» »

Priporočila za nov nakup

Priporočila za nov nakup

1
2
»

Veron ::

dodaj še tistih ~45€ pa kupi X2 3800+

DMX ::

"dodaj še tistih ~45€ pa kupi X2 3800+" ali pa naj še doda teh 10€ in si kupi X2 4200+ :D

1309976 ::

Recimo okrog plate me še dajejo mal dvomi, če ne bi bilo bolje vseeno enih par jurjev zraven dati in kupiti kako drugo plato (nor. kako
DFI, s. AM2, Infinity nF4 Ultra II, nFORCE 4 Ultra, BUS 2000 MHz, serial ATA II, RAID, 7.1 zvuk, DDR 2, 1Gbps, FireWire, ATX ali pa
MBO ASUS M2N-E, nForce 570 Ultra MCP, DDR2, zvuk, S-ATA, G-LAN, PCI-E, s. AM2 oziroma
ASUS M2NPV-VM, GeForce 6150 + NF 430, DDR2, zvuk, S-ATA, FW, G-LAN, VGA, PCI-E, s. AM2 ali pa še kako
MSI K9N Neo-F, nForce 550, DDR2, zvuk, S-ATA, G-LAN, PCI-E, s. AM2 - glede na to da sem do danes ponavadi imel MSI plate, pa ni bilo problemov...
), predvsem zaradi stabilnosti oz. zanesljivosti plate, ker vidim po forumih da je tale Asrock včasih kar malo muhasta plata (ne zazna dobro proc ipd.)...

LP


Die qual der wahl:\

p.s.
Pa dajte mi še za napajalnik povedat če bo zdržal menjavo (Antech 350 W)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

Jan987 ::

Asrock ma ful različne plate,ampak zadnje cajte so vse kar uredu.

muzičar ::

Definitivno se ti splača malo več jurjev dat in kupi MSI K9N NEO, ker je best buy glede cene/pref./kval.

1309976 ::

Zdravo!

A lahko še kdo pove kak je kaj z napajanjem, bo star napajalnik zdržal nove komponente ali bo treba še to menjati. Če ma kdo kako dobro stran kjer bi se dalo videti oz. zračunati kolk W ti bodo ka komponent epožrle..torej kako napajanje rabiš se priporočam.
Mislim, da bi moral biti ravo na meji oz. še biti dovolj pa nisem čisto 100%...:D ...če ni nujno potrebno ga gotovo ne bom menjal (bemti sem dal takrat 20k zanjga:\ )

LP

Veron ::

najbolje bo da probaš, in če bo delalo brez problemov je ql, drugače pa boš moral novega kupit, ne pa kupovat bv vnparej če še neveš a bo dost :D

Picero ::

a ima kdo mogoce kaksen link do strani, kjer je primerjava hitrosti dvojedrnih procesorjev? Ali pa ce kdo lahko "iz glave" napise kako primerjati AMD in Intel dvojedrne procesorje?
Potrebujem optimalno konfiguracijo za Photoshop, CorelDraw, Dreamweaver - skratka graficno masino, pa me zanima kaj vzet.

Mac-adviser ::

Moje mnenje je da poceni in dobr računalnik že zaradi današnjih opažanj je MacMini ki ima 1.6Mhzx2 to pomeni da je računalnik občutno hitrejši od monocore računalnikov + da ima večji FSB in Chache... razen tega da je grafična krata za obsedence z igricami malo preslapa vendar pa profesionalno delo z multimedio brez problema obdeluje.
računalnik pa stae od 180.000 sit do 210.000sit in je velik kot škatla od zunanjega zapisovlnika DVD/CD.

1309976 ::

Bolj berem razne članke manj mi je jasno...a mi lahko kdo konkretno pove zakaj je vredno kupiti X2 proc npr 3800+ in ne singlecore 3800+ in dati pač 10 k več (pa ne prosim napisat ker je boljši), koliko se bo to sploh poznalo pri win, pri app, pri igrah ipd. in zakaj naj bi bil boljši?

Lep dan

p.s.
Če je kdo našel kak dober članek s primerjavami in dobro razlago, se priporočam...

Jan987 ::

Ja največ se pozna ko delaš več stvari hkrati recimolahko obdeluješ video, poganjaš p2p in ostalo šaro na enem jedru drugo jedropa ti ostane na voljo za igranje. imajo pa tudi vse novejše igre skoraj že podporo za dual core procesor, tam pa se proti singel core veliko pozna.

kopriwa ::

Dvojedrni cpu-ji so boljši pri obdelavi videa od singlecore procesorjev. Trenutno igre in porgrami še niso čisto optimizirani za dvojedrne procesorje. Ko se bo to zgodilo bodo tudi dvojedrni prevzeli vodstvo pred enojedrnim. Do takrat pa lahko kupiš dvojedrnega in čakaš ali pa si zadovoljen z singlecore procesorjem. Trenutno v igrah dvojedrni še ne briljirajo ;)

1309976 ::

Torej glede na vse kar se dogaja zzadnje čase: se splača nakup PCja danes? Trenutno uporabljam MSI TURBO, 756 SD RAM133, Radeon 8500 LE, 2X80 GB + 60 GB, Win XP.
Računalnik je za domačo rabo (office, filmi, muzika, kak špil - za slednje je že fejst bogi:\ )

Mam nagledano ter dogovorjeno pa me dajejo dvomi o smiselnosti (ok vem da se moram odločiti sam, zato me zanima pač koliko smiselno na kao bodoč razvoj in na trenutno stanje je nadgraditi oz. zamenjati omenjen računalnik)

Menjal bom, če bom, z:

MBO ASROCK, s. AM2, AM2XLI-ESATA2, ULI M1697, BUS 2000 MHz, serial ATA II, RAID, 7.1 zvok...
Amd X2 3800+ soc. AM2
HDD 250 GB Seagate (16 MB)
DDR2 1GB PC6400 (800MHz), GoodRAM PRO
Gainward BP7600GT, 256 MB DDR3

Vse skupaj naj bi me prišlo malo pod 120k...

Torej menjati ali ne (saj je vseeno kar dosti denarja)?

p.s.
Zanimajo me predvsem mnenja tistih, ki kupujejo s svojim denarjem, čeprav je vsako dobrodošlo...Po pravici povedano niti ne vem več točno koliko je moj računalnik sploh star:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

ronaldo ::

1309976: ce se ti gre predvsem za igre (kajti druga opravila lahko opravi kak Sempron brez problema) potem bi jaz mogoce vzel kak A64 3200, ki se ga dobi zelo poceni, in bi graficno vzel kako boljso...
Ceprav je res da tudi to kar mas zamisljeno, bo vsaj 2-3 hitrejse v igrah ce ne se vec...

muzičar ::

@1309976 tistih par fičenkov se verjemi mi splača dodati za MSI K9N Neo. Boš brez skrbi. Asrock je kljub sovjim presenečanjem še vedno kar loterija. Pri Dual Sata II se ugotavlja da Sata + IDE ne gre dobro skupaj, da dva optična pogona težko prebavlja, nažalost še vedno manj stabilno kot ostale. Glede na to da tale MSI spada že kar v nižji cenovni rang da od sebe precej več. Disk bi vzel WD-ja Sata II, ki je smešno poceni za 21k, Goodram PRO na Asrock? Ne. Se ne splača. Za to kar boš ti uporabljal je Geil čisto dovolj oz. je kak obični Viking čisto dovolj. Če pa hočeš pač dober ram pa Team Group pa tisto kar ostane za MSI-jko. A niso Gainward-ove grafikulje rahlo drage? Kje to gledaš? Štacuna?

Glede na to kar imaš -> SDRAM 8-O in 8500, ki ne prebavlja iger spljoh in povrh še Socket A plato ni vprašanja tu ali menjati ali ne. Zdaj kok dolgo pa lahko zdržiš s tem hja.... če misliš da boš zdržal do leta 2007 potem počakaj, drugače menjaj dokler lahko še za kak denar prodaš star rač.

1309976 ::

Zakaj misliš, da je ram predober za ploščo? Sem jih mislil vzet, ker so za dobro ceno (23k). Plošča me pa pride 13k, tak da bom verjetno vseeno šel riskirat:O , ma bom videl. Bolj se bliža dan nakupa, manj zioher sem če sploh rabim nove komponente...kot vedno:D

LP

p.s.
vse se dobi...:D, pri sosedu...:)

p.p.s
Daj mi povej točno zakaj ne bi bili dobri za to ploščo? Naj ne bi podpirala lai je kaj drugega problem (kolikor sem gledal ima plošča vsaj napisano kar super specifikacije 4XsataII, 2XeSataII, 2XIDE - kar se mi zdi super, ker ima dosti novih plošč le en IDE, podpira DDR2 do 800 MHz)? Torej praviš da ni stabilna plata oz. a govoriš splošno za celo Asrock firmo? Ma je problem če eni fejst hvalijo ploščo, vsake toliko časa pa ti en pove da vseeno ni dobra ideja (do danes sem sam bil pristaš MSI-ja, pa me vseeno mika Asrock, predvsen cenovno, ter ker Msi je kar 10k dražji...po dugi strani pa je važna stabilna plata...pa sem spet tam>:D )

hehe, eh bom videl kak se bom odločil..bo verjetno stvar trenutnega navdiha:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

AndrewSmith ::

Se popolnoma strinjam z muzicarjem.
Kje si ti vidu Goodram 800Mhz za 23k sit?
Kot vem so 35k sit.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

1309976 ::

kako se pa kaj obnesejo Gigabyte plošče npr.

MB Gigabyte M55plus-S3G, sAM2, GeForce 6100, VGA, SATA, FW,GLAN

bi jo lahko dobil za cca 15k in me zanima primerjava z zgoraj omenjeno Asrock, ker razlika v ceni je minimalna. MSI verjetno ne bo prišel v poštem, ker ga nimajo tam kjer bom nakupil stvari.

Pa še mogoče tole iščem plato z dvema IDE, vsaj 4 sata priključki in minimalno 3 navadnimi PCI - štiri bi bilo še bolje, ampak ok trije bodo dosti...poleg vsega ostalega (npr. podpora DDR2 800 MHZ ipd. ):P

Jutri, v petek, grem v nakup, če se ne bom zadnjih hip odločil drugače...

p.s
Mogoče še vprašanje o ramih. Je smiselno dati npr. 6k več za 800 MHz ram ali je boljši nakup 667 MHz, ker pri 2 GB je cenovna razlika že 12k. Je bolje torej kupiti danes 1 GB 800 Mhz in kasneje še kako ploščico zraven ali 1 GB 677 in kasneje še dokupiti? kakšna je sploh razlika v učinkovitosti v praksi?

Lep dan vsem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

1309976 ::

Pa še nekaj. A se da ATA disk priklopiti na sata II vodilo?


LP


popravek:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

cbelica ::

Ne, ATA disk gre na IDE vodilo

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

1309976 ::

A m lahk še kdo tole o ramih mal razloži. se torej splača vzeti 667MHz ali 800 Mhz rame (1 GB), ker razlik v ceni je nekje 5 ali 6 k? Kakšna je razlika v učinkovitosti, koliko se bo npr. poznalo pri igrah in ostalih zadevah (win xp, programovje...) če je ram 800 Mhz?

LP

Veron ::

Pa še nekaj. A se da ATA disk priklopiti na sata II vodilo?
Se da. Rabiš le en pretvornik, sam sem ga imel, dobil sem ga zravn Abitke NF7-s

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Flexo ::

Kaj je velika razlika med 1gb rama 800mhz in 1gb rama 400mhz?

opeter ::

Na Rambus RDRAM misliš?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Flexo ::

Kaj bi mi znal kdo povedat, če lahko matična plošča formata micro ATX gre na ohišje ki podpira samo format ATX?

KandazaR ::

Da.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup namiznega pc + 20.1 inch lcd

Oddelek: Kaj kupiti
181441 (1148) adis_adis
»

računalnik gre v predelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786672 (4547) aodius
»

Komp do 150k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1376903 (5767) asus
»

Mnenje o tem sistemu

Oddelek: Kaj kupiti
161431 (1243) sirotka
»

Rač za igre za do 150k

Oddelek: Kaj kupiti
341890 (1331) Jan987

Več podobnih tem