralnem prašku plastika diši kot nova...
To je tud razlog, zakaj se splača kupit dobro a staro tipkovnico na bolšjaku za ceno pira. Prneseš kak cool Chery dam, ga opereš in je ko nov, če ni bil prej totalno zjahan (to valjda vidiš)...


Čekiraj vse luknje v tipkovnici, da ni ostal kak drobec not.
Pusti vse skupaj na suhi brisači, da potegne vodo iz tipk in se prepričaj, da so res suhe (predvsem s spodnje strani rada ostane kaka kaplja.

Čeap tipkovnice, ki jih kupujem zadnje cajte, imajo drobec masti na luknji vsake tipke, da stvar ne škriplje.
Ko stvari opereš, tudi masti ni več, a ne vem, s čem bi jo nadomestil. Ma kdo idejo ? Vazeljin ?:8)

Aja, preden daš kapce dol, poslikaj tipkovnico, če maš digitalca alpa skener pa sprintaj stvar na papir.
Vem, da veš razpored tipk na pamet a sem ziher, da boš pozabu, še preden se tipke posušijo >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Sandi79 ::

Pa zakaj dol tipke dat? blesarija..;((
Tipkovnico razstavi, uporabi prašek in kakšno bolj mehko krtačo, tipkovnico posuš do konca lahko tudi z fenom za lase, ko boš sestavljal pa pazi na kontakte, da se ujamejo.:D>:D0:)

Brane2 ::

če ne daš tipk dol, se ti zgodi to, da ne spucaš svinjarije, ki se je ujela med batom tipke in ohišjem in ki ripsa plastiko in povzroča tist umazan občutek.

Poleg tega tako tud ne posušiš vse vode, ki ostane skrita in ujeta med spodnjo stranjo kapic in platojem ohišja ter po raznih špranjah.

In nazadnje, tako se ti tud drobci pralnega praška ujamejo med tipko in ohišjem. Ko se bo voda posušila, bodo kot šmirgl počasi ripsal plastiko...

Sandi79 ::

Ah ja gotovo ni upokojenc de ima tolk časa vsako tipko 10 minut drgnt.>:D|O

ToniT ::

Jaz sem dobro staro IBM-ovo tipkovnico očistil tako, da sem snel tipke in jih dal v pomivalni stroj. Potrebno jih je dati v mrežasto vrečko (tako za krompir), da ne popadajo na grelce.

MadMax ::

Namesto tiste masti uporabi smukec (dobis v lekarni), ali pa isto stvar, ki je se odisavljena-baby puder:D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Brane2 ::

Folk, ročne spretnosti...

Vse tipke opereš hkrati na roko v 5-10 min ZLAHKA...
To pa tako, da zajameš iz vode, in jih potreš med dlanmi, tako da padejo nazaj v vodo.

Več ali manj to, kar počne pralni stroj...

IR Babun ::

Thx, sem jo že spucal, je kot nova,
sam zdj pa razmišljam, o tem, da je spljoh ne bi sestavil, ker zdj tipkam, kr na tist 0.1mm debel polivinil, pa je najbolj, pa še na miz se je sploh ne opaz,
sam a kdo ve, če tko lahko tipkovnca crkne, ker tok zasčite pa plasike zihr ni za brez veze čez
SCREW THE GOVERNMENT

Brane2 ::

Za trajne efekte ne bi vedu.
Vem pa, da lahko kovinski nanos na foliji poči, če slučajno folijo prehudo zviješ. Poleg tega bo prej ali slej počila na tistem koncu, ki gre v konektor...

Ne vidim, kaj ti je tako všeč na njej, saj ne moreš čutit tipk, pa recimo space ni podolgovat itd...

Po drugi strani pa, dokler so tipkovnice tko pocen, koga briga trajnost...


Brane2 ::

BTW: Valjda nisi pozabu razporeda tipk ? ;)

IR Babun ::

razporeda nism pozabu, sam moja tipkovnica je vredna 12k, zato jo bom rajš kr nazaj zapru
SCREW THE GOVERNMENT

pozorhudmaček ::

Jah,no.Sej se ni za bati.Odkar so se mi stresle tipke od calculatind fx-82tl system in sem na int. opazil da je kar nekaj slikc(kdo bi si mislil da folk posta slikce od enga butastega kalkulatorja v 800x600),sem opazil da jih za keyboard ni tolk,vendar sem kljub vseemu najdel svojo obljubljeno-Chicony-KB2966.Sicer ni v taki ločljivosti,ampak upam da bo.

gorenc ::

haha, nova tipkovnica stane slabe dva jurja, jaz pa bom umazano razstavljal in s pralnim praskom pucal:):)

ze pet let uporabljam eno in isto, enkrat na 14 dni jo spiham po potrebi posesam to pa je vse! takrat je stala 900 sit!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pranje računalniških komponent

Oddelek: Pomoč in nasveti
366095 (4339) erex
»

Logitech izdelal tipkovnico, ki se pere (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6414580 (9090) nodrim
»

Projekt Svinjarija ali Kako sem očistil tipkovnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13719706 (17054) energetik
»

Tipkovnica z mrežico med tipkami

Oddelek: Kaj kupiti
5933 (834) Karen
»

En dober nasvet za čiščenje zunanjih komponent računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
211658 (1021) Keyser Soze

Več podobnih tem