» »

utišanje ventilatorjev

utišanje ventilatorjev

abc ::

Kako bi vsaj malo lahko utišal moje ventilatorje???? pa ne z kako drago mašinco :D

veteran ::

speedfan (zastonj!)

kajzer ::

potenciometer oz upor :\

Pyr0Beast ::

Cvikcangle, pa cvikat, zajamčena tišina
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Klemzz ::

a kdo pozna še kak program razn fan speed, k mi noče manšat hitrosti ventilatorjeu...

miko 55 ::

sam potenciometer ti odsvetujem ker se greje k žarnica, pa še kej lahko zakurš.

je lep način da zajebe* lajf

xVENOMx ::

en 1,5k ohm upor zalotaj na rdeči kabl, to je +

cvikni kabl pa na vsakem kocu zalotaj en kontakt od upora

upor te stane 7 SIT

drLinux ::

Dober dan !

Tudi jaz imam probleme z ventilatorji ! Kakšna pomoč bi mi prau prišla ..

Namreč imam Celeron 2,66 ghz pa se greje nenormalno na 48-50 stopinj IDLE ... Ful load pa okol 55 stopinj ..
Med tem pa ventilator deluje kot kaki reaktivec .. Skozi nad 4400 obrati .. Še ohišje je bolj prepustno tako da ne deluje kot dimnik in vleče topli zrak gor.
Noter sem čist po svoje priklopil še en dodaten ventilator katerega sm našel v enem starem napajalcu misleč da bo ohladilo kaj, ČIST NIČ ne pomaga, le ploščo hladi...Procesorjev cooler še zmeri teče nad 4400 obrati ..



Aja pa komponente ..

Intel Celeron 2,66 Ghz Plata Asrock 775dual-880pro Grafa radeon 9200se (bom menjal za kako bolj poceni na Pci-e vodilu) rami SpecTek 256 mb PC 2700, Geil 512 PC3200, disk hitachi 160gb napajalc lcpower 550w 15cm fan

To bi bilo to... V pričakovanju odgovora se vam prau lepo zahvaljujejm za vašo dobro voljo in čas

drLinux ::

Če pa dvignem FSB pa procesor pride tudi do 3,2 ghz pa temperatura se tam tam giblje ...

Kako bi lahko ohladil procesor in zmiril fan od procesorja ?





P.S pa še nekaj ... Prijatelju je ta procesor tekel na 3,6 ghz, meni pa ko ga dvignem na 3,2 mi pri nalaganju windowsov se ponovno zažene in to ponavlja v nedogled...

gfighter ::

Najboljše bi bilo, če zamenjaš cooler, ampak to je vseeno dražja rešitev. Jaz bi zamenjal samo zdajšnji ventilator s kakšnim 120mm. Sicer se moraš za(je)bavati z izdelavo custom nosilca, ampak je to vseeno ena cenejših in boljših rešitev. Pa še nekaj, če si dodatni ventilator iz napajalnika montiral tako, da samo meša topel zrak znotraj ohišja, nisi nič naredil. Pritrdi ga tako, da bo odvajal/dovajal zrak na stranici ohišja. Sam sem že pri nekaj kištah naredil naslednje: Vse ventilatorje na ohišju sem priklopil na 7V da jih utišam, BOX ventilator sem vrgel ven ter ga nadomestil z 120mm ventom. Poznalo se je tako na temperaturi kot na hrupu.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

DonPierre ::

Sem mev podoben primer z celeronom d 2.8 GHz na 478 podnožju. Biv gor namontiran box hladilnik, ki se mu, roko na srce težko reče hladilnik. Procesor se je se greval do 70 stopinj, hladilnik pa na 5000 obratih... No na koncu se je končalo z novim hladilnikom (zalman 7000b(, sicer je to najdražja varijanta, rezultat pa je čista tišina in zadovoljivo hlajenje. Se pa te celeroni itak segrevajo kot pr norcih, jest mam v mašini pentiuma 650, pa mam v idleju 35 stopinj (zalman 9500)...

Spike Edin ::

No ja kako ... Da se kupiti regulator obratov prek katerega zmanjšaš obrate ventilatorjev ampak temp. se bo dvignila. Preostane ti edino da kupiš drug hladilnik na proc. ter grafični kartici:\ Lahko si pa tudi kupiš takšno ohišje kakršnega imam jaz ali podobnega: Klik s katerim sem zadovolen in ga priporočam.
The PC Doctor

kekz ::

Ventilatorji so ponavadi 12V. Priključeni so rdeča na +12V in črna na 0.
Jaz sem jih utišal tako, da sem jih preklopil na 7V. Se malo počasneje in zato tišje vrti. Hladi mi še vedno dovolj.
Samo črno žico namesto na 0V preklopiš na +5V linijo. Potem je rdeča na +12 in črna na +5, kar znaša 7V.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
383029 (1801) rejven
»

Poceni modificiranje kište

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161531 (1132) iskra
»

Trije ventilatorji v 5.2odprtini

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201517 (1259) Area_51
»

Ventilatorji v kišti full pomagajo, k padcu temp.! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
513187 (2485) migič

Več podobnih tem