» »

Vas omiljen predvajalnik glasbe za PC

Vas omiljen predvajalnik glasbe za PC

maratonec5 ::

No, tukaj se malo pogovorimo o audio playerjih, katere uporabljate, katere glasbene formate uporabljate, zakaj uporabljate doticni program, kaj so po vasem njegove slabosti in kaj prednosti, kaksne nastavitve, plugine, dodatke uporabljate in kaksen tip poslusalca ste - ste zadovoljni ze z mp3 128 kbps ali pride za vas v postev samo najboljse?

Jaz sam ze kar nekaj casa uporabljam foobar2000, ki je z vsemi plugini, dspji in drugimi kompnentami zelo nastavljiv in fleksibilen in omogoca naprednemu uporabniku nesteto moznosti. Velika prednost je da je brezplacen. Verjetno ni formata in naloge, ki ga z nadgradnjo ne bi zmogel, poleg tega pa je v svoji osnovni obliki dostopen tudi najvecjim laikom. Sam Najvec poslusam glasbo v zapisu flac in dts, dspje uporabljam naslednje: EQ, crosfeed in advanced limiter, output je creative asio, UI pa imam prilagojen svojim zeljam.

kixs ::

Winamp 5 v klasicni obliki (ze od verzije 0.94 - ce se ne motim). Od pluginov uporabljam samo vgrajeni Milkdrop v desktop ali fullscreen nacinu - odvisno kdaj. Imam pa samo MP3 datoteke.

Torej nic pretresljivega. :P

Hitri ::

Windows Media Player 11, imam pa v glavnem mp3 in navadne glasbene CDje. Prej sem imel Winamp, vendar mi je bil rahlo prepočasen (star računalnik) in premajhen uporabniški vmesnik ob takem ekranu kot ga imam.
Zelo mi je všeč tudi Amarok, vendar je zaenkrat samo za Linux. KOmaj čakam na okensko verzijo!

dukenukem ::

Jet audio je hiter in zmogljiv, v pro verziji je še bolj:D media player 11 je sicer lep, samo preveč mučka, če gre za velik muske :D

bluefish ::

Zaenkrat kar WMP11. Pri 30 albumih zaenkrat še nisem doživel težav z zatikanjem ob pregledovanju ali ob prvem zagonu. Poleg tega mi morda WinAmp ne ugaja zaradi določenih lastnosti knjižnice aka. Library.

Največ datotek imam v formatu MP3 (najmanj 192 Kbps vse tja do Loseless), nekaj v WMA (predvsem rippane CD-je v višji kvaliteti).
Zaradi nekaj glasbe v .flac formatu pa občasno uporabim tudi foobar200, kateremu pa se še mučim prilagoditi izgled - naj bi bilo enostavno, vendar mi nikakor ne uspeva.

neres ::

Uporabljam zadnji Winamp s classic skinom. Nobenih pluginov.

Prednosti:
-predvaja veliko formatov brez nobenih dodatnih pluginov (tudi .flac ;))
-predvaja .wav datoteke v "loop" načinu brez presledkov (tega se npr. z WMP ne da, za Foobar ne vem)
-porabi malo resursov, se naloži dokaj hitro
-"ven iz škatle" ima v GUI-ju vse kar rabim. nič več, nič manj.

Slabosti:
-če imaš en normalen buffer ne predvaja zelo kratkih zvokov (npr. samplov, ampak to je za poslušat muziko nepomembno)
-ne da se spremenit bližnjic ZXCVB (problem ker Z in Y sta pri SLO in ENG tipkovnicah na različnih mestih)

Nasploh WMP zame ne pride v poštev, že zato ker ne predvaja dosti formatov. Foobar mi "ven iz škatle" deluje beden, ga moraš nujno malo potweakat. Itak pa ne vem če ima sploh kaj kar Winampu manjka (za moje potrebe).

Poslušam predvsem mp3je (če se le da vsaj 192kbps), pa tudi wav fajle v različnih bitih/frekvencah, flac, ogg.

suse80 ::

kaffeine in Amarok.

prvi je boljši.
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

jperc21 ::

Windows Media Player 11

Lp
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

Goldee ::

Winamp 5.35, pri katerem mi je predvsem všeč library, ki je hitra in pregledna, tudi ko gre za več tisoč mp3-jev hkrati + pregleden uporabniški vmesnik in nič bleščečih in animiranih gumbov (porabi malo resursov). Na drugi strani pa je Windows Media Player, katerega sem tud nekaj časa uporabljal, vendar mi je šlo na živce, da ti je player vedno hotel prodati neke komade (tisti gumb BUY itd.) :-)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Tr0n ::

Winamp 2.91 FTW.

LjubimPeezde ::

WINAMP!!
Ostalo je apno

maratonec5 ::

Meni se winampov vmesnik ni nikoli prikupil, mi deluje nekam "stlaceno" vse skupaj. Tudi nekam pocasen mi deluje. Ima pa kar soliden equilizer.

e.r.c. ::

WMP 11...z njim se da delat vsi - plugini ;)
drugač v linuxu pa amarko ja!!!

JanezekNovak ::

QCD
http://www.euroairsoft.com/

nonenone ::

iTunes, ker imam tudi iPod, zoprn je ker ne moreš v slo kupit glasbe, lp

zee ::

VLC - mp3, radio - tako v Win kot Linux okolju
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

StratOS ::

winamp :)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

ripmork ::

še en glas za Winamp;)

sidd ::

Tud tanov winamp 5.5 verzija. Večina samo mp3 . Mi pa je všeč, da lahko kar na portable music player prenašaš glasbene datoteke ali kar playliste, muziko pa ti lepo prekopira na predvajalnik (kako hočeš - po mapah, kar vsepovprek,....) in tako dalje. Knjižnica je dokaj dobra. Dock bar funkcija zelo všeč. Nevem no, mislim da so dokaj dobro porihtali zadevo. Deluje brezhibno. Predvaja vsega hudiča. Pa še bi ga lahko hvalil. Meni zadostuje.
Aja, mam pa big bento skin, čisto kul izpade :)

lp
no idea for signature
signed
I

michel ::

Winamp (clasic skin). Preprosto nekaj najboljšega:) .

Quikee ::

Audacious | Kaffeine & Ogg Vorbis | Flac

Daliborg ::

se en glas za WInamp s klasicnem skinom ( od prvih verzij naprej)

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

sm0key ::

winamp 2.90 z skinom ki sem ga sam naredil in ki je ultimate po mojih merilih; flac, ogg. aiff branje by default, porabi malo rama in proca...idealno :)

Fizikalko ::

MediaMonkey.

T0RN4D0 ::

foobar 2000- it simply works, pa dokaj nič resourcev ne poje. :)

BIG_Yack ::

Zdravo!

Moj glas bom nekoliko razcepil in ga oddajam dvema:
- WinAmp - Preprosto odličen program za poslušanje mp3 datotek, ki so ga (za 10 rojstni dan) še poboljšali.
- VideoLan Media Player (VLC) - Glas mu dodeljujem zaradi minimalnega žrenja in podpiranja mnogih formatov, tudi filmov. Sicer grafično ni najbolj dodelan, a to je najmanjše, kar šteje.

solatko ::

xmplay32, MIX VIVES 6DVS pri teh dveh programih šele vidiš kaj so pravi zvoki.

mile ::

amarok

Srachko ::

WinAmp 5.35 - It really whips the Llamas ass. :D

Poslušam predvsem glasbo v MP3 formatu, tu pa tam pa si zavrtim tudi kakšen plošček. Kakšnih posebnih vtičnikov ne uporabljam, razen nekaterih, ki mi polepšajo poslušanje glasbe.
Najbolj uporabna funkcija v WinAmp mi je itak ta, da lahko v Media Library dodajam lastne preglede, tako, da lahko z enim samim klikom pridobim svoj Top40 hit list za prejšnji mesec. :D

Včasih, ko sem pač primoran, uporabim tudi Windows Media Player ali pa Quick Time, vendar mi nobeden ni kaj prida všeč. Poskušal sem že tudi z MediaMonkey, ki mi ga je priporočal cimer iz študentskega doma, a sem kar na hitro prešaltal nazaj na WinAmp, ki sem mu že zvest leta in leta.
I can see clearly now, the brain has gone...

Highlag ::

Foobar 2000. Špila kakor hočem :D
Never trust a computer you can't throw out a window

dela ::

VLC za vse.

Davidenko ::

V Ubuntu sem se zaljubu v Amarok. A obstaja kaj podobnega za Okna? Skratka rad bi, da pokaže lyrisc, cover,...

Drugače pa uporabljam Winamp. iTunes prepočasen, MusicCube preveč špartanski.
V Ubuntu sem najprej uporabljal RythemBox, prešaltu potem na Amarok in morm rečt, da je daleč pred kakršnimkoli meni poznanim za Okna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radionomy kupil Winamp

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4614329 (10312) slovenec_89
»

Po 15 letih konec Winampa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13526094 (17071) Hayabusa
»

Vaš najljubši medijski predvajalnik

Oddelek: Programska oprema
262555 (2161) roli
»

programi za poslušanje glasbe

Oddelek: Programska oprema
114544 (4391) mare7
»

Adijo, Winamp! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
576938 (6938) Dragi

Več podobnih tem