» »

Mam problem z Windowsi XP. Vse traja predolgo!

Mam problem z Windowsi XP. Vse traja predolgo!

cortez ::

Mam problem z Windowsi XP. Vse traja predolgo!

Namreč, ko zaženem PC, se mi nalagajo stvari 3 min, pa skoz je 100% obremenitev.

Ko hočem pogledat kak avi, se mi bspayer zaganja 1 min, pa še pol treba čakat, da se pokaže video. Obremenitev je skoz 100%.
Tko je tud pri ostalih datotekah, npr. ko dam Desni Klik na datoteko, poskoči obremenitev na 100% in treba dosti časa čakat, če se sploh odpre podmeni.

Kje je problem? Kaj naredit?


AMD 2800+ / maxtor 160 GB / FAT32/paging file 800Mb

A obstaja tud kakšen codec cleaner, ki ti pobriše odvečne kodeke?

Microsoft ::

Cist tko, zakaj mas FAT32? Sej menda ves, da obstaja NTFS.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

cortez ::

na c: mam še win 98
na D : XP

sm mel najprej ntfs , ma mi je disk full škrtal, sm zamenjal pol.

AndrejS ::

Če maš 128 mb rama ali manj se sploh ne čudi !

pikachu004 ::

start-run-msconfig-startup-disable all

cortez ::

AndrejSS:

Kje piše, da mam 128mb? Pa na Athlon XP 2800+...lepo te prosim, ne govort neumnosti.
Mam 512MB Spomina.

pikachu004 : fora je v tem, da mam že skor vse disablano v msonfig. Problemi se mi pojavlajo med samim delovanjem, tko da startup nima tle kakšne prevlke veze.

Sparky69 ::

Poglej kaj ti 100% obremeni procesor, ker jaz sem par mesecev nazaj staknil virus in mi je tudi takole delalo kot si ti opisal!
World is my playground

AndrejS ::

Napisal sem : Če maš 128 mb rama ali manj se sploh ne čudi !

Ram je zelo pomembna zadeva pri teh stvareh, ti pa nisi nič napisal koliko ga imaš.

Lahko pa probaš disk defragmentirat

veteran ::

Problemi se mi pojavlajo med samim delovanjem, tko da startup nima tle kakšne prevlke veze.

Meni se je en disk takole upočasnil zaradi pregrevanja (majhno ohišje, pa dva diska noter), in stvar je bila potem obupno počasna. Vse se je vleklo, kot bi poganjal z diskete, disk je bil pa na otip hudo vroč... Prestavil v večjo kiblo, dodal ventilator spodaj, pa je bilo vse v redu.

zee ::

Vsega tudi ne gre izklopiti v msconfigu.

Definitivno pa Windows XP na NTFS datotečni sistem, ki je hitrejši od FAT32 pa defragmentirat ga ni potrebno.

pa tudi CTRL+ALT+DELETE->Task manager pa poglej, kateri proces ti kuri procesor.

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

cortez ::

sistemski nedejavnik -96%
EXPLORER-90%

cidaemon.exe - a je to nekaj za office?

#000000 ::

Nisem sicer prebral :D kva piše mpak ti dej vsekakor. LP

http://www.iamnotageek.com/a/cidaemon.exe.php

dronyx ::

Če ti je prej vse delal normalno hitr potem ja napaka ali strojne narave, ali pa si staknu kakšnega trojanca, črva, virus...

Če uporabljaš ADSL in P2P potem bi reku da skor bl vrjetn to drugo. Jest bi ti svetoval tole stran:

http://www.hijackthis.de

najprej dol preneseš program Hijackthis.exe, ga zaženeš in on nardi v notepad log datoteko kaj vse ti na računalniku teče. Potem vsebino skopiraš na to spletno stran v textbox in klikneš Analayze. Potem dobiš rezultat kaj vse je sumljivo in se potem lotiš čiščenja. Pomagaš si z googlom da ugotoviš kaj kaj pomeni. Trojanci velikokrat namestijo svoje servise v XP tako da moraš potem to onemogočit.

Uporaben program je tudi procexp.exe, ki pogleda kakšni procesi tečejo na PC in kdo so lastniki procesov in kopica drugih uporabnih podatkov če iščeš trojance.

http://www.sysinternals.com/Utilities/P...

Pametno je tudi PC zagnat v varen zagon da ugotoviš če tam dela vse normalno hitro.

Microsoft ::

Ugasanje procesov je nesmiselno, ker na takile masini dela 100 procesov za keks.

Jst ti predlagam, da gres v Control Panel > Administrative Tools > Event Viewer. In pogledas, ce mas kaj kriticnih logov, ki bi lahko bili povezani z okvaro diska.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

korenje_ver2 ::

formatiraj vse diske in poskusi znova.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353364 (2188) teedy
»

ne morem izbrisati datotek!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71737 (1618) ]Fusion[
»

zajedalski spyware

Oddelek: Operacijski sistemi
212485 (2152) hunter01
»

navijanje grafične geforce2 MX

Oddelek: Navijanje
6903 (848) OwcA
»

Optimizacija Windows XP

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
153641 (3641) MrStein

Več podobnih tem