» »

Zdej pa res ne vem kakšno grafo kupit

Zdej pa res ne vem kakšno grafo kupit

Rokomah ::

Berem tale forum, pa res več ne vem...
Kupujem novi računalnik in vse že imam odločeno kako in kaj, le še okoli grafične je dilema.

Računalnik sestavljam okoli ATHLONA AMD64 in grafične 6600GT in sedaj ne vem ali naj čakam na Gigabytovo plato z novim PCI vodilom (baje pride še to leto) ali naj kr staro z AGP vodilom uporabim.
Kakšne so v resnici razlike in koliko se splača, glede na to, da bo nova plata, kot novost tudi cenovno manj ugodna.

Jaffa ::

Od MSI-ja nForce4 plata, se pravi tista z pcix pride okol 51.000 SIT. Varjanta za SLI pa čez 60.000 SIT. Če boš zdaj kupil takšno plato, pač kasneje ne boš rabil menjevat matične recimo, če boš menjal grafiko. Sam to je čist odvisno, na kolko časa kaj menjuješ. Neke razlike v hitrosti ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaffa ()

mojsterleo ::

Razlike v hitrosti med AGPjem in PCIe-jem s to karto ne boš zaznal, če je to razlog za čakanje. Edina prednost PCIe je ta da bo tvoja mašina ostala nadgradljiva še v prihodnje, saj se AGP karte počasi poslavljajo in bodo najbrž konec naslednjega leta le še eksotika.

Prve plate s PCIe bodo itak imele visoko ceno (50-60k) tako da je smiselnost nakupa vprašljiva, poleg tega bo najbrž cena ostala taka še v januarju, dokler ne bo ostala konkurenca prišla do nas. Dosti je odvisno tudi od tega koliko igraš igre in koliko si pripravljen za nadgradljivost plačati.

Če ima tvoja trenutna mašina ugodno ceno potem nabavi pa je.

-- Leo

vidi ::

Nabavi AGP!

če boš želel upgrade, ti še vedno ostane 6800 Ultra (pol bo tut cnej), drugače pa je itak običajno, da naenkrat menjaš vse, ker vse čas povoz in tut če boš zdele kupu novo pci-e plato, čez tri leta ne bo podpirala tistih procov in ti s tem tudi novejših grafičnih nau podpirala,... tko da pomoje ga ne morš falit, če zdaj vzameš AGP, ker je še vedno dovolj hitro vodilo! Edina stvar k je je pa cena, ponavadi po novem letu pade cena za vse (božiček kupuje dražje, ker si otroci zaželijo in nima izbire kupiti v januarju :D )
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

Gaber ::

Jst sem bil v podobni dilemi: klik...

...sam sm se odloču da nakup preložim za neki cajta, nakupovanje v prehodnem obdobju je res štala :) ...

Drugač pa prve cene za nForce4 niso lih zabavne:
klik
klik

Rokomah ::

Fantje, hvala za pomoč, prepričali ste me za AGP, vendar sedaj pa ne vem katero vrsto GF 6600 AGP vzeti?
Pojavlja se več oznak, kot so :
WinFast, XFX, CLUB-3d...to so verjetno proizvajalci, pa vseeno, katera je boljši nakup?

Ne vem tudi natančno, katero plato (AMD64) je potem najbolje vzeti za GF 6600 AGP?

Na strani od E-Misija sem gledu tole:
MSI K8N NEO FIS2R-PLATINUM
Podpora za procesorje AMD Athlon 64
nVidia Nforce3 250GB
Audio 7.1 standard
SATA, PATA, ATA

prej sem se pa ogreval za tole:
GIGA BYTE K8NS PRO socket 754 nForce3 250,DDR400, 8xAGP, 5xPCI, 2x PATA, 2xSATA,RAID 0,1,SB zvočna 8 ch Codec +1G LAN,Firewire 1394, ATX, USB 2.0

Katera je bolj primerna????

LP in hvala

Vesoljc ::

dfi lan party
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Climber ::

Tud jest sem v podobni dilemi in mam namen kupit tako konfiguracijo kot ti.

Jest se bom verjeten odloču za tole plato

http://www.e-misija.si/artikli.php?sifr...

ter GF 6600GT od firme XFX.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Climber ()

Climber ::

V Avstriji sem našel stran kjer bodo v kratkem dobil plate za Athlone 64 na Nforce 4 čipovju.

Poglej mal stran www.exacomp.at

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Climber ()

Grey ::

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA...pi**a so ti naši prodajalci f****eni. Kake cene so to prbil 52k...ROFL. V Avstrji jo dobiš za skoraj 40% cenej in to SLI varianto plate:D, bolj natančno ASUS A8N-SLI(133€).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

MEDENA ::

wow samo 133€ ? 100% ?

Grey ::

Jp...sam je trgovina v Salzburgu...mal daaaaleč:)). Drgač se pa da naročit nForce4Vanilla plata od Gigabytea za 28k s poštnino(predvidevam da je poštnina okol 16€ mogoče tud več ali manj). Cene so hudo nore...Slovenija je draga država:(.

boltr ::

Najnovejše pri JAE ASUS A8N SLI Deluxe

MEDENA ::

Grey ::

Aja? Kok pa kej stane to?

Medena: ne. Tukile: http://www.itdot.at/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Climber ::

Men to nč ne pomaga da piše, da je treba poklicat in vprašat če majo na zalogi. Piše auf anfrage http://www.itdot.at/

Pol pa seštej km do tja pa vinjeta, pa če kej crkne kasnej, se ne splača, včasih se še je, kt smo davk nazaj dobil, zdej sm pa jest zakluču z nakupi v Grazu, Salzburgu...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero matično ploščo?

Oddelek: Kaj kupiti
5966 (868) TeraSonic++
»

CPu+Plata+Ram

Oddelek: Kaj kupiti
381810 (1239) Racko
»

Nadgradnja ali nakup novega PCja?

Oddelek: Kaj kupiti
81038 (926) Tilen
»

Kje in kdaj Nforce 4 plate???

Oddelek: Kaj kupiti
221421 (869) MEDENA
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
181211 (930) PrimozR

Več podobnih tem