» »

NETSI & SIOL peering

NETSI & SIOL peering

hatch ::

Morda kdo ve zakaj ni peeringa med netsijem in siolom. Oz. kdaj bojo to kej nastimal?

Potem je pa problem se z peeringom med siolom in voljo? Oz. ni problemov ker peeringa ni:)

Nekaj je narobe s siolom ocitno.. oz. z njihovimi vodilnimi da tega ne porihtajo.. ker je peering neprimerljivo cenejsi glede na trenutno stanje.

Ales ::

Kolikor sem lahko razbral z voljine strani so se pri SiOL-u dokončno odločili, da peeringa z Voljo ne bo. Malo bedna politika, kar se tiče uporabnikov, konkurenca gor ali dol... Me prav zanima, kako bo šlo naprej.

PaJo ::

Ja mene tudi full zanima zakaj so pri Silolu obrali tako cudno politiko, namrec nevem zakaj bi si toliko bremnili najeti vod v tujino, ce lahko gre vse lepo preko enega swicha v Sloveniji, pa se dosti hitreje(ker baje naj bi LIX podpiral tudi 1Gbit).
No jaz upam da bodo enkrat prisli k pameti in se bodo stvari normalizirale, ker tak mali smo, pa se toliko problemov se pojavlja, po moje brezveze;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

squid ::

Krambi se je odlocil zatreti konkurenco na vsak mozen nacin.

To je pac eden izmed nacinov...

hatch ::

Sam fora je v tem da to skoduje tudi siolu. Sicer se pa vidi da jim gre z bandwidthom na tesno.. zaprli so tucows.siol.net (ocitno je bilo vec prometa z mirrorjem kot z uporabniki)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov slovenski IRC-strežnik

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
356977 (6977) Bakunin
»

Občasno nedelovanje Slo-Techa iz SiOL-ovega omrežja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
626275 (6275) MrStein
»

SiOL in povezave z drugimi SLO ISPji

Oddelek: Omrežja in internet
293273 (2536) Ales
»

Slo-tec in Arnes

Oddelek: Omrežja in internet
71397 (1234) Tomi
»

Težave s povezavo med Telemachom in Arnesom

Oddelek: Novice / Obvestila
81774 (1774) PaJo

Več podobnih tem