» »

Dostop do določene strani, kako preprečit ?

Dostop do določene strani, kako preprečit ?

JOKER ::

Zanima me, ali je mogoče uporabniku na drugem računalniku onemogočit dostop do DOLOČENE internetne strani ?

Za lažjo predstavo :
Na drugem računalniku bi rad uporabniku onemogočil recimo, da bi lahko prišel na stran Slo-Tech . A je to možno ?

Hvala !
________________________________________________________
Ka te češ ....

podbevna ::

Po mojem ne.

Če si admis Slo-techa mu lahko otežiš dostop. Zlasti, če ima fiksen IP in ne zna odstraniti cookijev. Preprečiti mu ga pa popolni+oma ne moreš.

Kot en tretji, ki nima nič s stranjo, ki jo želiš blokirati pa težko narediš karkoli. Vsaj z normalnimi posegi. Obstajajo verjetno razni nenormalni in nelegalni podvigi, kot npr. pisanje malwarea, ki mu bo spreminjal host datoteko, ali posegi v DNS sistem, o čemer pa jaz ne vem nič in ti tu ne bo razlagal nihče, ki ve.

JOKER ::

Za prvo trditev, ki si jo napisal sem vedel, da je varjanta.
A praviš, da drugače nebi šlo !? Hmmm .... škoda.
Vseeno hvala za odgovor, morda bo kdo še kaj rekel.

Gre se namreč zato, da bi otrokom pred koncem šolskega leta , ko se je treba še full učit, rabijo pa računalnik za šolske zadeve, preprečil dostop do določene strani, da nebi "zabušavali in bluzli" ko naju z ženo ni doma.
________________________________________________________
Ka te češ ....

podbevna ::

Če imaš fizični dostop do (svojega) računalnika potem lahko to narediš. Spremeni hosts datoteko. Ta določa IP določenih www naslovov ne da bi računalnik preveril DNS server. Nahaja se na C:\WINDOWS\system32\drivers\etc. Odpri jo z notepadom in pusti vse dotedanje zapise in dodaj svoje z IPjem od local hosta

Primer:
127.0.0.1 000freexxx.com
127.0.0.1 0190-dialer.com
127.0.0.1 08.185.87.0.liveadvert.com

Jaz sem na ta način po nasvetu od slo-tech onemogočil precej ads in adware sitov.

LP

strictom ::

JOKER isto situacijo imamo pri nam doma. Le da sem jaz nesrečnez in oče tiran. Gre se pa zato da mi od pete ure popoldan pa do osme ure popoldan total skine internet (čas za učit). Potem pa ob enajstih zvečer spet (preveč neupravičenih se je nabralo ker sem predolgo bedel za računalnikom) pa do enih zjutri.

Nardi pa tako da mi na routerju total prepreči pošiljanje in sprejemanje iz vseh portov.

Router je pa nek LevelOne.

Videl sem pa tudi (na routerju) da se da komot preprečit dostop do katerekoli strani.

Ergo, kupi router ;)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj mi ne odpre samo ene določene strani?

Oddelek: Omrežja in internet
287784 (3824) BorutK-73
»

Kako zaklenem spletno stran?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171216 (1093) [D]emon
»

Blokiranje naslovov strani

Oddelek: Omrežja in internet
204586 (2629) clancy
»

Shranjevanje v Hosts file

Oddelek: Pomoč in nasveti
82087 (2025) Mendex
»

google analytics

Oddelek: Slo-Tech
213089 (2559) roli

Več podobnih tem