» »

K7S5A - 100/133 speed setting

K7S5A - 100/133 speed setting

Jux ::

Zanima me zakaj ne morem nastavit mojga proca da deluje na 100/133 settingu - to verjetno pomeni FSB 100, ram 133? (OC na 112/112 ne uspe) > uporabljam DDR (2100 - Micron) in bi moral s tem verjetno kar nekaj pridobit.
Pa se to: v CPUFSB mi ce nastavim zadevo na 100/133 sistem dela (je pa res da nisem delal nobenih hardcore stabillity testov.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

ne morem nastavit da deluje = sploh ne pridem do POST-a, uporabljam OC bios.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Sandi79 ::

Isti problem imam mislim da bom moral najprej odkleniti procesor na to frekvenco in obvezno zvišati voltažo
ali pa počakati da bodo popravili bios na postopno zvišanje po 1 MHZ. če ti bo uspelo odklenit procesor pa sporoči ! >:D
Alexsss

Jux ::

Ma če zvišam voltažo se mi tudi ne zbudi - treba bo nabavt termalno pasto in upat na najbol (ker vent je Vulcano 6Cu).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

chucki ::

ka ste debili! 100/133 ti da porazne rezultate! jst mam na 124fsb! pa mi snadra kaže 200mb/s več kkot pa če bi imel na 100/133!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Jux ::

chucki - debil si ti. a nisi zastopu da nit na 100/133 ne morem OCjat, kaj sele na 124/124. Kako je to tebi uspelo z Titanovim hladilnikom nimam pojma.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

chucki ::

s titanovim res ne boš nič mogel! js imam SPIRE hladilnik! vidiš spodaj 7.5x124...933mhz na 1.85v
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

ABX ::

Zaradi buga na ECS platah ne uporbljat asinhrono nastavitev rama/cpu. Sicer ne vem če ta bug je prisoten na vseh platah z sis chipsetom ali samo na določenih. V povprečju se zgubi 10% hitrosti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Sandi79 ::

Dejte no pa kaj komplicirate z hladilniki. Zdej boste rekli, da se sistem ko ga nastavite na 124/124 ne zbudi zaradi hlajenja... ta je pa bosa! to z hlajenjem nima NOBENE zveze! če ti 124/124 ne dela ti tudi 112/112 ne dela.
Zadeva je taka zaradi nestabilnosti plošče(bug:'(), ki se pa razlikuje od primerka do primerka ! Recimo CHUCKI-ju zadeva dela. chucki je zvišal voltažo na 1.850V poskusi tudi ti. Jux overclock na 100/133 ti pa na tem ov. biosu ne bo uspel!
v CPUFSB-ju ti po mojem zadeva teče max. na 110/110 !
Zato rajši zvišaj multiplier kot FSB pa bo zadeva 100% stabilna, saj se vam očitno ne gre za hitrost ampak za CIFRO ki vam jo abakus vrže ven ob priklopu !
>:D>:D
http://www.slo-

Sandi79 ::

Chicki še vprašanje z čim si prerezal mosticke na procesorju ?8-)
Alexsss

rc-car ::

chucki: jest mam mojga Durona brez problema na 133Mhz notranjem vodilu!
Ko bom imel mal casa za igranje, ga bom pa se visje spravu!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

AtaStrumf ::

JUX kle mislim, da ste vsi malo zašli s poti in se začeli brezveze prepirat. Stvar je enostavna, samo bi bila še bolj enostavna če bi vedel kateri procesor imaš. Napiši komplet kakšen računalnik imaš pa ti bom probal potem čist točno povedat zakaj gre, načelona pa če je s plato vse v redu mora 100/133 delat brez problemov. Meni vem da je ko sem imel še Durona 800, sedaj pa mi pravtako dela super stabilno z Athonom XP 1600+ na 133/133 z overclockerskim in navadnim BIOS-om in nasplošno nimam nobenih problemov. Povej točno kaj te muči, pa ti bom poskusil razjasnit, ker kle se sam nekaj prepirate in se mi ne da podrobno brati in zbirati drobcev informacij iz tega pregovarjanja, kjer je en bolj pameten od druzga.

Upam, da so ti Voygerji všeč, pa thanx za tiste Star Trek-e.

Sandi79 ::

Ja pa kaj če ti dober dela... Prejšnji mesec sem sestavil 5 računalnikov z isto konfiguracijo ki je bla 5* K7S5A, morgan 1gb. 5 *256Mb Winbond DDR PSU. 300W + ostala šara
na treh platah se je dalo navijat CPU/FSB na 133/133 na dveh pa niti 112/112 NE. No pa reši ta problem !;((;((;((

AtaStrumf ::

Če nisi ti kaj zaribal pri sestavljanju oz. testiranju potem je možno samo eno. Platke oz. platki sta defektni in je treba menjat. Če bi meni prodal katero do teh dveh, bi ju imel sedaj že nazaj.

Pravzaprav pa ti ne verjamem, da si katekokoli navil na 133/133 ker bi to pomenilo da si Durona (Morgan-a)spravil na 133x10=1333 in to na Default Voltaži. Nikoli!!! Ti Morgani se katastrofalno slabo navijajo.

Je pa seveda dobro znano dejstvo da obstajajo boljše in slabše serije teh platk. Ene delajo kot šus druge pa zejebavajo že pri čist normalnih nastavitvah.

Pa še nekaj mi povej. Kako testiraš te mašine, da lahko rečeš da dela?

Sandi79 ::

Narobe si me razumel ! Oziroma jaz sem narobe napisal Morgan 1.0 je delal na treh platah na 112/121 in ne na 1330 mhz se oproščam, na dveh platah pa Ni delal niti na tej nastavitvi. Te plate so cenen DREK! problemi so tudi z Motorolo 56 modemom, upam, da jih bom lahko zamenjal z Rockwellom imam jih namreč 6. ;(( Sam imam tudi to plato in D800, dobil sem delujoč primerek. Samo procesor moram še ovc. :)):))

Sandi79 ::

Veš teh 5 sistemov sem sestavil na servisu. Osnovno sem jih testiral v DOS-u z nekaterimi stability, stress programčki, ki jih ponujajo Proizvajalci komponent.
Glede nastavitev v biosu: prodani primerki so nastavljeni na 100/100, jaz sem se pa igral z njimi jih nastavil maksimalno na 112/112. trije sistemi so delali 2 pa ne. :D
Ja Jux povej kolk ti dela v FSBCPU programčku ? 110/110

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sandi79 ()

AtaStrumf ::

No tko je pa že bolj logično. Samo to da so cenen drek ni čist res. So zelo poceni, še posebej zunaj in za tak denar ni boljšega, je pa padla temna senca čez to platko, ko so se začeli pojavljati hroščasti primerki. Ne vem kako in zakaj je do tega prišlo, a na žalost je tako. Jaz sem jo kupil za 32k SIT skupaj z 256 DDR RAM-a in za tak denar se mi zdi super nakup in mi sploh ni žal. Je pa problem navijanje. Zato se sedaj počasi spogledujem z ABIT KG7 (AMD 760), ki se je v službo na testiranju daleč najbolje odnesla. V Winstone-u 99 je naredila 53 točk, moja naredi 37, QDU Kudoz 7 A (KT 266A) pa samo 35,6 točk. Vse z istim procesorjem AMD Athlon XP 1600+ v Win ME in 256 DDR RAM-a.

Zgodovina sprememb…

Jux ::

Ja sandi... v CPUFSB mi nese najvec 110/110 ali pa 100/133. Ce dam na 112 se zadeva sesuje.
Ej a to pomen da mi, ce zamenjam proc ne bo delal na 133 FSB?
Dobim pa v ponedeljek novo plato (za enga druzga modela) in bomo sprobal kako zadeva dela. OK?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Sandi79 ::

Ne procesor je ok vendar potreben višanja voltaže ! Po mojem bo treba iti po Strumfovih stopinjat in si omislik kako drugo plato. Pc h.and ima dobro platko za 30 jurjev to je DFI AD70-SC (KT266A) >:D>:D

AtaStrumf ::

Joj kolk sem dobre volje zdele folk. Zakaj? Zato ker sem malo prejle nanovo naložu Win 2000 in še enkrat stestiral mojo ECS-ko z Winstone-om 99 v1.3 in dobil ven 54.3>:D. In sem se tudi spomnil da je ABIT-ka naredila tistih njenih 53 tudi na Win 2000, tako da sedaj vemo zakaj je delala men tolk slabš. Zaradi očitno počasnih Polken Millennium. Zgleda da ne bom tako hitro menjal platke, ker mi dela lepo na 133/133 kar je čist cool zaenkrat, pol pa mogoče kdaj voltage mod, ki nič posebnega pa da spravim na 150/150 kar bi moralo delati, samo še eno hlajenje z tekočim dušikom rabim:D.

JUX če boš zamenjal procesor ti bo po vsej verjetnosti delalo na 133/133. Problem sedaj je (predvidevam, da imaš ali Durona ali pa Athlona na 100 FSB, ker še vedno nisi povedal kateri proc imaš) ker ko daš na večji FSB s tem zvišeš frekvenco in ker ne moreš dvigniti tudi voltaže, procesor ni več stabilen in ne dela, tako da je kriv procesor in ne platka. Kapiš?

Zgodovina sprememb…

Sandi79 ::

Ma ja Atasmrk Jux pa jest mava Durana. :'( Ampak če zamenjaš procesor si ob dnar ;( Medtem ko tud Durančiča laho naviješ na 133/133 sam mal "rezat">:Dbo treba. Ja Jux kateri bios uporabljas da ti dela 100/133 ? Če uporabljaš uradnega potem pomeni 133 hitrost RAM-a in ne procesorja če pa boš nastavil procesor na 133 pa sploh ne dela :'(:( Torej bo potrebna modifikacija procesorčka.

PS. Zakaj so vsi procesorji moškega spola ?8-O

AtaStrumf ::

Saj nisem rekel, da naj zamenja procesor, daleč od tega. Hotel sem samo razjasnit, zakaj se mu sedaj obesi računalnik in da po vsej verjetnosti ni kriva platka ampak procesor. Saj ga navijaš zaboga, logično da ne bo kar sam od sebe delal na nevem kolk višji frejvenci. Treba bo nekako povišat voltažo, ali pa zmanjšati množilnik in dvigniti FSB in ostati na isti frekvenci (to sem imel jaz na ABIT KT7A (KT133A Chipset) in vseeno veliko pridobiti na hitrosti, ne pa tudi na temperaturi ali voltaži.

Primer:

Imam Durona 800, ki je po defaultu nastavljen na

8x100=800, jaz pa ga nastavim na:

6x133=800

in pridobim 33MHz FSB-ja (1/3 več kot prej!!!),

kar se zelo pozna na hitrosti, ne rabim pa dvignit voltaže in tudi teperatura ne bo nič višja.


Se razumemo?

Zgodovina sprememb…

Sandi79 ::

Ja prjatlčk. se razumemo. 8-) .......rezat bo pa vseen treba...

AtaStrumf ::

Na tej plati imaš res samo dve možnosti. Ena je rezanje druga pa modifikacija, ki ti dovoli prek DIP stikal nastavljati množilik, FSB lahko iz BIOS-a, Voltažo pa z cinjenjem uporov. Ali pa menjaj platko.

Sandi79 ::

Ja,, Ata Smrk >:D

SkyNet ::

Kaj zdaj. Se da navijat na K7S5A al ne?
Jazt mam trenutno durana800 na Ms-6340 in razmišljam o zamenjavi plate. Rad bi K7S5A.

Na MS-6340 ne morem navijat, ker na plati ne morem spreminjat multipierja, samo fsb lahko zvišam na 112mhz iz biosa. To je pa tudi vse. Bi lahko s K7S5A prišel na več?
Se da poviševat množilnik? Rad bi prišel vsaj na 1Ghz.

Grazias.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

AtaStrumf ::

Če bi rad navijal brez fizičnega spreminjanja mostičkov na procesorju (rezanje, barvanje) ne kupovati ECS K7S5A, ker kot taka ne omogoča nobenega navijanja. Obstaja edino modifikacija [klik] ali pa rezanje mostičkov. Saj to očitno ni tako težko, če je Sandiju79 ratal. Samo če pa bi rad navijal iz biosa, pa ti predlagam ABIT KG7 če imaš dovolj denarja RAID verzijo. Rabiš cca 40-50 čukcov.

Zgodovina sprememb…

Jux ::

preden se prevec zapricate.... sem dvignu voltazo na 1.850. Pa se zadeva sploh ni zbudila. Tko da je res en problem s platko, ker vsaj 112/112 al pa 100/133 bi moral it.
Aja mam pa zadnji unoffical bios 090111 (al neki podobnga - ne da se mi zdle gledat:P).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

pa se D800 in Vulcano6cu za radovedne
web&blog&etc: http://lukabirsa.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

elite k7s5a

Oddelek: Navijanje
151117 (773) _Mortal_
»

K7S5A - Skrite OC moznosti v biosu

Oddelek: Navijanje
191577 (1125) Boky
»

Kdo od vas ima ECS K7S5A?

Oddelek: Kaj kupiti
201287 (908) g0Run7
»

ECS K7S5A + Athlon XP 1.33 GHz

Oddelek: Strojna oprema
171492 (1171) ilanium
»

BIOS UPDATE-K7S5A

Oddelek: Pomoč in nasveti
51447 (1329) Spajky

Več podobnih tem