» »

tišanje vodne pumpe

tišanje vodne pumpe

burekar ::

Imam 220voltno, 1200l/h, 27W Hydorjevo vodno pumpo. Problem je v tem, da je ta pumpa preglasna. Ko je računalo zelo navito mi prav pride, ampak ko pa rabim nekaj, ob čemer mislim spat, je pa zadeva preglasna.
Ker v meni ni kej preveč štromarja, vas sprašujem, kakšen upor si naj dam na ta 220volten kabel, da bo pumpa delala s polovico moči in kakšen, da bo delala s tretjino moči.
Hvala za vse odgovore.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Kaboom ::

z uporom to ne gre. ker pa še iščeš štromarja v sebi, pa ti priporočam da si greš kupit eno stikalo za žarnice, ki lahko reguliraš moč na žarnici... pač daš jurja, ali dva v trgovini, povezave pa so itak gor narisane...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

burekar ::

Kaboom:
Zvito...
Dobra ideja, ne vem kak ni men kapnal.
Thnx, bom poročal ko se mi bo dal it to nabavit in zmontirat.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

burekar ::

To sem nardil. V Merkurju sem kupu eno zatemnilno stikalo za cca 2kSIT, ampak problem je, da sedaj ko je pumpa tišja, se dere to stikalo. Prav brni.A je kej narobe s to zadevo? Pa se res ne bi dal nardit s kakim uporom?
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

SkyNet ::

Sorry, ampak ti pa res nimaš sreče:)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

TESKAn ::

Jah, ta stikala pač brnijo. Moj nasvet - kupi si eno pumpo od SELTZ - a. Jo mam jaz, je neslišna. Aja, še to - poskrbi, da je pumpa čim bol na mehkem. Jaz sem naredil tako - z rezervarjem iz mehke plastike je povezana pumpa samo z cevjo, pol je pa še rezervar na peni, tisti za zvočno izolacijo. K te pumpe največ hrupa povzročajo, če so v kontaktu s kako trdno površino.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

burekar ::

Ok, zdej sem izoliral tudi to stikalo, do popolne tišine manjka samo še neslišen Seagate disk.
Teskan:
Dobro je izolirano, s peno. Tudi pumpa je podložena. Ampak 1200l/h je vseeno veliko, tak da ni mogoče pričakovati neslišnosti od take zverince.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

random ::

TESKan, kje si pa kupu to pumpo?

TESKAn ::

Huh, v LJ, ko greš z devetko v štepanjsko naselje, je tam na levi strani ceste pred predzadnjo postajo ena taka mala trgovina za domače živali.
Moja pumpa ma pa 900 l/h in je skori neslišna.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

burekar ::

Kolk pa stane ta vodna pumpa?
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

TESKAn ::

Moja je bla 3.500 SIT (900 L/h).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

EX-B ::

Jest mam eno pumpo iz Conrada za 4.900SIT, ki prepumpa nekaj cez 4.000 l/h in ima 24mm premer izhoda. Imam jo v rezervoarju podlozeno z peno in se rezervoar je pritrjen preko gumijastih podlozk. Tako se pumpe skoraj ne slisi (slisi se samo malo brnenje, ce poslusas malo blizje), slisi pa se voda, ki se pretaka po ceveh, pa se to ne prevec. 4.000 l/h in 24mm premera cevi pa rabim, ker hladim graficno, procesor in cipset, pa se cez dva radiatorja peljem celo zadevo (voda gre iz pumpe v radiator, nato pa se razdeli v tri veje, gre skozi bloke, pa spet veje grejo skupaj, pa v drugi radiator in potem nazaj v rezervoar).
Lp. EX-B

DrSergioDJ ::

ex-b:fancy,ni kej. a bi lahko kej posliku zadevo al pa kej...ker slisi se fino:D
...

EX-B ::

DrSergioDJ: Fancy ze, ni kaj, samo kaj ko 156W peltier pokuri tolko stroma, da me je mati zadnji mesec skor ubila, pumpa pa tud ne pokuri prov malo >:D Za slike pa tkole: fotkarja imamo samo enga starga trotl, ampak je shit, skenerja nimam, digitalca sploh ne, webcama pa tud ne. Obljubim da poslikam, ce mi bo frend hotu posodit digitalca!
Lp. EX-B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maxi Jet 1200 - Pregrevanje???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7887 (768) m.i.h.a.
»

Vodna pumpa ropota (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
635014 (4260) SuperHik
»

TT AquariusII Liquid cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
461665 (1062) Tarzan
»

Vodna črpalka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
473796 (2944) TESKAn
»

Projekt tiha gajba, slike!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152280 (1564) pucvoler

Več podobnih tem