» »

zaščita računalnika

zaščita računalnika

BozidarB ::

zdravo!

moj problem je da tudi ce imam nastiman password v windosih lahko nekdo brez problema pride v racunalnik in ga uporablja. zej me pa zanima na kaksen nacin bi jst se lahko zascitil svojo kisto pred nevsecnezi. nekej sm brau da bi lahko naredil tko da z dolocenim zaporedjem pritisnenih tipk na tipkovnici prizgem racunalnik. bi se to dal? al pa ce je se ksna druga varianta, mal povejte prosm0:)

ToniT ::

Nastavi password v BIOS-u!

bluefish ::

vse kar se nastvai preko BIOS-a je enostavno obiti s prestavitvijo jumperja.

ToniT ::

100% varnosti ni!
Lahko še kriptiraš kompleten disk in potem ne more nihče dostopati do tvojih podatkov na disku brez certifikata in gesla.

StratOS ::

blueFish
vse kar se nastvai preko BIOS-a je enostavno obiti s prestavitvijo jumperja.


Hja, ko bi tako lahko bilo ...
Pri starejših platah in biosih ja, pri novejših se pa resetira samo CMOS ( osnovni parametri ), ne pa BIOS v celoti ali user/supervisor passworde ipd.

smerduh
Kakšne windowse in sistem pa imaš ?
Ter kako skonfiguriran ?


Najbolje, da uporabiš kakšen USB ključ za log/logoff v sistem in seveda ustrezen program, dodatne security nastavitve.
Še vedno pa nisi povedal na kakšen način in kaj bi ti "zaščitil" ?
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

BozidarB ::

da povem bolj tocno. jst bi zascitil da mi kdo pride v sistem (da se kdo logira v moje windowse - da sploh lahko uporablja cd - npr. kako live zgoscenko od linuxa), nastavljen password v biosu mam, ampak ga skenslas v picli minuti z odvzem batarije al pa unga jumperja. mam pa windowse xp64bitne.

moj sistem: intel core2 duo e4300, 1gbrama OCZ, 7600gs, asus 5pLD2 SE/C

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BozidarB ()

bluefish ::

če bi rad zaščitil le Windowse in pustil uporabnikom prost dostop do računala, potem se posluži enkripcije, ki deluje zelo dobro.

BozidarB ::

ne hocem omejit ves dostop do racunalnika. ler ga nemorm vedno skrivat al pa kej vzet vn iz njega ga morm cim bolj zascitit.

bluefish ::

potem ti preostane le še zaščita s posebnim USB ključem.

Jakka ::

Omisli si ohišje, ki se da zaklenit, pa ne bo nihče več mogel šarit po njem. Tako bios password pride do izraza.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odklepanje trdega diska

Oddelek: Strojna oprema
131921 (1577) Durex
»

AMD Barton 2500 in PC2100 RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
111025 (944) OZZY
»

BIOS Geslo!!!

Oddelek: Programska oprema
322326 (1763) Mr.B
»

Preprost način,da s softwarom popolnoma uničimo računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
342038 (1425) ||_^_||
»

WIN ME

Oddelek: Pomoč in nasveti
9857 (782) VASkO

Več podobnih tem