» »

Priklop kabelskega modema na drugi lokaciji

Priklop kabelskega modema na drugi lokaciji

Azrael ::

Znancu je (spet) odpovedal poslušnost kabelski internet (ISP je Telemach Gorenjska). Ne ve ali gre za okvaro modema ali težave ISP-ja. Problem: Modem se mu ne poveže na net.

Ker bi rad ugotovil ali ima znanec pokvarjen modem ali je težava drugje, me zanima naslednje:

Ali bi se moj modem Thomson TCM 290 pri njem povezal na net, če je omrežje brezhibno? Hec je v tem, da sem leto dni nazaj odpovedal pogodbo s Telemachom, modem pa mi je ostal kot drag spomin na slabo naložbo in od odpovedi pogodbe ni bil več v uporabi.

V bistvu mi ni pomembno ali bi mu net z mojim modemom delal, zanima me samo ali bo v primeru brezhibnega omrežja moj modem uspel vzpostaviti povezavo (kar lepo signalizirajo ledike na njem) ali ne?

Za odgovore že v naprej hvala.
Nekoč je bil Slo-tech.

mjakop ::

Ne bi se uspel povezat, ker kolikor vem delujeje identifikacija v omrežju preko mac adress, ki pa so različne od modema do modema. Tvoj modem pa ni zapisan noter tko, da ne bo šlo.
Naj raje tvoj kolega pokliče na telamch pa mu naj zrihtajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjakop ()

Mitch ::

Identifikacija uporabnika poteka preko MAC naslova mrežne kartice ali ruterja, ki se jih da softversko spreminjati...

LP, Mitch

mjakop ::

Samo zakaj pa potem rabijo, ko npr menjaš modem njegovo MAC in serijsko številko?

PARTyZAN ::

Tudi modem ima svojo MAC adreso.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ima se kdo zastonj internet v Sloveniji?

Oddelek: Omrežja in internet
273222 (1183) bastadu
»

Prosim za OSNOVNO pomoč pri priklopu ruterja (kabelski internet)

Oddelek: Omrežja in internet
126286 (5023) eden-X
»

Kako priklopit brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
1116893 (16138) Tilen
»

povezava laptopa s kabelskim internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
462641 (2260) orangebud
»

Kaj menite o kablu rpi Telemachu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281481 (1061) Rogue Jedi X

Več podobnih tem