» »

Modifikacija diska...

Modifikacija diska...

tec ::

..ali kako lahko uporabimo unicen disk.
Disk je Bigfoot in je imel en problem, da kadar je miroval je igla skakala levo in desno kot zmesana potem pa se je cel disk izklopil. Malo iznajdljivosti in truda in nastalo je tole. Zelo prav pride za brusenje kaksnih izvijacev, svedrov se in cesa podobnega:D

alien-w ::

Zanimivo... Kolk pa je kej mocno tole?

nojus ::

Fajn za hladilnike brust>:D.
A je na 7200 obratov?;)

||_^_|| ::

HUDO!! bol originalne ideje pa še ne!! debest! zdej mi je pa žal da sm zanč en disk stran vrgu:((

tec ::

Alien-w: Dovolj je mocno, da pobrusim vse svedre in izvijace, sem pa tja pa tudi kaksen hladilnik. Samo ne smes prevec pritisnit. Pocasi pa z uzitkom;)
Treba bo samo se en power button naredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tec ()

luni ::

mislim LOL!
Artificial Intelligentia

Binji ::

LOL! Sicer mam en star disk na zidu, ma zdej ze vem kaj bo iz njega ratalo. He he he he he (evil laughter)>:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

rc-car ::

Jest sem hotu na en (se delujoc) 1Gb disk dat got pleksi, tko kot je blo ze enkrat v eni novici...
Sam pol sem ugotovu, da je v moji sobi dosti prevec prahu za tako pocetje >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

tec ::

Hehe...za kaj takega je dobro imeti en brezracni prostor v hisi ;)

rc-car ::

Ve kdo za koga, ki bi mu kaj takega uspelo s kakim novim (hitrim in velikim) diskom?
Tak disk pol prisraufas pod 'streho' ohisja in na vrh ohisja nardis luknjo, da se potem hudo vidi vrtenje diskov in premikanje bralne gleva.. 8-)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

tec ::

Jest sem razdru in sestavil enga IBM 10gb in Fujitsu 4gb. Fujitsu se vedno dela, IBM pa ne (sam ni blo krivo to, da se ga zazdru). Pa tud sem ze laufal disk brez pokrova, tko, da se je plosca vrtela na odprtem.

TESKAn ::

Hehe tec, tko kot jaz:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

|Luka| ::

Kako si ga pa shecu da se ti je sploh zacel vrtet!
To sm ze jst probavu pa ni in ni hotu diska obrnt.

Lp Lix

tec ::

Ce bolje pogledas na sliki, bos opazil, da je na pine prilotan en upor. No jest sem to tko naredu, da sem vzel 200 omski upor in se sprehajal po pinih, dokler ni disk zalaufu. Niti priblizno ne vem, kaj ta pin je, ampak vrjetno neka komanda. Takorekoc sem ugibal :\

|Luka| ::

Koliksno napetost pa si mel na uporu al si ga na maso prtisnu.
Pa se neki:men disk takoj zalaufa sma se po cca 45s ustav in ga morm izklop in spet przgat.

Ideje....

tec ::

Ja na maso ga das, potem pa sam sprobavas.
Ja sej, to imajo skoraj vsi diski tako nastavljeno. Zato je potrebno maso na en pin pripeljat in potem se skoz vrti, no saj meni se.
Prikljucis maso cez upor. Ko ti zalaufa disk, takoj odstranis upor in nato, ko disk dobi svojo delovno hitrost prikljucis upor nazaj in zadeva dela dokler je ti ne izklopis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tec ()

tec ::

rc-car: Nima veze, ce je mal prahu, ti sam zalaufaj disk brez pokrova in bo samo ves ta prah stran odpihnilo. Preizkuseno.

rc-car ::

Ja jest diska odprtega nebi laufu, jest bi sam plexi gor dal... >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

tec ::

Razumem ja. Vendar si rekel, da imas prevec praha v sobi in sem pac mislil, da ko disk odpres, da mu zamenjas pokrov, pustis, da se disk vrti in s tem preprecujes, da se nanj prime prah.

rc-car ::

Vem, vem,.. sam ce je pa menda ga tezko zagnat takrat..
Ce ga priklucis na molex ne dela?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

tec ::

Zakaj ne bi delal ? Saj samo odstranis pokrov.

rc-car ::

Ok, pol bom pa mogoce probal enkrat, ko bom mel cas...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

element ::

Kul, tud jest si morem neki tazga ubodt. :) :D

BojlerTM ::

cool..
kako bi pa dau prah dol takrat, ko dajes pokrov gor? :)
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BojlerTM ()

tec ::

Bojler: Pustis ga, da laufa. Takrat se nic na njega ne prime.

rc-car ::

Jest sem mislu narest tako, da bi dal dol pokrov, zalaufal disk in ga pustil. Medtem bi pa odrezal pokrov in prilepu gor plexi. Pol bi pa ustvu disk in dal pokrov nazaj gor...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

tec ::

rc-car: Ja, nekaj takega. Pac, ko je disk izpostavljen, naj se vrti.

rc-car ::

Ja sej..
Pa bi blo varno predem, dam pokrov nazaj mal popihat po disku (ko se se vrti), da gre prah stran?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

tec ::

Ce bos pihnil, bos sam poslabsal zadevo. Dokler se disk vrti, mu noben prah ne pride do zivega. Sam jest bi na tvojem mestu rajs pokrov zmeru prej, pa ga naredu iz pleksija, potem pa sam zamenjal. Tko, da je disk cim manj casa izpostavljen.

totimato ::

hja, samo...

ok, disk se vrti, daš dol pokrov, zamenjaš s pleksi. Na plošči še ni prahu, ker se disk vrti. Vse skupaj zapreš in misliš, da je mimo. Ampak, ko si odpiral disk, je imel skupno ozračje s tvojo sobo v kateri je prah - prah (sicer bolj malo) je tudi v ohišju diska. Ko se disk ustavi se prah v ohišju vsede na ploščo... Kaj pa zaj?

nimajo tovarne zastojn protiprašnih filtrov in ostale kolobocije...

lp

totimato

rc-car ::

Mene skrbi to, da ne bom, ko bom plosco zaprl ujel noter tudi prahu... Potem se ta prah posede in..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

_Mortal_ ::

In gre disk .......(da ne rečem kam)>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

rc-car ::

Jest mam sam se en problem.
Ker bom vzel disk iz ene 166ke, rabim pol za tam nov disk - v vsakem primeru:
ce ga unicim, pol itaq
ce mi uspe, pol itaq, da bom mel jest disk z plexijem >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

tec ::

Cist mozno ja, ampak jest sem to tko naredu na 2 diskih, ki se vedno delujejo. Morda sem imel samo sreco,


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trdi disk

Oddelek: Strojna oprema
313255 (2497) kuglvinkl
»

Disk blizu napajlnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
243696 (3232) Pyr0Beast
»

Comming soon... Radostna destrukcija II

Oddelek: Loža
91198 (914) sketch
»

Zmodaj vse kar vidiš

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482106 (1200) krucymucy
»

se znajo diski potapljat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5531332 (30585) krucymucy

Več podobnih tem