» »

program za izdelavo nalepk za na CD/DVD-je + papir/nalepke?

program za izdelavo nalepk za na CD/DVD-je + papir/nalepke?

gapi000 ::

mi lahko prosim poveste za kekšen program, v katerem se da izdelovati nalepke za na CD in DVD-je??
obstaja kakšen poseben papir oz nalepka za na CD / DVD-je??
hvala za odgovore,
Večna bo Slovencev čast!

JOKER ::

Ko sem pred davnimi časi kupil napravo, ki je namenjena prav temu, da se nalepke lepijo na CD/DVD medije, sem zraven dobil 30 listov nalepk, ter softwer : Traxdata Labeling Kit, ki je resnično izreden za delo z omenjenimi nalepkami in izdelavo ovitkov za razne škatle.
Papir pa mislim, da bi se še dal dobit kje.
Sedaj ko so zapisovalci " A LA LIGHTSCRIBE " je oziroma bo ta zadeva izumrla.
________________________________________________________
Ka te češ ....

AlienGT ::

CD Label ?
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

AndrewSmith ::

Sedaj ko so zapisovalci " A LA LIGHTSCRIBE " je oziroma bo ta zadeva izumrla.

Ce bi lightscribe delal v barvah in mediji
nebi bli tako dragi bi blo to mozno,ker pa
ni tako bo marsikdo se nalepke uporabljal.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

goba ::

Na DVDje raje nic ne lepimo. Lahko pa na taksne DVDje, ki imajo posebno tiskoljubno belo zgornjo povrsino, tiskamo z inkjeti.

Brane2 ::

Svojčas sem tiskal nalepke za CDje.

Fenomenalno se obnesejo posebni samolepilni papirji, namenjeni posebej inkjetom, čeprav zadeva ni ravno poceni ( pa tudi ne tako draga).

Če se prav spomnim, stane nekje 5 EUR/m2. Edini problem je, ker stvar lahko kupiš samo v roli 25 m2.

Rezultati so pa nori. Na tisto stvar bi lahko tiskal denar, če se folku ne bi zdel sumljiv samolepilni denar iz nenavadno debelega papirja, na moč podobnega plastiki... :D

Kar se programa tiče, to je vsaj enostavno. Vzemi kakršenkoli spodoben risarski program (kakšen Photoshop Lite, kaj od Corela, kar si dobil zraven kaka miške itd), naredi mušter formata A4 v dveh layerjih. Na spodnjem naj bo obris papirja, na zgornjem pa obrisi nalepk ( zunanji 120 mm in notranji 37 mm krog) in križi za center krogov. Krogi naj bodo izpolnjeni in narisani tako, da notranjost majhnega kroga zakriva vse ostalo, kar je pod njo, zunanjost večjega kroga prav tako, do neke meje, recimo meje za 5 mm večjega očrtanega kvadrata.

Karkoli ti paše, pač vstaviš na spodnji layer, in oba kroga bosta sliko "izrezala" ravno tako, kot jo rabiš za nalepko. Vajo ponoviš še za ostali mušter ali dva, ki ju imaš na listu in stvar sprintaš.

Rezanje je tudi lahko simpl, hitro in brezhibno, če si izdelaš priročno pomagalo.

Končni rezultat je lahko fenomenalen- povsem na ravni ali celo bistveno boljši od komercialnih rešitev- razen mogoče zelo dobrega tiska direkt na CD ( ki pa ima tudi svoje slabosti), pa še z njim je lahko povsem primerljiv.
On the journey of life, I chose the psycho path.

AndrewSmith ::

Mene je malo motlo na printable medijih
da je bla slika mat,saj je bla povrsina
malo bolj gladka od obicnega papirja.
Sem iskal medije ki naj bi imeli povrsino
tako kot foto papir,samo brez uspeha.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Brane2 ::

To je en del problema. Drugi del problema je ta, da je pri hitrem pečenju CDjev takoj po tisku ta sloj razpokal in v krpah odletel dol s CDja.

Na nekaterih ploščkih se je kar skorajda cel odlimal s CDja in kot palačinka opletal okrog.

Zveni neverjetno, a se mi je zgodilo, pa ne enkrat.


V glavnem, printable ploščki so lahko čisto O.K., je pa rezultat s samolepilnim papirjem lahko precej boljši...
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tiskanje Aidata CDL50C nalepk za CD/DVD-je

Oddelek: Pomoč in nasveti
9817 (754) s1m0n
»

Laserski tiskalnik za tiskanje A4 nalepk

Oddelek: Kaj kupiti
165277 (4746) destiny
»

Tiskalnik ki tiska na CD ??

Oddelek: Kaj kupiti
172054 (1897) tomaz-
»

NEC LabelFlash

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
496226 (3648) r0b3rt
»

Nalepke za tiskanje na cd?

Oddelek: Kaj kupiti
64168 (4088) Poldy

Več podobnih tem