» »

Fuji s5600

Fuji s5600

carlito149 ::

Sem pred nakupom fotiča in ta fuji ima vse kar rabm, pride pa okol 70k.A bi blo vseen bolš kupit H2 ali S2?A ma kdo Fujija da mi pove iz prve roke kako se obnese.

mirkuma ::

Sam sem lastnik prejsnjega modela FinePix S5500 in moram reci da sem izredno zadovoljen, edina hiba, da ni bilo vgrajenega stabilizatorja slike je sedaj pri S5600 odpravjena, pa niti to ni bila ne vem kaksna hiba, saj fotoaparat izredno dobro stoji v roki, pozalo se je le pri najvecji povecavi. Filmi so super kvalitetni pri 640x480@30fps..Fotke so zelo ok, suma je malo (kar naj bi bilo zaradi novega tipala pri S5600 se izboljsano), dobro ostri tudi v slabih svetlobnih pogojih, skratka ni mi zal, da takrata nisem posegel po Canonu S1. Malo si poglej reviewe po netu, pri nas in na tujih straneh...Skratka za ta denar je to super fotkic, sploh ce vstopas v svet 10xzoom kompaktov.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Meamoto ::

Več kot leto sem bil ponosni lastnik S5000 modela, ki se je obnesel perfektno in bi ga sigurno še vedno imel, če ne bi vmes dobil priložnosti kupit S20 PRO po smešno ugodni ceni, tako da sem pač nadgradil na malček boljšo stvar.

Drugače pa, kar sem jih imel po rokah, so tej Fuji-ji res odlični aparati, mogoče malček šepajo pri slikanju z avtomatskimi nastavitvami, vendar me osebno to ni motilo, ker avtomatike ne uporabljam. Slike pa, z 5000-ko je bil format 45x60 še vedno čist, medtem ko z S20 (ki, če se ne motim, uporablja podobno tipalo kot 5600) pridem do 90x120 brez kakšnihkoli težav.

Tako da, vsekakor priporočam nakup.

carlito149 ::

Zdej mam starega Sonya-z 2x optičnim zoomom.Tko da bo verjetno bolš.Slikam pa skoraj vedno na avto-ali so res tako slabe slike?

Meamoto ::

Ne, ne bi rekel slabe, pač za moje pojme ne ravno zadovoljive.. Ampak moraš računat, da sem prav prekleto občutljiv in me moti vsaka malenkost.. :D

Namreč, večinoma uporabljam aparat za 'umetniške' fotografije, in pri teh pač avtomatika nikoli ne more nadomestiti manualnih nastavitev. Saj zmeri vse lepo in prav, svetloba je prava, belina je prava, čas, zaslonka.. Ampak mene ravno to moti.. :D

sportaš ::

teli Fuji S5600 so zlo ugodni, sam mam pa S2. Priporočam ti pa, da kupš S3, k ga boš dobu zdej v predprodaji cenej kot je S2 ;)
al pa panasonic FZ5 je tud odlična zadeva, na vseh testih so navdušeni

jancko ::

No js mam ta fotoaparat Fujis5600 za ta denar ku je dobiš odličen fotkič.....makro seveda ne mors nevem ka 8-9 cm...drgač pa zelo dober fotkič...lepe slikce.......ce ces se kej prasi
jancko

carlito149 ::

A lohk kero sliko prlimaš, da vidm kako zgleda?

Meamoto ::

Lahko ti prilimam dve iz mojih dveh (kvaliteta slike je zelo zelo podobna). Sicer nimam prav največje izbire, ker sem v službi, ampak vseeno...

S5000:


S20 PRO:

jancko ::

Mah bm se kaj dal....jutr mogoč dns zvečer



slikano pa je an največjo resloucijo kar zmore fotoaparat in potem zrezan vn
jancko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jancko ()

neki ::

Tud jst mam S5600 in sm zelo zadovoljen, edino makro bi lohk bil boljsi, tistih 10cm je kr dost dalec...

Priporocam pa da pred nakupom preizkusis cim vec fotoaparatov v priblizno istem cenovnem rangu in odlocitev bo lazja :)

LP

carlito149 ::

Lepe slike.
Sej bi kupu recimo S2, sam nevem če pridobim na kvaliteti kot plačam(30k razlike).Gledam pa še FZ7 in H2, sam je težko zbrat:\ .Če ima kdo še kakšen predlog ali izkušnjo na prosim pove:D

damjanmi ::

Ta fotoaparat sem imel tudi sam (ga prodajam) in res dela odlicne slike za ta cenovni razred. Pa tudi, ko ga prizges je zelo hitro pripravljen na slikanje. Ce te zanima nakup rabljenega (starega 1 mesec) me poisci na bolhi.


LP, Damjan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalc do 200€

Oddelek: Kaj kupiti
92051 (1800) Svizec69
»

nakup fotoaparata

Oddelek: Kaj kupiti
101302 (1120) Daedalus
»

Fuji FinePix S5600

Oddelek: Kaj kupiti
101864 (1732) rhabdo
»

Kateri digitalni fotoaparat za okoli 100 K

Oddelek: Kaj kupiti
363045 (2533) gremlinatorv

Več podobnih tem