» »

Težava z nalaganjem windowsev na novi disk

Težava z nalaganjem windowsev na novi disk

nsane ::

Imam sata II disk in, ko hočem na disk inštalirat winse mi napiše, da kao diska nimam in da naj pregledam, če je vse prav poveznano itd.

Sem slišal foro, ko moraš imeti disketo za sata II diske, ampak jst nisem zraven diska nobene diskete dobil.

Ja jo moram sam narediti?

Vsak odgovor mi bo prav prišel.
  • spremenilo: nsane ()

gfighter ::

Imaš dve možnosti, v vsakem primeru pa rabiš dobiti gonilnike za tvoj chipset. Gonilnike najdi na internetu ali pa nam napiši model diska ter model matične plošče, pa ti bo prave gonilnike našel nekdo tule na forumu. Nato boš lahko posnel windowse tako, da boš na začetku pritisnil F2 (pišem po spominu), vstavil disketo z gonilniki pa ti ga bodo windowsi prepoznali. Druga možnost je orodje n-lite, s katerim si lahko narediš svoj inštalacijski CD od windowsev. Vanj lahko vključiš vse popravke, Service pack ter gonilnike za tvoj disk. Sicer b oš za igranje z nlite porabil nekaj časa, ampak ti bo vložen čas prav prišel ob naslednji inštalaciji. Drugače je čudno, da nisi dobil zraven matične plošče diskete z SATA gonilniki, saj so take stvari skoraj vedno priložene...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

nsane ::

Matična je AsRock Dual-Sata 939, trdi disk pa WD 250GB SATA II...

Sicer v biosu imam pod IDE configuration prepoznan disk...piše model, pač neki WD250 pa še neke številke naprej...

Ko pa hočem naložiti winse mi pa v biosu napiše naslednje:

Setup did not find any hard disc drives installed in your computer.
Make sure any hard disc drives are powered on and properly connected to your computer, and that any disc-related hardware configuration is correct. This may involve running a manufacturer-supplied diagnostic or setup program,

Setup cnnoct continue. To quit setup press f3.

gfighter ::

Če je tole prava plošča, potem so tole driverji zate. Posnemi na disketo in poskusi, drugače pa preglej malo dotično stran.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

tomcstein ::

Tudi sam sem imel mnogo problemov pri nalaganju winXP na SATA2 disk na tej matični plošči. Tudi ob vstavljenih in naloženih drajverjih, ki sem jih snel z asrockove strani, disk ni bil prepoznan (uspelo mi je celo to, da so se winsi inštalirali, po 3. rebootu, ko bi moralo biti vse končano, pa diska niso več prepoznali!). No, po dolgotrajnem mučenju, sem okrivil BIOS oz nastavitve v njem, ker mi sedaj, ob očitno pravilni kombinaciji nastavitev, vse teče super.

Recept: v biosu nastavi SATA kontroler na DISABLED, SATA2 kontroler pa naj bo enejblan, teče naj v SATA modeu, driving pa imam na normal.

Ob večini ostalih kombinacij je bila samo ena velka jeba. Upam seveda, da nimaš še kakega navadnega SATA diska, ker pol pa ne vem, kaj bi ti lahko pomagalo.

EDIT: aja, seveda moraš še vseeno ob inštalaciji stisnit F6, vstavit disketo z drajverji in naložiti SATA2 drajverje.

Zgodovina sprememb…

nsane ::

Se opravičujem za odsotnost...

Ej hvala gfighter zdaj dela vse kakor mora...tile sata II diske so res zakomplicirali z temi driveri na disketi...kdo še pa danes uporablja te prastare disketnike... no v glavnem zdaj dela : )

tomcstein hvala za pomoč ampak sem že.

LP

Izi ::

Problem je v bistvu tvoja matična plošč, ki ni več najnovejša pa še od najcenejše matične glih ne moreš pričakovati neke hude uporabniške prijaznosti in enostavnosti.

Na vseh novejši matičnih BIOS podpira SATA brez vsakih dodatnih driverjev.
SATA disk samo prilopiš in že deluje popolnoma isto kot če prikopiš PATA disk.

Če bi torej kupil DFI matično ne bi rabil nobenih driverjev za SATA diske >:D

nsane ::

Eh jebat ga...matična za 15.500 SIT, ki podpira AGP in PCI-E, sata II in še navija se dobro je to daleč najboljša plata za ta denar.>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nezaznavanje priklopljenega SATA diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
131661 (1531) borch
»

Pri instalaciji Win XP ne zazna HDD (!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151734 (1734) bluefish
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402291 (1654) PIII850
»

Sata II enable

Oddelek: Strojna oprema
192012 (1527) boštjan
»

Nemorem instalirat Windows!!

Oddelek: Strojna oprema
181521 (1360) Dekinio

Več podobnih tem