» »

Kje je ozko grlo pri igranju?

Kje je ozko grlo pri igranju?

Rešpetlin ::

Spet sem malo zacel igrati Call of Duty 1 prek interneta, pa ocitno kista misli drugace. Na zacetku 15-20 min. deluje vse relativno gladko, potem pa zacne slika na trenutke stekati in delovanje se bistveno upocasni. Premiki so daaalec od kakega tekocega delovanja, pa bognedaj, da je igralcev 16+.

Jezi me to, da je moja konfiguracija vsaj na papirju povsem spodobna za eno povprecno nastavitev:
Celeron 2.0, Radeon 9100 64MB, 768 DDR RAM, povezava 1Mbit. Stekati pa zacne igra ne glede na to, ce dam 640x480 ali 1024x768 resolucijo, vsi detajli na normal ali manj.

Minimalne zahteve so drugace 700 MHz Pentium, 32 MB graficna in 128 RAM-a, priporocene pa 1000 P, 128 MB graficna in 256 RAM-a.

Torej, (za)kaj pri meni bremza oz. imam kaj narobe nastavljeno?

Trubadur ::

Maš sistem spucan? Glede na to, da ti dela 20 min normalno bi jaz krivil sistem
Berite Thomasa!

;-) ::

Če maš že dolgo winse oz. linux ali kaj pač uporabljaš naložene ti se nabira stalno več "svinjarije" in potem slabo kaže igram...

mal popucaj kot je rekel Trubadur. Možno tud da maš preveč procesov in ti odžirajo pomnilnik.

AndrewSmith ::

Kaj pa temperature pravijo???
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Rešpetlin ::

Sistem je bil pred 1 mesecem na novo nalozen. Ostali programi, surfanje, logiranje, nalaganje Windoze (XP Pro) ipd. dela povsem normalno in glede na prejsnje stanje brez dodatne palcke 512 Rama tudi spodobno hitro. Steka pa edino v igri. Tako da tudi spucan *naj* bi bil, se pa rahlo upocasni ob izhodu iz igre, ko ze zacne stekat. Pomnilnika ne more primanjkovati, ker ga je od 768 prakticno vedno na voljo vsaj pol giga.

Rahlo sumim Kasperskega, ker zacne tu pa tam samodejno kak sken. Je mozno, da zaradi tega pozere prevec CPU-ja?

Temperatura: trenutno 36° sistem, 48° CPU. Interpretirati podatke ne znam, tak da vi prosim povejte :)

AndrewSmith ::

Temp grafe sem mislu.
Moj prvi komp je mel not
9200 in po 20-30min igranja
NFSU-ja je tako stekalo da
sem samo se izklopu.
Dodal ventic...dosti boljse
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

gfighter ::

Pregrevanje je kar precej verjeten razlog. Preveriš pa tako, da ko začne štekati, poskusi držati prst na hladilniku grafične kartice. Če je prevroče, da bi ga lahko dalj časa držal gor, potem namontiraj še kakšen ventilator in ga usmeri nanjo.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

RC14 ::

Lahko je res pregrevanje grafične kartice (preveri temperature , potipaj z prstom (če prsta ne moreš držati gor, je verjetno to krivo), lahko te tudi kasperty zajebava (vem da je zelo požrešen in če dela kakšen scan, zaačne štekat igra).
Ali se ti igra upočasni (kot bi gledal v počasnem posnetku in traja tako ves čas) , ali ti šteka igra na trenutke (v tem primeru je res lahko antivirus oz kaj takega) ?

Poskusi še kakšno drugo igro , pa da vidiš če je enak problem. Pa poročaj.


Lp

eDDi ::

mogoče je pa temperatura grafične kartice :| :| :|


trije posti enaki en drugem.. jaooo

bamfy ::

Tud temperaturo na procesorju prever- odpri kišto pa mal prah popuci iz vseh hladilnikov...
lp
wtf?

Rešpetlin ::

Prst sicer lahko drzim na hladilniku graficne tudi po igranju COD, ni pa graficna ravno hladna :) Ja, kot ste rekli - na zacetku dela igra gladko, potem pa zacne najprej na trenutke, potem pa vedno bolj stekati. Pa ventilator naj bi se vrtel ane? :D Se na roko ne gre ravno gladko, tako da... :)

Graficna Radeon 9100 ima mali ventilator, ca. 4 cm premera. Kaj se mi torej najbolj splaca?
a) kupiti ta Zalman ventilator in ga nekako usmeriti v graficno. Koliko je tak ventilator efektiven pri hlajenju?
b) nekje dobiti original ventilator za kartico
c) dati 10k za novo graficno
d) drugo

mtosev ::

Prodaš staro in kupiš to.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Rešpetlin ::

Torej, pomagali ste mi odkriti problem - hvala :), bi ga se kdo pomagal resiti za sprejemljivo ceno? Vec kot 10-12k ne mislim vlagati v kisto, ker je pac prestaro vse skupaj. Tak da me najbolj mika ventilator, ampak koliko to dejansko pomaga?

Je nakup rabljene graficne na Ebayu pametna izbira, glede na to da lahko par jurjev dobesedno 'vrzes skozi okno'? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična in lol - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
182268 (1783) Mitch
»

Battlefield 3- problemi!

Oddelek: Igre
191391 (1026) kriko07
»

PLIS HELP (komp šteka)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151499 (1235) riS16
»

F.E.A.R. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11810121 (6135) RC14
»

Zakaj vsi tako kritizirate....

Oddelek: Strojna oprema
302007 (1277) nodes

Več podobnih tem