» »

C-Media in Xear 3D težave

C-Media in Xear 3D težave

Padawan ::

Brskam po forumih in googlam in vse, kar najdem, je le potrditev, da C-Media se zagotovo NE izplača.

Moja situacija je naslednja: imam C-Media Azalia zvočni sistem (ne vem, kaj pomeni Azalia, ampak če v BIOSu to izklopim, sploh nimam zvoka; zvočna kartica pa se ne imenuje Azalia, zato sem pač napisal "sistem").
Informacije so naslednje:
3D Audio Engine - Xear3D CRL3D DS3D EAX2.0 A3D1.0
Audio Codec - CMI 9880
Audio Driver Version - 5.12.01.0008.62(64)
Audio Controller - high Definition Audio
Directx Version - DirectX 9.0c

V zvočno kartici sem priklopil stero zvočnika (en jack oz. činč), slušalke (drugi jack oz. činč) in mikrofon (tretji). Ko sem priklopil vse naprave, mi je pravilno razpoznalo, v katero luknjo sem nekaj priklopil, čeprav ni popolnoma pravilno določilo naprav (slušalke so zanj surround speakers, mikrofon pa center/subwoofer). ko sem ročno določil, kje kaj je, se sploh ni bunil, in vse dela tako kot mora.
Dokler ne vklopim igre, kot je (npr. Gothic II ali Civ IV - obe originalni), kjer se pa sredi igranja nastavitve zvočne kartice samodejno spremenijo.
Naj poudarim, da so vse te 'bananice' so vtaknjene trdno noter - torej ni delnega stika ali česa podobnega.

Kako naj prepričam ta super inteligentni sistem, naj nikakor ne spreminja nastavitev, ampak da bom že sam, ročno, spremenil na slušalke, ko bom to želel?

Vsaka pomoč dobrodošla, tudi če je treba po registry brskat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018226 (10562) sash69
»

Katero zvočno in slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
402453 (1812) charlotte
»

težave z Genius zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
101482 (1302) Bimmer
»

Grafika v prenosniku???

Oddelek: Kaj kupiti
214132 (3552) M@73Y
»

Realtek zvočno kartico 7.1 HD mi ne zazna?...

Oddelek: Zvok in slika
61048 (964) iNDigo_Child

Več podobnih tem