» »

Challenge

Challenge

1 2
3
»

darh ::

TESKAn.. črke, kot so F, G, H,L in Z je v tem primeru (ta stavek vsebuje točno) mal brezveze štet, sploh pa jim določt vrednost višjo kt 1, ker niso nikoli porabljene...

drugač pa morm rečt da se nama vrrednosti kar ujemajo :)
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Thomas ::

Primož

Rešitev je morda več. In če moja rešitev ne pade znotraj tvojih intervalov, še ni rečeno, da niso intervali pravilni.

TESKAn

Slabih 10 milijard kombinacij moraš izčrpati - pa vidiš, če pade kakšna rešitev notri - ali pač ne.

Je pa zanimivo, kako si postavil tele intervale.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Sej, x - bite, te vrednosti se ne spreminjajo. Prav tako se ne spreminjajo:
k, ki se v stavku ponovi dvakrat
u, za katerega velja enako

Thomas: Hm, praviš, da je lahko tudi več rešitev? zanimivo...
Te intervale sm pa postavu tako, da sm gledal, kere vrednosti zavzemajo črke, če delaš stavke po x - bite - ovem algoritmu. Pač interval od najmanjše do največje vrednosti, ki jo črka zavzame po par desettisoč preverjenih stavkih:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

cyer^3d ::

GaPe ::

Jaz pa dele že dve uri in pol laufam brute forca pa mi je naredil samo 50 milijonov variacij.

TESKAn:

Zdaj bom za brute forca uporabil tvoje nastavitve.


P.S.: Študiram pa računalništvo.
Don't steal! The government hates competition.

Thomas ::

cyer^3d

Sam še v slovenščino prevedeš - pa je!

:D

TESKAn

Zanimivo, da meni vedno ko poženem, najde isti rezultat. Morda pa je res samo en.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

GaPe ::

Sem pogledu mal tiste strani, pa sem ugotovu da bom šu kr "randomized Robison" algoritem napisat>:D.
Don't steal! The government hates competition.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GaPe ()

cyer^3d ::

Thomas,
u slovenscino prevedt je trivialno, bom naredil, ce ne bo nobeden drug do 31...

btw a se tvoj algoritem precej razlikuje od 'nakljucnega Robija', bil sem kar mal razocaran, ko sem videl random funkcijo:), sem mislil da bo kaj bolj exoticnega... ?

Thomas ::

Nekoliko zgoraj sem objavil pangram, ki ima 703 nonblenk znakov.

Če bo kdo naredil Robinzona, bomo videli, kako dobro se obnese v slovenščini.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Dokler tekma traja, ne bom povedal nič o tovrstnih algoritmih.

Moja usta so beton. :|
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Hm, ko sm pogledu to robisoniranje, sm ugotovu, da sm ga že naredu...No sm zadevo še mal predelu pa jo poganjal nekaj časa. Zdej stojijo stvari tko:

od 39 do 42 e - jev
od 13 do 16 i - jev
od 28 do 29 j - jev
od 3 do 5 m - jev
od 18 do 20 n - jev
od 4 do 6 o - jev
od 3 do 4 p - jev
od 6 do 8 r - jev
od 14 do 17 s - jev
od 4 do 7 š - jev
od 22 do 25 t - jev
in od 22 do 26 v - jev

Zdej za vse tiste, k znate naredit tisti brute force - se vam da preverit za te vrednosti?

Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

Primoz ::

Po mojem računu (na roko), je j-jev največ 28 (ne garantiram, da je prav... vendar sem 90% prepričan vanj)...

Ideja je nekako taka...
če prešteješ VSE j-je.. in pri vsaki številki izračunaš NAJVEČJE možno število j-jev v intervalu... pride meja <= 28. Tako da bi to moralo biti prav.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

TESKAn ::

Se strinjam z Primoz - em. V novi verziji mojga programa (naslov je med prvimi 100 posti) je j - jev večino časa 28.
P.S.: A bi mi gdo lahk poslau tega brute force - a, al pa kdo povedu, koko nardit, da ti da vn vse možne kombinacije 12 elementov, od katerih ma lahko vsak max. 4 vrednosti?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Primoz ::

Uspeh...

Z presekom TESKAnovih podatkov z mojimi... je problem postal rešljiv v treh sekundah. Thomas... večerja meni + TESKAnu.... pa še serđ bo parazitiral, ker je prispeval svoj ath4 1533MHz za 10s in me 4h gledal, ko sem stvar programiral......


Stavek:

Ta stavek vsebuje točno devetnajst a-jev, dva b-ja, en c, dva č-ja, enajst d-jev, štirideset e-jev, en f, en g, en h, štirinajst i-jev, osemindvajset j-jev, dva k-ja, en l, štiri m-je, osemnajst n-jev, pet o-jev, tri p-je, sedem r-jev, šestnajst s-jev, pet š-jev, triindvajset t-jev, dva u-ja, triindvajset v-jev, en z in en ž.

:D:D:D:D
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Sergio ::

torej... sergio je moral prenašat še primoža ter njegovo programiranje... ter ročno pregledvat, ker nismo verjel, da nam je celo ratal. zasedu mi je računalnik, stol ter vse kar zraven spada, jaz pa tle na pokvarjenem stolu tipkam v notebook... teskan, primoz in moja malenkost bomo siti. ane? :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

TESKAn ::

:D:D:DYEAH BABY!!!!! :D:D
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

ČESTITAM!

Gremo na kosilo naslednji vikend?

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Thomas: kar se mene tiče, ni problema... kam nas boš pa peljal? :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

BojlerTM ::

Svaka vam čast!!!
CARJI STE!!
seveda morate sedaj povedati kako ste to rešili; Thomas, ti se pa kr razpisi, kar mene stvar full zanima.
še enkrat čestitke!!
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

GaPe ::

BRAVO fantje!!:)
Don't steal! The government hates competition.

Justy ::

Vse cestitke fantje, programerji prve klase.

Drugace pa tudi mene zadeva zelo zanima, ce boste seveda on njej se kaj bolj na drobno razpravljali...

TESKAn ::

Yeah...še par besed.
Kot prvo hvala x - bite - u, da je dal idejo, da spreminjaš v enem ciklu eno črko in tako vsako posebej. večna mu slava!
Kot drugo pa se Thomasu glede Robisonove tehnike - deluje zadeva tudi za Slovenščino. Z njeno pomočjo sem dovolj zmanjšal meje, da je Primož lahko na Sergiovem računalu dobil končni stavek.
In naslednji vikend - sounds good to me:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

cyer^3d ::

congratulations...
ne bi rad tezil, samo Robinsonov algoritem sem vam jaz 'pokazal'...

DOBER TEK :)

TESKAn ::

Cyer^3d, če pogledaš moje prejšnje poste, boš ugotovil, da sem jaz podoben algoritem uporabljal že pred tvojimi linki:).
Lp
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

No, jest sem tle razsodnik - in mislim da res. Da je kakršnokoli odrekanje zaslug za rešitev - nepravično. Neupravičeno. Trojica bi naredila isto tudi brez tistih linkov.

Ja, v soboto pejmo v Pučinija. Dost je blizu Bežigrajske gimnazije, da se nobeden od vas ne more zgubit! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Pučinija? No ja, mam še cel teden, da ga najdem:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jeti ::

Kot jest vem, je Puchini v Plavi Laguni, če greš od Gim. Bežigrad ob Linhartovi mimo Jankota (slavni kiosk za sendviče in pleskavice:D), potem pa greš dol v podhod po stopnicah in na tvoji desni je Puchini, nasproti ena prodajalna CD-jev, levo okence za športne stave...

Mislim da je to to. Čeprav vam svetujem, da se oglasite še pri Jankotu. :P
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Thomas ::

Jest sem za zadevo slišal (bral) že davnega leta 1985. Kako je Nizozemec dal palindrom prevesti Američanom v angleščino in kako so oni potem naredili poseben računalnik, da je našel rešitev.

Zadal sem si nalogo, da zadevo prevedem v slovenščino. Brut force je bila v tisti kameni dobi računalnikov brezupna zadeva, zato si je bilo treba izmisliti algoritem, ki bi bil učinkovit.

Težava je pač v tem, da ko se spremeni ena črka, se verižno poderejo najbrž vse. Zato kakšni genetski algoritmi odpadejo. Namreč skoraj nepopolni starši imajo lahko tukaj popolnega otroka. In obratno. Dednost je precej slaba.

Ampak kaj če bi naredili takole:

[

skreiraj random stavek


do



    za vsako črko izračunaj napako

    če je napaka = 0 GOTO fertik

    popravi najbolj napačno črko na _dejansko_ vrednost




end do

fertik:

Izpiši stavek

]



Kmalu sem ugotovil, da se zadeva zacikla. Kot je ugotovil že tudi TESKAn in tudi xbite se mi zdi. In tudi vuego - še tapru.

Zato sem dodal v zanko neko manjšo verjetnost naključne sabotaže naključnega števila črk - in cikli so postali daljši.

Tako dolgi pravzaprav, da jih ni bilo več opaziti.

Je pa imel cel vektor napak čedalje manjšo minimalno dolžino. Nihanje okol ničle. In slednjič absorbcija na ničli.

Rešitev je bila najdena.

Toda za dolge stringe ni bila primerna. Verjetnost absorbiranja je bila vseeno majhna. Prostor rešitev prevelik.

Zato sem uporabil eno malo bolj divjo metodo bombardiranja zgornjega algoritma "z biti". Oziroma s segmenti kode.

Genetski algoritem na programu, na algoritmu. Kako deluje danes - ne vem. Ne trudim se ga razumeti.

Da pa skoraj poljubno velike rešitve.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

TESKAn ::

Thomas: jaz sem zadevo naredu po x - biteovem nasvetu - spremeni ENO črko za +-1, pač glede na to, kako se št. preštetih črk razlikuje od št. podanih. Na tak način sem prišel ZELO blizu prave rešitve - že po 1500 ciklih sem imel za ostalih 12 črk približne vrednosti, največji interval pa je bil za p in r, za p od 1 - 4 in za r od 4 - 8. Intervali pa so od najmanjše vrednosti, ki jo ima začetni stavek, pa do največje vrednosti začetnega stavka. Ko maš pa take majhne intervale in še če je zadeva za le 12 črk - pol brute force ne rabi več dolgo, da najde pravo rešitev:).
P.S.: zdej sm moj program priredil, da lahko poišče te intervale za vsak začetni stavek. Če koga zanima: link.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Sergio ::

...potem, ko je pa TESKAn imel rešitve tako zožane (na mojem procesorju zadeva potrebuje natanko 3 sekunde, da obrne teh 1500 ciklov), je pa primož napisal brute force program, ki pač pregleda vse možnosti v teh mejah (na mojem procesorju to traja 4 sekunde). Noro, a? :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Zanimivo. In to ni čisti Robinzon, če se ne motim.

Bo čas za en še hujši Challenge. Eni tlele niste od muh!


(Za tistega, ki sem ga sprožil že enkrat pod ENTERPRISE. Pa ni bilo nobenega odziva. Razen nekej jamra, kuk preveč bom jest zaslužu :D)

No ampak stvari so se od tedaj spremenile. Stay tuned!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Se opravičujem - algoritem zgoraj je šele zdaj pravilen.

skreiraj random stavek

mora biti pred

do

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Se bomo pogovorili o naslednjem Challengu to soboto ob 12.00 v Puccini baru.

Vabljeni (po abecednem redu) Primoz, Sergio, TESKAn, xbite. Pa tudi Gape in vuego.

In nikomur ni prepovedano priti zraven.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Primoz ::

Thomas... ce hoces link do takratnega enterprisea... povej.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Thomas ::

Seveda. Prosim!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Primoz ::

Iskanje je sedaj postalo javno... :)))
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Mercier ::

Čestitam vsem, ki so rešili!

Ste se dogovorili za nov čelenđ?

Thomas ::

Nov Challenge bo! Treba je še premisliti in se dogovoriti o nekaterih podrobnostih ... bo pa.

:)

Materiala je dost!

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Totscha ::

PA NAJ ŠE KDO REČE, DA NE ZNAM NAPISATI STAVKA, V KATEREM JE ŠTIRIINDVAJSET A-JEV, EN B, EN C, DVA Č-JA, ŠTIRINAJST D-JEV, ENAINPETDESET E-JEV, EN F, EN G, EN H, OSEMNAJST I-JEV, OSEMINDVAJSET J-JEV, ŠTIRI K-JE, EN L, OSEM M-JEV, ŠTIRIINDVAJSET N-JEV, ŠEST O-JEV, PET P-JEV, SEDEM R-JEV, DEVETNAJST S-JEV, OSEM Š-JEV, DVAINDVAJSET T-JEV, EN U, ŠESTINDVAJSET V-JEV, DVA Z-JA IN EN Ž.

Mal sem pozen, ker sem za challenge izvedel šele, ko je bila odločitev objavljena v novicah. Algoritem je randomiziran robinzon. Zato rešitev lahko najdem v 10s (čas da opravi tistih 40.000 ciklov) ali nikoli. Večinoma pa po treh do štirih poskusih.:))
Haters gonna hate... ;)

Thomas ::

Čestitam!

A naslednjega izziva se tudi misliš lotiti?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[C] Sortiranje preštetih črk

Oddelek: Programiranje
61343 (1179) BigBoobs
»

Coca Cola nagradna igra iPod (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16420484 (11485) DimmniBurek
»

Thomasu:

Oddelek: Novice / Obvestila
101743 (1743) Lunik
»

SREČNO NOVO LETO 2002

Oddelek: Loža
251171 (894) zetko
»

einstein-ov test

Oddelek: Loža
352162 (1820) Thomas

Več podobnih tem