» »

Kako utišati napajalnik?

Kako utišati napajalnik?

flashek ::

pozdravljeni,

Zanima me če ima kdo izkušnje ali ve kaj bi se zgodilo če bi na napajalniku odstranil ventilator. Ali pa ce obstaja kaj drugega(dokaj poceni) da bi bil napajalnik popolnoma neslisen. Vem da obstajajo napajalniki brez ventilatorjev, vendar nimam denarja oz ne morem za napajalnik odstet 25k.
Hvala za odgovore!
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

igor0203 ::

Ja zgodit se ti ne more nič, če zamenjaš ventilator. Edino če kakšen kondenzator dol rukneš. :D Drgač pa sam pogledaš kako se žičke vezane in jih potem tud ti tko gor prilotaš une pa dol preščipneš.

flashek ::

nene...mene zanima kk bi delo napajač če v njem sploh neb blo ventilatorja.
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

DominusSLO ::

ja neki cajta bi še verjetno delal :D pol pa po možnosti pobral še kej s sabo v večna lovišča. Vsaj malo ga je treba prepihavat, razen če je tako malo obremenjen, da se ne pretirano greje.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

flashek ::

kk so pa tisti nareti k so brez ventilatorjev? a bi mogoc slo ce bi dau kaka "hudejša" hladilna rebra gr?:D
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

sverde21 ::

Ne se špilat, jst sm delu voltmod na ventu od napajalca, pa sm mu mal preveč štroma pobral, pa se vent ni suku :8) , čez nekaj časa pa začnem neki vohat (kao d se neki kuri) :D pa sm biu na srečo dost hitr da sm mu rešu živlenje :)) .

Sicr pa napajalci brez ventov majo večja hladilna rebra.
<?php echo `w`; ?>

Ali-baba ::

Imam navaden Q-tec 300W napajalnik. Ventilator sm obrnil tako, da piha noter in zvezal na 5V pa dela brez problema in je neslišen. Tudi zrak ki ga piha ven ni ne vem kaj vroč.

Lp
To live is to die

Pyr0Beast ::

Jah, čez napajalnik je nujno potreben pretok zraka.
Drugače si lahko kupiš kakšnega tagana, če ti je všeč tišina. Tam za nekje 9k se dobijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Yoni ::

vent na napajalcu ti more obvezno pihat VEN iz kište.....v nasprotne primeru ti tlači vroč zrak v kišto, in če upoštevamo de se vroč zrak dviga, je to skregano z vso logiko zdrave pameti....

Fizikalko ::

Ne vem, v čem maš sploh problem . kupi enga Zalmana (vent) za jurja, zraven dobiš en tak uporček, ki prepolovi obrate in to je to.

Mod-a ti pa sploh ni treba delat, jaz sem na moji stari mašini kar napeljal na 5V od plate.

flashek ::

aha...kokr sm prebrau se mi glih ne splaca neki modat napajalnik. mam LCjev napajalnik, pa sm se odlocu da bom verjetno kr nasparo za novega.takega brez ventilatorja.
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10031037 (29082) kuglvinkl
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412687 (1477) PrimozR
»

Utisanje in hlajenje P166 masine

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121808 (1587) .:Toto:.
»

glasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
352357 (1761) tigrr
»

Kako bi vi utisali tole masino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
82160 (1891) EjTi

Več podobnih tem