» »

Resničnost 126.

1
2
»

opeter ::

Saj Loooka ima v bistvu prav. Meni je bila všeč ena od prejšnjih oddaj, ko ste predstavili tisti slovenski animacijski studio, pa njihovo tehniko kombiniranje ročne risbe/materialov in računalnika. Tusti prispevek je bil res zelo super! Več takega bi rabili!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

pivmik ::

Pač oddaja ni primerna za povprečnega slotecherja, to je to.
Zgleda, da slotecherji hočemo imeti svojo oddajo, žal pa nas je premalo (za bit na TV).

Samo zakaj potem se na Slo-Techu objavlja novice za oddajo, ki ni namenjena Slo-Techovcem?

Pa neki: meni je Gašper zabaven za gledat :P, resda ne daje vtis resnosti, ampak je kr zabaven.

In še neki: Na kakšni komercialni TV(kanalA&pop) bi tako oddajo v prvem dnevi ukinili in dali mehiške limonade namesto njega.
LP, Gregor GRE^

smash ::

ne mi s tem kolk je tip zabaven....to je ena redkih priložnosti, da se linux predstavi širši množici ljudi in zdi se mi, da ne znate izkoristiti tega....

v oodaji je linux prikazan kot totalen poden, linux boy pametuje, namesto da bi kaj konkretnega razložu o linuxu...a je mogoče ze kdaj razlozu kaj so distribucije, v čem se razlikujejo, kaj je primerno za navadnega uporabnika...katero distribucijo vzeti, da bo avtomatično instalirala driverje za radeona naprimer...

ce ni oddaja delana za slo-tech, ampak za navadne uporabnike, naj prosim naslednic linuxac to tako razlozi, da bo moj fotr razumu, kako postavit linux, da mu bo vse delal, brez da bi moral iskat codece za predvajanje mp3-jev..

odločite se ze komu je namenjena ta oddaja!

če gledaš oddajo, ni videti, da se neki linux lahko kosa z windowsi...vse kar se predstavlja, je površno, kamera namesto da kaže zaslon , kaže "zabavnega" linux boya....a ni škoda denarja, časa in sploh priložnosti, ki jo dobi linux na rtvslo, potem pa to totalno zaj***

BigWhale ::

smash,

> naj prosim naslednic linuxac to tako razlozi, da bo moj fotr razumu, kako postavit
> linux, da mu bo vse delal, brez da bi moral iskat codece za predvajanje mp3-jev..


Kako bomo tvojemu fotru razlozili kako linux postaviti, ce ti se tega ne ves, da je to material za eno knjigo in ne za tri minutni prispevek v eni polurni oddaji?

To nam razlozi.

m0LN4r ::

lahko bi postavitev razdelili v epizode ali pa zrezali v 45minut saj vsega instalacije ni treba cele kazat le začetek in konec in tisto kaj je vmes.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

minmax ::

saj vsega instalacije ni treba cele kazat le začetek in konec in tisto kaj je vmes.


m0LN4r: pa menda ne misliš natanko tako kot smo to storili v oddaji maja 2005 ?

naj to kažemo v vsaki oddaji? se instalacijski proces tako spreminja da bi ga bilo treba kazati vsako leto? a naj v vsaki oddaji pokažemo instalacijski proces druge distribucije? bo to kdo gledal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: minmax ()

smash ::

to kako se instalira posamezna distribucija linuxa, bi se dalo pokazat z najvec 10-imi zasloni...ce tega niste zmozni, ne enacit preprostost windowsov z linuxom..basta

pa ne kazat na linuxu nekih bednih programov, ki so daleč od funkcionalnosti ,ki jih ponujajo winsi...pokažite tisto s katerim se lahko linux kosa...k zdej vse skupaj zgleda tko ubogo da folk linuxa se od dalec ne bo povohu ce bo tole oddajo gledu

Poldi112 ::

Tisto kar je včeraj pokazal na linux-u dvomim da lahko narediš na win. Tako da tvoj stavek "pokažite tisto kjer se lahko kosa" izpade smešno. Tu je daleč naprej.
In instalacija ubuntuja ni težja od instalacije windowsev, česar pa ne veš če je nikoli nisi videl.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

NoUse4AName ::

Teško ti bom verjel da 6 dni preden gre oddaja na TV so tvoje roke zavezane in nič ne moreš naredit. Tudi skoraj nič niste povedali o samem tekmovanju. Kje si pa že videl da grejo mediji poročat o tekmovanju in niti ne omenijo slovenske ekipe?

smash ::

Poldi112...heh..torej sem govoril prav ko sem rekel da se da instalacijo prikazati z max 10 zasloni ce je tko enostavna...

se posebej je treba povdariti za navadne ordinary people (kot sem jaz naprimer)..da ko instaliras linux distribucije, ima clovek skoraj vedno probleme z grafiko, ko je treba dodatno namestiti driverje , tako da ni vse tako preprosto kot govoris...sam postopek za instalacijo ATI-jev driverjev za linux je napisan na 2 straneh..tko da ne bluzi..razn če mas sreco, sam ponavad je nimas

samo prejsen teden sem za foro probal instalirati ubuntu, mandrivo in suse 10.1......(nism linux expert)

lahko takoj povem kako mi je slo..

stvari sem instalirat na vmware, da ne bi imel problemov(mogoce je bil pa tle problem)..torej vse 3 distribucije nimajo sleherne ideje o tem, da imam jest v racunalniku eno izmed najbolj znanih graficnih kartic po imenu radeon 9600 pro...suse 10.1 je edini naložil nek standarden driver za grafiko, zato je naložil GUI, ostala 2 sta ostala v shellu...

ok..sm rekel..ql suse 10.1 dela..gremo se mal igrat...posnamem nek mp3 dol...probam zalaufat..nič..probam vse mozne playerje (ene 5 jih je notr---instaliral sem celoten suse, vse pakete)...in nič...pravi da ne more brati mp3...surfam po netu..najdem neko resitev, ki pravi, da je treba nalozit kodeke (a ne bi moral bit kodeki ze po defaultu instalirani..saj smo vendar v 21 stoletju)..ok dobim te zadeve, instaliram, probam in zopet nič...

ok se spravim porihtat grafiko...malo posurfam in izvem da je treba iti po driejre na ATI-jevo stran (zakaj le, sam imam niamam neke XY grafične)...dol posnamem driverje in se drzim navodil(enkrat sem sel po ATI navodilih, drugic po nekih drugih)...končni rezultat je zopet nič..

zdej ne bom reku, da je linux poden, daleč od tega, sam na k** mi gre, ko pravijo ,da je instalacija tolk enostavna kot pri winsih..mogoce instalacija ze, sam pol je treba se marsikaj porihtat...pri winsih pa ze na zacetku vse dela..

kdo pravi da ni tko, naj dvigne roko

minmax ::

smash: ... a tako kot smo to naredili maja 2005 ?

nouse: če hočeš ali ne... Televizija Slovenija - in vsaka velika organizacija - ima svoja pravila, da lahko deluje in da deluje v okviru predvidenih finančnih sredstev. Če si dnevno-informativni program, potem lahko imaš snemanja vsak dan in ekipo vsak dan. Če si izobraževalni program in si na sporedu vsakih štirinajst dni, potem imaš snemanja nastavljena za tri mesece v naprej. Kako terensko ekipo si kdaj še izboriš, še enega snemanja v studiu pa nikakor. Tako je, ko delaš v večji organizaciji, vse je malce bolj okorno. Tudi na našo žalost.

Slovenska ekipa bo šla še na finale v Indijo in, če bodo kaj dosegli, bomo zagotovo o njih še poročali, tako kot smo o lanskoletni ekipi.

Zakaj pa nismo že tokrat o slovenski ekipi govorili? Preprosto, ker imamo omejen čas (kot so nekateri tule že opazili je 30 minut na 14 dni zelo malo) in smo izbrali tisti projekt, ki nas je najbolj prepričal na licu mesta.

Mimogrede, a uganeš kdo je na slo-tech novico o lanskoletni ekipi napisal?

Verjami, smo na isti strani kot ti, smo "the good guys trying to do the right thing".

Poldi112 ::

Z mp3-ji mislim da je včeraj povedal kje je problem. Licenca. Lahko si pa sam player dol snames.
Res je da si moraš ogledati kako to gre. Meni je lažje kot v win (samo rečeš instaliraj to in gre na net in naredi vse zate, za razliko od win kjer rabiš najti in posneti .exe in nato 10x klikniti next). Meni je lažje v linux-u a je drugače in to moraš vzeti v zakup.

Ubuntu sem si dal na laptop, ker nisem imel časa za instalacijo gentoo-ja. Par klikov next in sem končal. Isto slišim tudi od drugih. Vse dela samo od sebe. Kasneje sem ga vrgel dol zaradi osebnih preferenc. Ampak instalacija je bila brutalno lahka.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Jan987 ::

ma sej gašper dost pametnega pove o linux sploh za tiste k smo mal mn podkovani o linuksu, sam mogoče bi se mogu mal drugač obnašat, če razume da ga večinoma gleda pomoje populacija okol 25-35let , ki ne berejo forumov in se z računalniškimi stvarmi ukvarjajo toliko kolikor rabijo za delo, in so jim triki ter nasveti zelo dobrodošli!

Thomas ::

Nekateri niso verjeli, da 24 ur poročil na dan, lahko ima publiko. CNN se jim smeje sladko.

Nekateri niso verjeli, da ljudi zanima (poljudna) znanost. Smejejo se jim NGC, DC, Animal Planet ...

Ljudje, ki delajo RR ne verjamejo, da ljudi zanima računalništvo.


Ali pa tudi vedo, kaj jest vem. Vem, da RTV Lublana tega ne verjame in jih sili, da "vozijo s prvo". No, enim ustvarjalcem je tudi nedvomno všeč vozit s prvo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Samsung06 ::

hey

ja tud jst moram rect, da bi lahko v oddaji povedal kaj vec o linuxu, predvsem o instalaciji, namestitvi driverjev, osnovnih programov za muzko, filme, itd. Ne pa da furajo ta crap!

Sm latnik windowsov in sm hotu probat/ instalirat tud par vrst linuxsov(2 tedna nazaj) in glej ga!! Totaln shit. Tko kot je Smash reku, problemi z driverji itd. Katastrofa. Tolk se mi zdej zameril, da bom rabil saj 1 let da prebolim.

zaenkrat ostajam na winsih --> Vse lepo razlozeno, enostavnost, vse dela,...

:\

opeter ::

Sem istega mnenja kot smash in samsung06 !
Tudi sam sem zaradi tega hitro odstranil Linux. Precej komplikacij za človeka, ki komaj čaka, da lahko namesti programe na nivoju MacOS oz. Windows (in ne, ne uživa v sami namestitvi OS-a). Ne pa da se pol še z različnimi paketki čas zapravljaš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BigWhale ::

smash, hocem video posnetek tvojega fotra, kako si ogleda deset screenshotov linuxa in ga potem sam instalira!

Resno!

PrimozR ::

Gašperja je treba poznat, v RL se drugače obnaša :) Mislim izpade drugače :) Škoda k na gimnaziji nima več Linux krožka (se posveča študiju al whatever).

smash ::

BigWhale: pa ti nis resen..kwa vse tko dobesedno jemlješ...

desperados ::

jaz bom takole povedal; oddaja je porazna, en kup delnih resnic in pomanklivih podatkov, da o lažeh inti ne govorim!!!

je pa oddaja izrazito namenjena tistim ki mislijo da je rdeča svetloba pod miško zato kr zgleda fency

poglejmo recimo;
linux kotiček je predstavljen tako da uporabiki wintendov ne vidijo nobene resne alternative v linuxu, nenatančni podatki neresnice in podobno

strojna oprema ravno tako predstavi tisto kar se že v difoltu najbol prodaja in je spložno znano in ne kar bi bilo recimo cenejše in unčinkovitejše naprimer; dvomim da so kdaj že slišali za proizvajalca procesorjev za prenosnike transmeta(efficion) in via(C7-M)??? oba izmed naštetih sta v porabi energije daleč pred intelom in še zdaleč pred amdjem
kajti prenosniki so namenjeni mobilnosti ne pa stlačene požrešne močne boxe

kot sem rekel oddaja je porazna ali pa bi bilo potrebno zamnejati ljudi ki raziskujejo in pripravljajo prispevke ali pa je vse načrtovano in je vse skupaj zarota proti tistim ki o računalnikih vemo malce več

PS:
sovražem vse tiste nobe ki probajo linux in vidjo da ne znajo z njim delat da mu niso kos, pol pa mečejo slabo luč na njega

ubuntu je dobr če nimaš časa pokrije skor use osnovne zahteve

suse uporabljam js služi vsem mojim zahtevam mercedes med distribucijami

gentoo žal mu nisem kos, škoda časa za namestitev in vse ostalo, ko pa enkrat dela mu ni para

prihodnost vidim v freespire to bo tut za noobe:)

Zgodovina sprememb…

AtaStrumf ::

??? ne vem ljudje, če vam ta oddaja ni bila všeč, pol pa res ne vem kaj ste si mislili o prejšnjih? Meni je bila tale zadnja epizoda svetlobna leta pred tistim, kar je bilo prej. Čestitke ekipi za novo grafično podobo (vsaj zame nova, morda je bila vpeljana že kako oddajo prej). OK stvar ni popolna, ampak napredek je očiten, končno. Bojim se sicer da bo sedaj sledilo dolgo obdobje stagniranja, ampak upam da se motim.

Hja voditelji še vedno delujeo "rahlo" amatersko, ampak največjega trna v peti ste se znebili, tisti triki in nasveti so bili katastrofa, tudi tole nasveti o spletnih straneh je totalno pase. Če se res želite izboljšati rabite malo sveže krvi in pa predvsem enega (ali več) profi voditelja, ostalo pa voiceover. Ekipa kot je, in to sem že napisal, je sestavljena po VIP in ne po avdicijah, kot se zagre za resno oddajo. Saj je lepo in prestižno biti na TV, ampak ta oddaja ni o vas ali za vas, ampak za nas, pa še financira se iz naših žepov, tako da ... Rezultat je masovno nezadovoljstvo kot ga vidite tu in to kljub velikim izboljšavam. In to je TREBA spremenit! Razmislite malo o tem. Poletje bo dolgo ;-)

minmax ::

thomas: seveda, naravno je da so si mnenja različna. kolikor jaz poznam trg ne bi zdržal kake bolj hard oddaje na televizijskem progamu, vendar hvala bogu (ali komu drugemu) da imamo različna mnenja. vendar pa tudi veš kako pravijo američani "put your money where your mouth is" ... torej če se dovolj prepričan, da je v tem potencial, vloži notri kapital in zagotovo se ti poverne.

tisto za kar recimo v tem malem medijskem prostoru morda lahko preživi je kak kratek tedenski net program tipa Mobuzztv ali Rocekboom. Samo nekaj dedicated ljudi potrebuje. Že ves čas razne mlade spodbujam, da bi delali kaj takega, pa ni še nič, očitno je veliko lažje kritizirat. Kot vem si kar star... daj malo pomagaj pritisnit in inspirirat mladino.

Oddaja kakršna bi lahko bila na medijskem prostoru je zgolj o igrah in o hwju, pri obejem krepko podprta z denarjem od distributerjev iger in uvoznikov zastopnikov hw podjetij, ... take oddaje imajo po raznih komercialnih kanalih v Srbiji in lepo tečejo. Vendar je tam odvisnost od teh podjetij tako velika, da tistemu težko rečeš novinarstvo.

No skratka, daj v višjo prestavo in pojdi do raznih TVjev in jim predlagaj zadevo... morda pa kdo zgrabi. konkurenca je dobra stvar.

BigWhale ::

smash,

Ne, tvojih komentarjev ne jemljem resno. ;)

Thomas ::

Ni TOLK pomembno, da bi se kej dosti sekiral in angažiral okoli tega. Samo mimogrede navržem mnenje. Če bi hotel se ukvarjat s TVjem, me zanima edino uni kviz, ki sem se ga bil izmislil. Pa še ta ne zadosti, da bi kaj mignil v to smer.

Samo goflo otrešam, čemur je tale forum namenjen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Poldi112 ::

desperados,

Kje lahko kupim dober notebook ki temelji na via ali transmeta (ki je itak nekako zapustila ta trg).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Jan987 ::

Učer je bil taprav deu za Gašperja, k se je šu zbirat slikce za svetovno prvenstvo v oddaji liga prvakov (pred finalom). Res se je dobr uživu, ni kej

minmax ::

thomas: tudi z otresanjem goflje se včasih da kaj naredit. recimo spodbujat druge, da se česa lotijo....

PrimozR ::

Jani kaj?

Jan987 ::

gašper (linux) je bil v oddaji LIGA PRVAKOV, kjer je meu en prispevek k je zbiral slikice za svetovno prvenstvo v nogometu

Tarzan ::

Smash, VMWare je do nedavnega imel za grafično kartico svoje driverje, v bistvu virtualno napravo, ker virtualizacija še ni popolnoma na strojnem nivoju, ampak je spodaj še kar nekaj plasti emuliranih. ATIjevi gonilniki ti, vsaj takrat, ko sem nazadnje zadevo uporabljal, niso koristili prav nič.

Ubuntu (oziroma za nekatere raje Kubuntu / KDE) je popolnoma enostaven kar se namestitve tiče, vsebuje skoraj vse, kar bi navaden uporabnik potreboval in je po mojem mnenju idealen za tiste, ki razmišljajo o prehodu na Linux. Gentoo po drugi strani je precej bolj zakompliciran, kar se tiče inštalacije (kar se utegne kmalu spremeniti), je pa potem, ko je inštalacija končana sistem povsem enostavno vzdrževati in posodabljati. Kdor bo z Windows platforme vratolomno skočil na Gentoo, ga bo po eni uri inštalacije veselje minilo in nad Linuxom bo obupal.

Oddaje ne spremljam, se mi zdi pa zelo pozitivno, da obstaja. Tudi, če se notri govori o zadevah, katere domnevno pozna vsak osnovnošolec. Sam sem prepričan, da večina vseeno v oddaji izve nekaj novega. Od tu izvzamem 80% uporabnikov Slo-techa, ki smo pa tako ali tako smetana in smo pojedli že vse znanje tega sveta.

Keep up the good work...

NoUse4AName ::

Ubuntu inštalacija sploh ni za pohvalo. Ko vidiš kakšno ima konkurenca openSUSE je ubuntu precej žalosten.

desperados ::

am sama zasnova yast a mi ni ušeč ni logično razporejeni nastavitev ampak s časom se navadiš

@poldi112: transmatinih že dolgo nisem videl na evropskem tržišču(če sploh kdaj)
vijine pa lahko dobiš večinoma na kitajskem (ne pride v poštev za nas) malo lažje se je pa dokopati do danskih in nemških prodajalcev
no ja c7-m procesorje lahko vtkneš v katerkoli prenosnik ki ima čipovje vn800 (in posodobiš bios)
torej trenutno nekateri FUJITSU SIEMENS Amilo Pro ven vržeš celerona pa vtakneš not vijin procesor. zmoglivost procesorja c7-m 1.5G je nekako enaka celeronu-m 1.4G
čeprav v evropi še nism zasledil da bi kje že prodajali same procesorje
poglej: klikin: klik
je zanimiva alernativa upam da se bo procesor prijel ter dobro odnesel ker načrtujem nakup proti koncu leta (via(c7-m&&vn800)||centrino)->kar bo cenejše

u bistvu imate prav oddajo naj gleda kdor jo hoče js je recimo ne bom ampk je pa škoda našega denarja za take stvari
pravzaprav zakaj sploh nucamo javno televizijo js sm zato da se jo ukini(potem bi se zares potrudili za gledalce!)

ampak to je pa že druga zgodba

Tarzan ::

Ma, je najbolje da kar ukinemo Slovenijo pa bo najboljše za vse, kajne?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Late night show with Stephen Colbert (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
877974 (5457) Leaker49
»

(klavir) Razlaga ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
707094 (4509) svenica
»

Proslava ob dnevu državnosti. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111187 (9643) T-h-o-r
»

Kaj se je zgodilo Aprila 1994? Zgodila se je Rwanda...

Oddelek: Loža
262052 (1258) dusanr

Več podobnih tem