» »

Kr en problem s povezavo

Kr en problem s povezavo

dobaluka ::

PRosim potrebujem pomoč, ker mi ne dela več povezava na net.

Skratka lepo sm bil priklopljen na net ko je naenkrat zmanjkalo elektrike in vse je crknilo. Računalnik sem ponovno zagnal in se poskusil spet povezat ampak povezava kar ni delovala. Trajalo je kar neki časa da se je vzpostavla, ko pa je pisalo da je siol povezan vseeno nisem mogel dostopati do nobene strani, s CMDjem sem tudi pingal razne portale v Sloveniji in vedno je našlo njihov ip in se povezalo vendar skozi ni prišel noben paketek, ker je bilo vedno request timed out. Menjal sem tudi kabel, prav tako pa sem se povezal direktno na adsl brez switcha in nič ne dela.

V čem je problem? (je možno da je mrežna, kak software)?


Ponavlam, povezava se sicer počasi vpzpostavi, vendar ne moram do ničesar dostopat, kot da niti nič.
status quo

M-XXXX ::

Ceprav se slis mal bednu ampak a si ze resetiral modem???:D

dobaluka ::

Haha. Da. Ne pomaga.

Mamo še dva računalnika prek switcha povezana pa obema normalno dela vse!
status quo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dobaluka ()

BlazP ::

Poizkusi rocno nastaviti hitrost mrezne kartice na 10Mbps half duplex.

dobaluka ::

? mi lah mal bol poves kako se to nardi?
status quo

dobaluka ::

Mam pa integrirano mrežno drgač.

Potem je verjetno mrežna skurjena? ali je software?
status quo

BlazP ::

Ja do zdaj sem se s takim problemom srecal, ko je bila mrezna fuc. Sicer je zacasna resitev bila rocno znizanje hitrosti na 10Mbps half duplex, vendar je povezava vseeno vsake toliko casa padla.

Pri nastavitvah mrezne kartice izberes zavihek advanced in tam nastavis link speed.

dobaluka ::

Človk. Dolžn sm ti za pir, ker točno to kar si mi predlagal deluje!!!!

Hvala res. Sam povej mi kaj pa je narobe da sm mogu to sprement? Kaj se je uničl?
status quo

BlazP ::

Kaj tocno se je unicl ne vem. Sam vem, da novi gonilniki niso pomagali. Se je problem kmalu ponovil, je pa res, da je bila ena leva mrezna kartica. Ko sem jo zamenju za navadno Realtek, ki jo dobis vsepovsod za 2k SIT, so tezave izginile. Tudi ta resitev z 10Mbps je bila samo zacasna. Po kakem mesecu ali tednu se je tezava ponovila. Pa ce si bos kdaj omislil internet paket s hitrostjo vec ko 10mega, bos imel problem, ker bo mrezna ozko grlo.

dobaluka ::

Ma ja saj pravim da je integrirana moja. Si nameravam novo kupit kmalu. Tako da hvala
status quo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 - no internet access

Oddelek: Operacijski sistemi
293682 (2402) xxxgeekxxx
»

100Mbps ali 10Mbps (40m kabli)

Oddelek: Omrežja in internet
322343 (1823) balocom
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484118 (2535) Spc
»

problem pri crossover povezavi dveh računalnikov

Oddelek: Omrežja in internet
131833 (1627) pirx
»

Mreža, master browser in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161648 (1484) lojze_car

Več podobnih tem