» »

Tudi Britanci brezžično

Tudi Britanci brezžično

BBC - BT, ponudnik komunikacijskih storitev v Veliki Britaniji, začenja projekt, s katerim bodo dvanajst britanskih mest opremili z brezžičnim dostopom do interneta. Pogodbe imajo trenutno podpisane z mesti: Birmingham, Edinburgh, Leeds, Liverpool, Cardiff in Westminster v centralnem Londonu, za ostalih šest pa pravijo, da bodo kmalu (ne izdajajo pa, katera naj bi to bila).

Prve teste, ki so jih izvajali v Cardiffu in Westminstru, so že uspešno zaključili zato predvidevajo, da bo v zgoraj navedenih šestih mestih storitev na voljo v začetku leta 2007. V kolikor bo projekt pozitivno sprejet (če bo prinašal dovolj dobička), se ne bodo omejili "le" na dvanajst mest in bodo širitev postopoma nadaljevali tudi na druga mesta v Veliki Britaniji.

Uporaba omrežja seveda ne bo brezplačna, "deskanje" si boste lahko zagotovili s predplačniškimi karticami ali pa s fiksno mesečno naročnino. Operater pa uporabnosti takega wi-fi omrežja ne omejuje le na internetne storitve, ampak bo le-to lahko služilo tudi kot omrežje za CCTV (kabelski TV sistem zaprtega tipa), ali pa podajanju informacij o prometnih zamaških in prostih parkirnih mestih.

Več: BBC

"Plemenit" projekt, ni kaj. Je kdo pripravljen pripeljati BT tudi v Slovenijo?

15 komentarjev

Daliborg ::

>"Plemenit" projekt, ni kaj. Je kdo pripravljen pripeljati BT tudi v Slovenijo?

Sam sem istega misljenja, a ne potrebujemo BTgroup v Sloveniji, ker alternativo ze imamo, samo vprasanje casa je kdaj bodo postavili antene! Me pa prov firbec matra kolk bo pa ta "fiksna mesecna narocnina" znasala :\
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

smash ::

baje da bo v san franciscu taka storitev zastonj, pravtako v newyorku v central parku

Avalonis ::

pravtako v newyorku v central parku


To bo še bitka! Nerds vs. Junkies >:D

snow ::

V San Franciscu ma wifi google čez.

> pa s fiksno mesečno naročnino

To bi pri nas lahko gsm providerji meli pa bi že tud nekaj blo!
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

marjans ::

Saj pri nas že nekaj časa imamo nekaj podobnega - NeoWLAN. Sicer res ni pokrito celo mesto ampak zgolj točke kjer je večja koncentracija oseb.

Senitel ::

In NeoWLAN je celo uporaben za kar koli drugega kot "casual surfing" tako kot dobri stari dial-up? :\

Tear_DR0P ::

obstajajo manjše mreže, bolj testne narave, različnih ISPjev - jst zdej enga že vsaj dve leti nadelujem, da bi se to splavil v prosto uporabo, pa si ne upa - pravi da mu župan mesta ne dovoli vlečit optike (jada jada izgovori)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Stepni Volk ::

Philadelphia in San Francisco že imata prosti dostop do wireless interneta, New York je zaenkrat samo postavil deadline za postavitev zastonjskega BŽ omrežja znotraj svojih parkov..

Malce preveč "komunistična" rešitev torej in to iz Amerike, glavenega tabora kapitalizma?

Niti ne, če preberemo v kotekstu s tole novico o vprašanju BŽ sledenja ljudem: Wireless location tracking draws privacy questions
Uvodnik tako pravi: Wireless products that can do everything from tracking your children to finding you a nearby date this weekend seem to fall outside the scope of federal privacy laws, and that may need to change, an industry group said.

In še vprašanje za na konec: Kako prepoznaš terorista?

Vsakdo, ki nima niti enega "gadgeta", t.j mobilni telefon, Wi-fi ali podobno brezžično (prostovoljno sledilno) napravo, je visoko na listi sumljivih.>:D

MrStein ::

Članek bi lahko prej kot mimogrede v tretjem odstavku omenil, da gre za WLAN tehnologijo.
Saj je 802.11, a ne ?

Pri branju članke sem najprej pomislil, da gre za neko stvar ala Amis Air.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kopernik ::

Madonca stepni, mislim da ti ne preostane drugega kot da se zatečeš v eno stepo, kjer ni zastonj wlana ? :-)

Stepni Volk ::

Niti ne kopernik. Sem obrezžičen, tako da nisem sumljiv. So pa vsi tisti v stepah še kako sumljivi.

ginekolog ::

wimax razpis ravno poteka, tako da lahko pričakujemo v kakem letu pokritost večine slovenije (tudi telekom se je prijavil)
Divers do it deeper.

BluPhenix ::

MrStein, se opravičujem za manko podatka, vendar no bilo v mojem viru nikjer navedeno da gre za wlan, le da bo ti wi-fi omrežje, kar pa nekako pove za kaksen standard gre.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

hanibal ::

Stepni Volk
Philadelphia in San Francisco že imata prosti dostop do wireless interneta, New York je zaenkrat

A veš mogoče, kako je točno izvedena ta brezplačnost?
A je to brezplačnost tipa - prideš s prenosnikom v območje pokritosti s signalom, se povežeš in že surfaš?
Ali pa je servis sicer brezplačen, je pa obvezna registracija (Ime, Priimek, soc.sec.numb., ...) po kateri dobiš username-pass ipd?
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

Matevžk ::

ginekolog, ja, tako kot so meni rekli (pred kakšnimi 4, 5 leti), da bo "z ADSL cela Slovenija pokrita v roku 3 mesecev". In res je bila -- nekatera večja mesta. Jaz sem edino možnost broadbanda dobil eno leto nazaj, čeprav sem dokaj blizu centrale (samo nadgradili je niso, kljub dokaj velikemu številu interesentov).
lp, Matevžk


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velika Britanija in Kanada povabili Zuckerberga na pričanje

Oddelek: Novice / NWO
103672 (2792) gendale2018
»

Maidsafe

Oddelek: Loža
71260 (1118) stapler rump
»

Čudežno zdravilo, ki obljublja 120 let življenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111618 (8164) shadeX
»

BBC bo razdelil milijon računalnikov Micro Bit britanskim sedmošolcem

Oddelek: Novice / Ostale najave
229980 (6490) bbbbbb2015
»

Vlaki z brezžičnim dostopom do interneta

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
73098 (3098) ||_^_||

Več podobnih tem