» »

Odprti krimič Kevina Milnea

Odprti krimič Kevina Milnea

Slo-Tech - Vsi smo že slišali za odprto kodo (če ne drugega pa zaradi Linuxa in GNU orodij), ki počasi prihaja iz undergrounda v vidno polje celo navadnih smrtnikov. Nekateri se nad njo navdušujejo, drugi jo kritizirajo, mnogi pa preprosto uporabljajo, ne da bi o njej kaj dosti razmišljali. Na spletu boste našli tudi mnogo strani, namenjenih izdelkom, narejenim z odprto kodo, tokrat pa vam predstavljam odprte knjige - nekakšne krimiče Kevina Milnea, spisane na njegovem Zaurusu (seveda z odprtokodnim programjem OpenZaurus).

Če je verjeti avtorju, je vsaj prvo delo pisal vsakodnevno na vlaku, medtem ko se je vozil v službo, ter ga v letu dni končal. Tip mogoče ni profesionalni pisec, ima pa nekaj tako hekerskega kot sabljaškega ozadja (preberite Z4CK!) in dela kot strokovnjak za varnostne sisteme v veliki zavarovalnici. Posledično tudi njegova proza precej šepa (celo za moje poznavanje angleščine), zato pa ne klati očitnih Hollywoodskih neumnosti.

Do sedaj je avtor spisal dva krimiča Z4CK in pa Digital Force. Prvega sem ravnokar prebral, na drugega pa se še spravim. Obe deli sta, kot sem že omenil, prosto dostopni na njegovem websiteu.

Me prav zanima, koliko dodatnih Zaurusov so prodali pri Sharpu na ta račun...

17 komentarjev

Brane2 ::

Digital Force sploh ni tako zelo slab. Bo treba tipu donirat kakšen novejši Zaurus, da napiše še tretji del... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Tody ::

a to berete na računalnikih al žepnih zadevah 271 strani prebrat na računalniku je malce hudo...

visečamreza.press

Brane2 ::

Jaz sem bral na monitorju. No problemo. Na 1600x1200 se stvar prav lepo odpre kot knjižica in vidiš obe strani naenkrat...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Tody ::

a zdej bom pa zarad knjige kupil nov monitor al kaj ? >:D :D

Brane2 ::

Ne, samo pravim, da se half decent CRT, kot je moj, če je fino naštelan, da povsem lepo uporabit namesto papirja.

Če pač laufaš nižjo resolucijo, pa raztegneš čez zaslon pač samo eno stran...
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

nov monitor kupis zaradi svojih oci, bonus je pa 1600x1200 (z manj tudi jaz ne znam vec normalno delat).

Brane2 ::

Sicer pa prodaja tipo na siteu zadevo tudi v papirni verziji, čeprav meni se stvar ne zdi tako zelo dobra, da bi plačeval za njo.

Sicer pa tudi komercialnih krimičev itak sicer ne berem...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Azrael ::

Če si kdo želi še malo e-branja, Miha Mazzini.
Nekoč je bil Slo-tech.

Rauby ::

No ja!!! Ni ravno najboljša knjiga kar sem jih bral!!! :)) :))

Brane2 ::

verjetno pa tudi ne najslabša., še posebej drugi del.

Pri tretjem bo tip zadel ravno prav...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Matevžk ::

Mazzinijeve drobtinice sem pa bral v trdi obliki! :)) In meni so ble zlo dobre, tko da priporočam.
lp, Matevžk

Brane2 ::

Sem ravnokar prebral eDrobtine. Niso slabe, vendar vsaj meni precej polne že videnih elementov.
On the journey of life, I chose the psycho path.

BigWhale ::

Jaz trenutno berem Ender's Game serije in potem se Shadow serije. Vse skupaj v .LIT formatu na ipaqu. Idealno stvar za takrat, ko moras mulca spat spravit. :)

MrStein ::

In kje piše, da je open source ? Ali vsaj podoben OS ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Brane2 ::

V zadevi avtor uprablja odprto kodo (nessus, nmap itd) na svoji mašinci, na kateri laufa openzaurus (spet open source).
On the journey of life, I chose the psycho path.

MrStein ::

Ja in ?

Tu pri nas en program kompajlamo z GCC, pa verjemi, da ni OS.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Brane2 ::

Tudi avtor je napisal kriminalko, pa ga niso zaprli, čeprav masa karakterjev v njegovem delu dela s*anja...
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dreamweaver

Oddelek: Izdelava spletišč
181583 (1262) Tody
»

Odprti krimič Kevina Milnea

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
172736 (2163) Brane2
»

Postavitev računalniškega omrežja

Oddelek: Šola
211868 (1464) r5r
»

Prve izkušnje s 64-bitno inačico Windowsov XP

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
252259 (2259) Brane2
»

Linux Dlančniki-Sharp Zaurus- ma kdo izkušnje ?

Oddelek: Strojna oprema
61157 (1075) Brane2

Več podobnih tem