» »

S čim pofarbat ohišje?

S čim pofarbat ohišje?

cahahopie ::

Kakšno vrsto barve je najbolje vzeti? Kar spreje za grafite? Al neko akrilno barvo (sem zasledil pri neki modifikaciji). Ne želim računalnika samo v eni barvi oz. ga samo prefarbati, da se ne bi vidli risi od fleksa, pormašine,itd.. (ko sem delu okno in luknje) ampak gor tudi nekaj narisati. Pa seveda bi bilo fino, če bi bile cene najnižje.:D

frenk ::

mene tud zanima kera barva je najbol obstojna...pa kako to vi barvate...verjetno se najprej z alkoholom očisti, poj se barva, itd:\

Wad@ ::

Najprej je dobro ohišje zbrusit s kakšnim finim brusnim papirjom(če ga hočemo popolnoma zgladit pač uporabimo bolj grob papir)-dobrodošlo je vodobrusno brušenje. Brusimo raje v krogih in se tako izognemo črtam, ki bi pri tem nastale. Nato vse očistimo s kakšnim nitrom(dobi se tudi neke posebne tekočine, ki se uporabljajo v avtoličarstvu...) - v bistvu moramo z ohišja spravit vso maščobo.
Pri barvah so gotovo med obstojnejšimi avtobarve, problem pa nastane, če nimamo na voljo razpršilne pištole, ki jo uporabljamo pri barvanju avtomobilov...Torej če se lotimo barvanja s sprejom(če hočemo kaj na ohišje narisati je to eden boljših načinov) moramo nekaj časa po barvanju(odvisno od spreja) površino polakirati, saj sami spreji so zelo neobstojni(kar ste lahko že ugotovili po nekatirih postih na forumu).
Če pa ni želje po nevem kako dobrem barvanju lahko brušenje spustimo...
Obstajajo pa še kakšni drugi načini...8-)

ali3n ::

dans sem pisal mejl frenku.. pa bom še semle pejstal.. morda pride komu prav:
------------------

1. priprava:
Razstavi vse, ohišje, knofe ven, diode, vse vse vse.. kar se da razstavit; pazi
da česa ne zgubiš!
Masko na CDROMu snameš z šraufencigerjem - eni taki zatiči so; snami tudi pokrov
pladnja (tist k se ven odpelje); tisto prozorno plastiko na maski (tam k se vidi
dioda) prelepi s koščkom selotejpa. Če se da, razstavi tudi gumb za odpiranje CD
roma...

2. Priprava na barvanje:
2.a: PLEH
Najprej zreži vse luknje, ki jih misliš met; luknje na koncu lepo obdelaj
(vodobrusni šmirgel 400), da bodo robovi gladki, a ne ostri.
Nato:
- šmerglaj z vodobrusnim št. 1200 - tok da pobereš dol vrhni sloj originalne
barve, da postane vse gladko (se čuti, če greš s prstom po plehu)
- dobro operi z vodo in praškom (za posodo), temeljito speri prašek dol in posuši
- barvaj z osnovno barvo za pleh (1 sloj), dobro posuši (jest sem kar en dan pustil)
- pošmerglaj z istim kosom šmergla 1200 (malo rabljen je zdej) to osnovno barvo
- tok da je spet vse gladko
- operi z vodo, posuši
- barvaj z črno mat (1 sloj, tok da je.. ni treba da vse pokrije); posuši
- pošmerglaj z istim kosom šmergla 1200 to prvo črno barvo - tok da je spet vse
gladko
- operi z vodo, posuši
- barvaj drugi sloj črne, posuši
- če je potrebno, šmerglaj še enkrat, operi in še enkrat barvaj s črno
- ko je površina enakomirno pokrita, in si zadovoljenn z barvo, ohišje temeljito
(z gobico) operi (BREZ ŠMERGLANJA!); posuši ohišje
- nato pride lak (MAT) - en sloj
- operi z gobico, posuši
- drug sloj laka

2.b PLASTIKA
- TEMELJITO operi vso plastiko s cetom (ampak res temeljito, da razmastiš)
- ko se posuši
- barvaj z osnovno barvo za plastiko (to se res splača, ker pol barva prime gor
ko satan); posuši (spet kak dan)
- operi z gobo (samo voda)
- barvaj s črno (na tanko)
- operi z vodo
- če je potrebno še enkrat črna in pol spet opereš
- lak - prozoren mat (če je treba, dej lak 2x - vmes pereš)

ZAKAJ TOK PRATI OHIŠJE?
ker se del barve na poti od spreja do ohišja posuši že v zraku in pade na
ohišje kot prah - se ne oprime ohišja.... morda se sliš butasto, sam se res
splača malo potrudit.

NA PLASTIKI NE UPORABLJAJ NITRO RAZREDČILA, KER JO TOPI!!!!!!!

par cen:
temeljni spray za pleh: 860
temeljni sprej za plastiko: 950
barva črna mat 860
(jest sem porabu 2 piksne, pa sem barval samo od zunaj.. tko da ti priporočam 3,
morda celo 4 (odvisno kok hočeš met not natančno)
lak mat 860 (jest sem mel samo enga, za zunaj je dovolj...)

vse to so mel v Mavrici; barve so firma "Kenda Kolor"

----------------------------
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

cahahopie ::

Hvala za post.
No, nekaj bi te še vprašu. Kaj tud, ko greš z lakom čez, sušiš kak dan? Torej sušiš vedno vsako stvar po en dan? Torej tudi vsako plast? Tam, ko si napisu da greš 2x , to pomeni 2x po dan sušenja?

Zanima me kolk kvalitetno bi to znal naredit kak avtoličar? Je ta postopek pri avtoličarju tud potreben? Brusenje in pranje je po mojem vseen potrebno. Kolk bi kaj avtoličar zaračuno za komaj 0,4 m2 površine pleha in 800 cm2 za plastiko. Pomojem ne toliko. Pa tud barve bi bile mogoče prej suhe. Zdaj, da bi avtoličar vse to naredil bi pomojem kar drago prišlo, zato mu ga prej zbrusim in očistim in nato jo naj kr špricne.

Pač želim, da bi bilo čim lepše, da bi se svetlo in da bi bilo pobarvano kot da je to industrijsko narejeno.

Katera barva bi pasala k zlatim Enermaxovim mrežicam in rdeči plati? Zlata? Pa še kako rdečo neonko noter namontiram? Hmm... no trenutno mam modro neonko... no saj je samo 2 čuka pri Mlacomu.... hm..;(

Bi se barve kaj prej sušile če bi jih feno?:D

Boki_ ::

Da se ne bom silil z novo temo. Kakšno črno naj uporabim v kombinaciji z modrimi L.E.D. venti, metalno ali mat?
I'm back

frenk ::

mat :)

nikonezna ::

jaz sem dal mat črno in trže gate>:D (v dobrem smislu:))
brez podpisa

cahahopie ::

No, sedaj sem pa kupil v Prometeju v Celju te barve:
-zlato (mat) in redečo (mat) Deco-spray by WACO, hitrosušeči akrilni, oba po 150ml, cena za enega okoli 1500.
-lak hobby time Universal-Klarlack (Glorex) 300ml

Zlata bi naj bila osnova, rdeča pa okraski (gumbi, efekt ognja ob pleksiju...).
Zdaj pa me zanima če je ta barva vredu oz. če jo kdo pozna. Bo toliko barve zadostovalo za 0,4m2 pleh površine in 800cm2 plastike? Rekli so mi, da je ta barva univerzala, da zadostuje ena piksna za 1m2 po dva nanosa.

Pa polaka se čisto na koncu ...a ne? Tud ko čez zlato naslikam kaj okraskov z rdečo.

nikonezna ::

meni za big tower sta rabla dva taka špreja...tako da če imaš samo za stranico naredit bo ko šus...celega pa...hmm...poglej če imajo eenega takega v trgovini, pa če ti zmanjka hitro teči kupit...načeloma pa naj bi blo dovolj...
brez podpisa

nikonezna ::

aja...upam da si že kdaj delal s špreji...kratke, rahle in hitre potege, da ti ne bo mat postala slučajno gladka s kapljicami...raje večkrat čez po malo barve kot hitro s preveč0:)
brez podpisa

M&M ::

Definitivno mat, ker je bolj EVIL in zlo satanistično zgleda.

Pa kak rdeč smrtn buč gor nariši
M&M

njok ::

Metalna ali mat, obe izgledata dobro, samo tace stran od navadne črne (shiny)! :)

Nasvet iz lastnih izkušenj: barvo RES dobro posušite preden jo prijemate bolj grobo.



Ko sem jaz lakiral čez metalno barvo (pumpa, L/T, členi) so se tisti delci v barvi, ki se svetlikajo skoraj popolnoma izgubili. :/ A se to dogaja z vsemi laki?

cahahopie ::

Par stvari mi še kar ni jasno, ki jih je al3n napisu...
- barvaj z osnovo barov za pleh (1 sloj)
... to je barva, ki jo daš pred tem ko daš zlato? In kaka barva je to, kake barve...oz. če je to spljoh potrebo
- pobrusi barvo s šmirgl papirjem? ha? A ne odstraniš s tem tudi kar dost barve in ne samo delcev neprijete barve.

Zakaj člankopisec v članku "Kištica pofarbaj se" ni nič pobrusil ohišja? Ali je v primeru, ko pobrusiš potrebno tudi tako narahlo pobarvat prvo plast?

ali3n ::

Par stvari mi še kar ni jasno, ki jih je al3n napisu...
- barvaj z osnovo barov za pleh (1 sloj)
... to je barva, ki jo daš pred tem ko daš zlato? In kaka barva je to, kake barve...oz. če je to spljoh potrebo

Ja, to je osnovna (grundbarva po domače); skrbi za boljši oprijem naslednjih slojev...

- pobrusi barvo s šmirgl papirjem? ha? A ne odstraniš s tem tudi kar dost barve in ne samo delcev neprijete barve.
Če prebereš natančno, gre za "šmerglaj z vodobrusnim št. 1200" - gre bolj za "brisanje" (kot bi ohišje obrisal z mokro krpo) ne pa za močno in natančno brušenje; s tem odstraniš vrhni sloj (lak) nanosa barve -> naslednji nanosi lepše primejo

cahahopie - če boš barval plastiko, ti toplo priporočam, da kupiš še osnovno (podlago) barvo za plastiko (imenovan tudi primer) - 950sit; barvanje plastike postane otročje lahko, prime pa ko sam vrag.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

tiborrr ::

Odpelji se do avtolicarja, postavi predenj prazno kisto, pojdita skupaj do njegove police z barvami, izberi kaksno dobro alu barvo. Naroci mu, naj pobarva, pa se s prozornim lakom prevlece. Majster je majster, naslednji dan pridi po kisto in se cudi, kaj vse znajo ti ljudje ob primernem orodju... (S sabo prinesi buteljko ali 6-pack pivicke). 8-)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frenk ::

mene pa zanima če kdo ve ke bi loh kromiral mojo kišto.:\

nikonezna ::

frenk v tomosu ti jo kromirajo....saj verjetno ti jo, že ki kromirajo vsega...:D
brez podpisa

nikonezna ::

aja...se pa mi ne sanja kolko bi lahko prišlo stat...pokliči na servis 668-44-41 pa poprašaj
brez podpisa

nikonezna ::

pri telefonski manjka še 05 spredaj, če nisi s kopra...:))
brez podpisa

frenk ::

sam koper je delč:\

steev ::

Frenk sam zate:

GALVANIZACIJA Gornik Blanka, s.p.
Kumerdejeva ulica 11
1000 LJUBLJANA

(01) 510 46 10
(01) 510 46 14
Telefaks: (01) 510 46 12
Mobitel: (041) 667 411
E-pošta: galvanizacija.gornik@siol.net
Kontaktna oseba: Gornik Blaž
Leto ustanovitve: 1983
Število zaposlenih: 15
Davčna številka: 27389022
Transakcijski račun: 02013-0014997086



Galvaniziranje izdelkov iz ABC plastike - bakrenje, niklanje, kromiranje, zlatenje, safen.

0:) Urke 0:)

frenk ::

tnx urke:)...jutr pokličem...oz. v pondelk:))

Popaj ::

Kaj pa z srebrno je že barval kdo? Je boljše mat al metal srebrna?

frenk ::

tle kromirajo sam abc plastiko...pizda so debili;(

frenk ::

zdej sm nekj dobu:D...u radomljah kromirajo in če sam spoliram prav da pride sam 3k sit...okvirno seveda ampak verjetno to težko preseže 10k:)...torej zdej morm sam še spolirat zadevo:))...al ma mogoče kdo kšn nasvet kako nej se tega lotm:\

nikonezna ::

jaz ko sem barval sem kar brus mašino vzel...tisto za parket, majhna pa trikotna...finiširal pa sem z vodobrusnim 600...pa mislim da bojo dovolj zadovoljni...
brez podpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barvanje BMX kolesa

Oddelek: Šport
276439 (5942) SkIDiver
»

Barvanje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292665 (2327) m0LN4r
»

Barvanje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
103320 (3003) NobelMan
»

Barvanje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81639 (1499) Grey
»

Barvanje Računalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142127 (1758) ali3n

Več podobnih tem