» »

Kaj programirati?

Kaj programirati?

«
1
2

Nejc Pintar ::

Torej, ko se človek začne učiti programiranja kmalu pride do točke ko se vpraša: kaj pametnega naj sprogramiram?

Predlogi?
Lahko je biti prvi, če si edini!

Gandalfar ::

poprskaj se tam kjer te srbi ane :)

Nejc Pintar ::

Torej bom naredil program ki ti predlaga kaj programirati>:D
Lahko je biti prvi, če si edini!

Brane2 ::

Poskusi spraviti Gentooja na kak PIC. Recimo 12C509... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

64202 ::

Sportaj funkcionalnost suse yasta na ubuntu :)
I am NaN, I am a free man!

Thomas ::

Boš naredil školjko za kompres? Jest prispevam "transzip" algoritem.

Dalje ZS.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

R33D3M33R ::

Naredi recimo galerijo za slike. Da nadevaš slike in mogoče filme na CD, stvar pa ti jih prikazuje skupaj s komentarji in tako naprej. Je zelo uporabno, poleg tega boš mogoče kdaj kaj takega rabil. Nikoli ne veš :))
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

buba švabe ::

Sprogramiraj kako igrco! Tako bolj enostavno za začetek, potem pa napreduješ počasi.
če hočeš razumet rekurzijo, moraš najprej razumet rekurzijo

klemen22 ::

Mislim lahko poveš kakšno je tvoje znanje programiranja? Ker en ti lako svetuje izpis enih zvezdic v piramidi, drugi pa programiranje ene 3d igre z 1000 efekti.:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

BigWhale ::

Nejc,

A v Qtju si ze kaj delal? Ce si, lahko skupaj intelignentne robotke piseva... ;> Jaz sem zdaj razvoj zamrznil, ce bi nadaljeval s tako hitrostjo kot sem zacel, bi zdaj ze svet kontroliral :P

Nejc Pintar ::

Qt sem le na hitro poklikal malo, nisem pa našel časa za delo z njim (ja vem, gad'n s'm;( )
Lahko je biti prvi, če si edini!

WarpedGone ::

Goedl machine.

You'll become immortal.
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

Ma sej Qtja je bolj mal... je uporabljenih samo ene par razredov... v bistvu je pa console based stvar... :)

Gundolf ::

A lahko jaz kaj svojega dela preložim nate :)

EJ BW, dej povej kaj več o telih tvojih robotkih. Jaz sem imel namen napisat vsaj 3D life pa mi je tudi zmanjkalo prostega časa & motivacije.

BigWhale ::

No, ti moji robotki so 'polovicen' 3D life. Polovicen zato, ker se samo mnozijo in ne umirajo. ;)

Zacel sem delat simulacijo 'bot-neta', avtonomnih robotkov, ki sami sebe klonirajo in se zdruzujejo v skupine. Trenutno je vse kar znajo to, da se klonirajo in idlajo. ;)

Stvar je narejena v C++/Qt, 'vesolje' je prostor 100x100x100 v enem prostoru je lahko en robot, roboti se klonirajo v dveh ciklih, v prvem uzgejo random smer (ena izmed 26ih), ce je prostor v tisti smeri prazen, ga robot rezervira in se v naslednjem ciklu tja preseli. Ce prostor ni prazen, potem zacne robot kar pregledovati ves prostor okrog njega, lepo sistematicno vse smeri, ko najde prvi plac, si ga rezervira in gre v naslednjem ciklu tja.

No, zdaj sem pocasi zacel z implementacijo hierarhije, kjer bo en robot master, ki bo posiljal ukaze drugim robotom. Potem pa pride se en tak kvazi sistem dolocanja masterja. Ce se dva robota najdeta izvolita masterja in potem se network sam gradi naprej. Ce se najdeta dva robotka iz dveh sosednjih networkov potem se preveri kateri network ima vec nodov, master tistega networka postane tudi master tega manjsega.

Botki bodo morali biti cimbolj avtonomni, tako da unicenje enega bota ne bo pomenilo nic drasticnega, tudi unicenje precejsnje kolicine botov ne bo problematicno, tudi ce se vodjo unici, se bo network znal nazaj pobrat.

Nekako tako kot Borg, samo se bolje. ;)

Gundolf ::

Čakaj, od kje uničenje, a nisi rekel da ne umirajo?

BigWhale ::

Ja, zdaj zaenkrat se ne. Bom pa potem simuliral unicevanje robotov...

sverde21 ::

Zanimiv tole :) se da kje kodo pogledat :)) , da mal poanaliziram tvoje razmišlanje.
<?php echo `w`; ?>

BigWhale ::

Ne se. :) Bom ob priliki GPLjal zadevo. :)

Loki ::

chat client/server. in brez namenskih knjizic (protokolov), kar vse lepo na roko.
I left my wallet in El Segundo

sverde21 ::

Ne se. :) Bom ob priliki GPLjal zadevo. :)
OK upm d bomo obveščeni, ko se to zgodi :)
<?php echo `w`; ?>

BigWhale ::

Nevem, ce mi ne bo nerodn dat take kode od sebe... ;>

Sem prej kreiral prostor velik 1000x1000x1000 in rekel botkom, 'Mnozite se!'

Ko se mi je prizgala lucka za disk, sem se pa zavedel, da sem jim v bistvu rekel, 'Pojdite in mi pozrite cel ram in swap!'

;)

sverde21 ::

nerodn :P eh don't be zakaj kej sej bo sam enepar slo-techerjev vidl kodo :P , pa še kake predloge boš dobil ;)
<?php echo `w`; ?>

kunigunda ::

BigWhale, ko bos pa pocival pri robotkih, pa lahko na slo-tech portalu desno zgoraj pri loginu gumba "Poslji" in "Nov" das vodoravno v isto vrstico ( vsaj v Firefoxu nista, je levi knof visje od desnega, zgolj dekorativna napaka :)

Brane2 ::


Ko se mi je prizgala lucka za disk, sem se pa zavedel, da sem jim v bistvu rekel, 'Pojdite in mi pozrite cel ram in swap!'


Mogoče pa je blo to mišljeno pod bibličnim koncem sveta, ki nas baje vse čaka ? :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

sverde21 ::

ja sei se bi dal njihov obstoj minimalizirat s kakšnim stiskanjem podatkov :\

Sicer pa glede na velikost prostora imajo robotki 1000000000 pozicij, kamor se lahko naselijo, če še to pomnožimo z 3 (1+ bajt za vsako koordinato osi) dobimo prostor, ki ga bojo popapcal ti tvoji robotki :P
<?php echo `w`; ?>

BigWhale ::

En bot ima trenutno 48 bytov in bo se zrastlo... :)

klemen22 ::

In kaj je poanta vsega tega? A to je za zabavo al kako?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

strictom ::

Ja svoje robotke vidiš ko povržejo mlade no. Kako si nedomiseln klemen ;>
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

BigWhale ::

klemen, poanta? A nisi Terminatorja gledal?

Nejc Pintar ::

@BW: me rajcaš s telimi robotki:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

strictom ::

Pa še Terminator je danes na sporedu :)

Veni. Vidi.Veni. ;>
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Bah. Resno. Lihkar sem dobil eno knjižico o C++. Pove kdo kakšen začetniški projekt? Mam sicer nekaj izkušenj s Cjem ampak v C++ sem pa čisto nov :P
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Nejc Pintar ::

C++ je čist C kompatibilen;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

strictom ::

Ja ampak vseeno. Tisti galerija slik/filmov se mi zdi malo prekomplicirana za začetnika :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

BigWhale ::

Roboti imajo zdaj command queue, v katero gredo komande s tremi razlicnimi prioritetami, ki jih bot potem izvaja eno za drugo.

kunigunda ::

Pol pa naredi, da ko je na dolocenem mestu v koordinatnem sistemu dovolj podobnih robotov, da si naredijo svojo 3d drzavo z mejami, in vanjo ne spuscajo
ostalih robotov, razen ce njihov prostor se ni poln, in bi si robot ki bi zelel priti v skupnost rad podredil njihove propertije....

Vesoljc ::

ja, pa naredi jih take, da robote, ki so drugacne barve ne marajo...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

sverde21 ::

lol ti bi že kr rasizma učil robote >:D
<?php echo `w`; ?>

Nejc Pintar ::

Pa še pištole, da se strelajo:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

64202 ::

Te je kaj strah, da bodo našli buffer overflow v simulatorju in šli na osvajalski pohod po /home :D
I am NaN, I am a free man!

BigWhale ::

Nah, ni panike, sem jih precej lobotomizirane ustvaril. Zdaj ne znajo nicesar, samo klonirati se znajo. :P Ampak so pa kar hitri.

Na mojem 1.4GHz Celeronu zapolnijo 100x100x100 prostor v 37 sekundah. Pa bi jih lahko se kar precej optimiziral.

sverde21 ::

heh pri takšnih stvareh kot so ti robotki, se vprašaš, kakšen comp. bi rabu, da bi simuliru celotno zemljo z živlenjem na njej... do vsakega atoma natančno. Glede na to koliko compov dela na Folding@Home, kjer se računa za ene par proteinov že kar nekaj časa predvidevam da bi za celo zemljo rabu kr ornik comp :D .
<?php echo `w`; ?>

noraguta ::

sbcl port na win x64 mal kode je pa tought naprimer.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

root987 ::

sverde21: Itak, ampak CPU power se veča eksponentno tako da si mogoče lahko za časa našega življenja že obetam kakšno takšno simulacijo.

Next step: SimWorld 2050 on every desktop [:)]
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BigWhale ::

Tak comp bo cez deset let ready, da bo vse to simuliral... Ne do zadnjega atoma natancno ampak dost natancno, da bo dobr za nas.

Thomasa vprasi! ;)

strictom ::

Planet za procesor... Sounds familiar...
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

klemen22 ::

Dvomim da bo tak komp to omogočal čez 10 let. Če vzameš da je časovna kompleksnost tega zelo velika potem ti bo ene 1000x hitrejše računalo bore malo pomagalo. Verjetno bo treba spremenit algoritme..
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

BigWhale ::

Ja jest ne vem. Nekateri trdijo, da bo.

klemen22 ::

Poglej, če je časovna kompleksnost prevelika ti tut 100 GHz mašina ne pomaga dosti.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nenadno propadla robotska firma Anki

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
225672 (3650) Gagatronix
»

Robotsko parkiranje se širi

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
305518 (2821) lebdim
»

Roboti nadaljujejo z ofenzivo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
456823 (6122) nicnevem
»

RoboCop je dobil brata - spoznajte RoboGrunta! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
797960 (6219) Brane2
»

Robobrc

Oddelek: Znanost in tehnologija
162034 (1638) ahac

Več podobnih tem