» »

Tipkovnica z mrežico med tipkami

Tipkovnica z mrežico med tipkami

jinzo ::

Lep pozdrav,

Jaz pa iščem tipkovnico ki bi med posameznimi tipkami imela mrežico/folijo/karkoli, saj mi vedno uspe pod/med posamezne tipke nabrati lep kup svinjarije :)
Pa bi tak patent, ki bi ga samo obrnil in bi stvari popadale ven ( torej se nebi nabirale za tipkami kot se zdaj ) zelo prav prišel in me prav čudi da še take tipkovnice nisem zasledil.

Jo je mogoče kdo od vas ? :)

P.S: sprejemam tudi kakšne nasvete kako temeljito očistit tipkovnico.

Ciklamen ::

tudi jaz še nisem zasledil...

Morda pa bi bil prvi, ki bi patentiral takšno idejo ki bi bila res učinkovita :D

Am, jaz svojo tipkovnico očiščujem tako, da pojemam ven tipke, se lotim površine, vstavim nazaj tipke in to je to.

Saladin ::

Pa bi tak patent, ki bi ga samo obrnil

Mar ni vsaka klasična tipkovnica takega "patenta"?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

jinzo ::

@Saladin
Vse ki sem jih do zdaj jaz imel niso. Vedno se nabere nekaj pod tipkami, in nikakor ne gre ven če samo obrneš.

Brane2 ::

Zato pa pobereš tipke, stvar spucaš, opereš, posušiš, podmažeš in sestaviš.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Karen ::

Jaz sem ravno za novo leto pucal namizno tipkovnico od Truta. Najprej štaraš v Winsih pod Start/Run... osd (on screen keyboard) - da znaš tipke nazaj zložit.
Potem odklopiš tipkovnico, tipke dol (pazi na Enter, Shift, preslednico, ker imajo poleg plastike navadno kovinske palčke za stabilizacijo tipke). Najprej sem del ven numerično tipkovnico, nato smernike/pageup/down itd., nato funkcijske tipke in na koncu abecedni del. Vsakega od teh delov: ven, v vodo z univerzalnim razmaščevalcem, oprati (krtačka če imaš), na brisačo/kuhinjsko krpo in od tam na radiator da izhlapijo kaplice z notranje strani za 5 minut). Ta čas z mokro, nato pa s suho vato/ušesno palčko ali podobnim tipkovnico pod odstranjenimi tipkami spucat. Nato ven novo serijo tipk in v vodo z njimi, tiste z radiatorja pa nazaj... celoten proces slabe pol ure. Tipkovnica je sedaj kot nova v vseh pogledih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tipkovnica za gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7114287 (12704) 3man
»

Logitech UltraX tipkovnica - čiščenje

Oddelek: Strojna oprema
163128 (1412) GrimReaper
»

Projekt Svinjarija ali Kako sem očistil tipkovnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13719713 (17061) energetik
»

540 aplikacij za pisavo iPhone, boljša tipkovnica za Android

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
156319 (5571) Bor H
»

Patent tedna: uporaba tabulatorja

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
363144 (3144) Jaffa

Več podobnih tem