» »

Win32 razvojno okolje za bruca

Win32 razvojno okolje za bruca

Lardi ::

Sem dosti premišljeval o tem.
Bruder si je nabavil VisualStudio 6.0 še kot študent, pa sem malo probo delat in se mi ne dopade.
Predvsem ne VC++6.0, ki ma čisto svojo logiko. C(++) mam drugače ful rad in ne bi rad menjal na Delphi oz. VB.

Orodje bi naj bilo:
- vizualno usmerjeno (enostravno za console in form aplikacije z gradniki)
- zmogljivo
- dostopno po ceni (če ne že zastonj)
- ponujalo bi naj dobro izhodišče za kasnejši šiht

Na Borlandovih straneh vsake tolko ponujajo Delphi oz. C++ builder brezplačno. Samo, ali je ta zadeva O.K.?
Zanimalo bi me še, če kaj zgubim, če uporabljam .NET orodje namesto čistega Win32 orodja (Spet Borland).

Hvala za odgovore...

ql000 ::

Če primerjam VC++ 6.0 pa borlandovega builderja je za moje pojme builder majka! Ful je intuitiven. Kar se pa tiče šaltanja na .NET pa raje izberem Microsoftov izdelek, ker ta zadeva pa seka. Res pa je, da Delphi-ja 2007 še nisem probal (tu not imaš C++ builder, sicer še v beti ampak OK, delphi,... sam jave ni zraven).

NoUse4AName ::

Ja kje pa študiraš? V MB te zadeve dobimo zastonj preko microsoft academic alliance.

Ni absolutno nobenega smisla uporabljat VS6. Star (in veliko slabsi) prevajalnik, staro okolje. Če na faksu ne dobiš okolja je verjetno najboljša rešitev. visual studio express

Lardi ::

Še to leto VŠ na FERI v MB.
A da so se popravli glede na VC6++??? Dokumentacija se mi ni glih dopadla. Slabi primeri itn.
Sicer pa nisem ravno MS fan, da bi pa samo na linuxu programiral pa mi še dosti fali :(
Bom pogledal.
Še enkrat hvala za link.

AndrejS ::

Kaj pa MS Visual C++ 2005 Express Edition

Lardi ::

Zgleda da je zastonj kot vse ostalo.
Verjetno bom probal z C++ raje kot z C#. Baje je C++ tisto ta pravo.
Za dokumentacijo bom kakšno pravo knjigo nabavil. Sem od frendov slišal, da se da v skriptarnici kaj tudi v slovenščini dobit.

darkolord ::

C++ je mazohiranje :D

Lardi ::

Nabavil VC++ express...
Zadeva špila precej bolje kot sem mislil...je pa nekaj resnice v zgornjih besedah.
Eh, ku**, bom oba inštaliral, VC# in VC++.

NoUse4AName ::

Na FERIju se začne z C++.

Lardi ::

Kaj pa ostali prevajalniki, editorji na FERI-ju?
Če naprimer hočeš isto kodo za win32 in za linux?
Da se malo pripravim. Bom tak al tak pri matematiki orenk švical.

NoUse4AName ::

VS program koliko vem delajo v visual studio pri programiranje1, torej windows. UNI na linux.
Koda bo bolj ali manj delala na win32 in na linuxu. Ker so itak samo takšni logični programi, kjer je čisto navadna c++ koda brez kakšnih sistemsko odvisnih knjižnic.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kje zaceti z c++ ?

Oddelek: Programiranje
323763 (2071) Monster
»

C++

Oddelek: Programiranje
101906 (1428) Gundolf
»

VS C++

Oddelek: Programiranje
342078 (1110) Vesoljc
»

Visual C++ oz. Basic ali Borland Deplhi 7?

Oddelek: Programiranje
382458 (1863) BBB
»

C++ literatura

Oddelek: Programiranje
121766 (1529) Yohan del Sud

Več podobnih tem