» »

kaj je boljše kupit?

kaj je boljše kupit?

abc ::

mitjaje ::

Ja povej za kaj boš uporabljal comp, drugače pa Intel dual core, sploh pa 930 z 65nm tehnologijo (AMD 90nm( torej manj pregrevanja, boljše navijanje in 2x2Mb asociativnega pomnilnika ... Drugače v eno procesorskih operacijah bo AMD šišno tale strojček od Intela... No v povprečju mislim da boš bolj zadovoljen z Intelom...

dxx ::

Prvo kot prvo, zraven takih vprašanj se doda "zakaj sploh rabiš" računalnik.
Jaz nebi kupil nič od naštetega Raje ali 3800 X2 AMD-ja ali opterončka, ali pa 3200+ A64( in navil zadevco>:D ), intela kupi če rabiš CPU za obdelavo videa, kodiranje zvoka ali obdelavo kakšnih stisnjenih datotek. To so aplikacije v katerih je intel "dober" CPU, kar pa ne pomeni da je AMD slab.
Vsekakor sporoči zakaj sploh rabiš računalnik.
Drugače pa kaj smo že rekli da je s podvajanjem tem?
A ne moreš vprašati v eni temi vseh teh stvari za katere odpiraš nove teme, in sprašuješ zelo podobne stvari v treh temah?!
Evo, uporabil sem ISKANJE in našel vse tvoje teme ki se ukvarjajo z isto tematiko.
Jaz ne vem kaj je z vami ljudje. Za eno in isto stvar je treba miljon tem?!?

abc ::

tak nasplosno....ne kaj za na veliko navija:))

dxx ::

Za koliko $ ?

abc ::

tam okoli 70k

dxx ::

3800+ X2-> 70-75k
ali
3700+ San Diego (1MB)-> 60k
ali
P4 D 3200MHz 2x2MB LGA775-> 65k
ali
P4 64bit LGA775 2MB-> 70k

Sedaj se samo odloči kaj boš z računalnikom počel in ali bi rad imel dual core ali bi imel single core.
Če boš pretežno igral igre ti priporočam da (zaenkrat) izbereš single core. Znamko prepuščam tebi, vendar je AMD večinoma hitrejši v igrah.
Če se boš ukvarjal z DivX encodingom, winrarom in zelo intenzivno računskimi operacijami si omisli Intel. Spet, P4-D je počasnejši v igrah kot single core P4.

Odločitev je tvoja, velja pa še opomniti da prej pogledaš cene plošč in pomnilnikov(AMD DDR1, Intel DDR2) in vseskupaj vržeš na papir in premisliš. Glede plošč bi ti priporočal za AMD DFI plošče, za intel pa ASUS plošče.
Kako se navijajo in kakšno se ti splača kupiti pobrskaj med že premletimi temami na forumu.Enako velja glede pomnilnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ali se mi splača dati 50 € več za INTEL vs. AMD ?!???

Oddelek: Kaj kupiti
242694 (1774) fosil
»

Intel vs AMD konfiguracija (sem iskal!)

Oddelek: Kaj kupiti
112161 (1676) OrlyTM
»

Priporočila za nov nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
756673 (4614) KandazaR
»

Ali gre vsak Opteron v S939 matično, oz. kateri Athlon kupiti, ki ima 1 MB cache...

Oddelek: Kaj kupiti
151535 (1453) opeter
»

nov nakup

Oddelek: Kaj kupiti
101755 (1523) AndrewSmith

Več podobnih tem