» »

Zasledovanje-sledenje dela na računalniku

Zasledovanje-sledenje dela na računalniku

junej ::

Kje bi našel kakšen program, ki bi deloval prikrito (samo za administratorja).Rad bi videl, ko so drugi na mojem računalniku kaj počnejo in katere strani na netu pregledujejo.Vem, da je u explorerju zgodovina samo, če jo očistiš je ni.Ali je omožno ugotovit skrite poštne račune in njihova gesla?8-O
Hvala

aljazh ::

Podajaš se v nevarne vode. Svetujem, da si prej malce prebereš Kazenski zakonik.

junej ::

Kazenski zakonik na mojem domačem računalniku ne velja!! Pa me en klinc briga zasebnost pošte če je to MOJ osebni pc!

destiny ::

Daedalus ::

Se pravi, da drugim "velikodušno" posojaš svoj PC za uporabo, v zameno za (brez njihove vednosti) njihove osebne podatke tipa uporabniška imena in gesla za dostop do epošte in raznih strani? Cepec.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

iMark ::

Če te to kej zanima: obstaja program ki lovi pritiske tipk: keyloggers. ubistvu je to bl hekersko orodje :D, sicer nevem če ti bo to delalo na svojem računalniku kr je to program ki beleži pritisdke tipk žrtvi (računalniku) in potem to posreduje napadalcu.

junej ::

dedalus..........kdo je cepec tle bom presodu sam!Nikomur ne posojam velikodušno svoj pc da bi v zameno prišel do strani ali gesl.Pokradli so moja gesla do mailov na mojmu računalniku...a sm še zmeri cepec....mogoče pa sem da sem bil tako velikodušen!

junej ::

destiny..........hvala

urban99 ::

junej, calm down - glede na tvoj drugi post, je zgodba izgledala povsem drugače. Zdaj je stvar obrnjena.

Tilen007 ::

junej, ne vem kdo ti gleda mejle, ampak ponavad zaleže, da rečeš da veš da ma tvoj password, in da je to tvoj privatni mejl in da pač nej ga ne bere... če lepo poveš, bo zalegl... ok, če ste stari 13 let to ne zaleže

in enostavno zamenaš passworde...

tko boš pa ti vohunu za drugimi kaj počnejo, oni za tabo, in boš zapravlju še pa još časa namest da sam passworde zamenjaš in je fertik... pa seveda poskrbiš da passwordov v bodoče nimaš na listku na mizi napisanih...

zakaj komplicirat če lahko rešiš zadevo takoj?

Ziga Dolhar ::

> me en klinc briga zasebnost

Edina resnica v tvojem postu.

p.s.: a inkriminacija "umora" velja v tvoji sobi nad tvojim življenjem?
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

destiny ::

@Ziga Dolhar - ne pretiravaj!

Glede na to, da ma fante računalnik v svoji sobi in se mu zdi da nekgo brez njegove vednosti šari po njem oz. po dokumentih do katerih jim ne dovoli dostopa, se men zdi čist upravičeno da preveri kaj se v času njegove odsotnosti z računalnikom dogaja. Šarijo po njem verjetno kaki člani njegove družine, brat njegove punce ali pa cimer v študentu. V nobenem primeru pa to ni prijetno.
Sicer pa s tem, da na svoj računalnik namesti programsko opremo za nadzor, ne krši nobenega zakona. Krši ga mogoče le tisti, ki zlorablja njegovo kišto.

Daedalus ::

Glede na to, da ma fante računalnik v svoji sobi in se mu zdi da nekgo brez njegove vednosti šari po njem oz. po dokumentih do katerih jim ne dovoli dostopa, se men zdi čist upravičeno da preveri kaj se v času njegove odsotnosti z računalnikom dogaja. Šarijo po njem verjetno kaki člani njegove družine, brat njegove punce ali pa cimer v študentu. V nobenem primeru pa to ni prijetno.

A geslo je pa takoooooooo težko naštimat? Pa ostalim uporabnikom (če so) dat na voljo omejen račun, ki ga lahko po želji še dodatno oklestiš? Ne, boljš je puščat sredi ulice odklenjen avto, s ključi v ključavnici in delujočim motorjem, pol pa se pizdit na preklete pras*ce lopovske, ko so ga odpeljale...:\

Dajte se že enkrat naučit prvo pravilo IT-ja - boljše preprečiti, ko pa odpravljati posledice lahkomiselnega ravnjanja. In inštaliranje tone spywara in keyloggerjev ni preprečevanje, tako v vednost. Tud ne vem, kaj boš dosegel s tem. V najboljšem primeru boš mislil, da se ti je podaljšal za kak mm, v najslabšem pa te bo nekdo prijavil zarad kraje osebnih podatkov. Jaka muda, res.

p.s. - svoj čas je moje računalo v študentu poleg mene uporablalo še par ljudi. In lej ga vraga...nikol ni nihče nobenemu ukradel gesla ali kaj podobnega. Je pa res, da so meli ločene račune, pa najmanjši možni nivo pravic dostopa.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

destiny ::

Geslo in ločeni omejeni uporabniški račun je najbolj praktičen način za preprečitev zlorab, vseeno pa ima popolno pravico na SVOJ računalnik namestit opremo za nadzor. Če bo to opremo uporabil Zle™ namene, je pa spet druga stvar.

Daedalus ::

Seveda. Obenem pa naj bodoče uporabnike kr lepo obvesti o tem, da vohuni za njimi. Al pa uporabi kanček pameti in prepreči zlorabo računala.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

destiny ::

Če ti nekdo šari po računalniku brez tvojega privoljenja, je to tudi vohunjenje, zato ne prikazuj te ljudi kot žrtve.
Se pa strinjam, da je preprečitev zlorabe najboljši način, pa to niti ni težko dosežt.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tožba zaradi prenašanja filmov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7512741 (9452) St235
»

Snemanje ozadja

Oddelek: Programska oprema
241085 (945) tumare
»

zaščita računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
91052 (898) Jakka
»

File sharing v XP

Oddelek: Programska oprema
152039 (1723) krho
»

krneki

Oddelek: Omrežja in internet
12828 (652) blue96

Več podobnih tem