» »

Naučimo se igrati kitaro

Naučimo se igrati kitaro

««
12 / 16
»»

killa bee ::

sem kupil osnovnega in je v redu za vadit. Bolj me matra ker mi guitar rig 5 ne funkcionira

Meizu ::

valvstate je tranzistorc... probaj kakšnega egnaterja al pa bilokerga lampaša in občuduj razliko :)

Zvezdica27 ::

ufff...

zdaj sem še jaz začel gledati kake rabljene kitare, ker mi kolega ne bo moje prodal nazaj... zanimivo, kako folk rabljeno prodaja dražje kot novo ;)

Če je kdo kak stručko, katera firma ma najkrajšo skalo, 25 1/2 ne bom več mel... max 24 3/4, pa da se pri nas kaj rabljenega dobi...

Valvestate ima predojačevalec na lampe, končno pa na tranzistor. Kar OK zvok ma, ni pa to lampaš kot ga vsi poznamo.

Ti pa pozab na guitar rig, porkamadona...

zz

dolenc ::

Fender jaguar mislem da ma 24, mustang še manj.

Tele so koker sem jaz gledal za željeni denar kar top šit kitare. Če se prav spomnim je bla cena za LP 420eur, 24 3/4 skala

innerspace ::

Zvezdica27 je izjavil:

Če je kdo kak stručko, katera firma ma najkrajšo skalo, 25 1/2 ne bom več mel... max 24 3/4, pa da se pri nas kaj rabljenega dobi...


Poglej si seznam na Wiki;)
Scale length %28string instruments%29 @ Wikipedia

Meni nekako najbolj sede 24.75", recimo LP in SG od Gibsona(in PRS!).
Sem sicer navajen na 25.5" od Ibaneza, ima smisel, ko slatas visoka polja.

Glede ojacevalcev pa takole, skoraj nihce dejansko ne potrebuje 50+W, razen za res glasne spile.
V studijih se vecinoma uporabljajo 1-30W komboti ali glave(lampe), visje glasnosti znajo predstavljati velike komplikacije zaradi odbojev in senzibilnosti mikrofonov ter porazdelitve jakosti po zvocnem spektru(posledicno vec EQja, kar je nonsense).

Sicer sem si nekoc lastil 100W old school Marshall glavo brez masterja, z izjemo aren in vecjih klubov precej neuporabna zadeva. Dobro je, da si nisem kupil se ene(kar je bil moj primarni namen) 8-)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

hm. Bolj švoh. Gibsonke precenjene. Kaka cheap PRS bi šla ja...

dobr, dajmo si kak mesec za tole...

zz

killa bee ::

Zanima me kakšne karakteristike mora imeti dobra električna kitara (oz.slaba)?

Je stvar v lesu "body-a" oz. iz kakšnega lesa mora biti vrat pa kako širok?
Kakšni morajo biti magneti?
...
Kaj mora imeti kitara da ima dober(ali vsaj spodoben) zvok?

Zvezdica27 ::

vse.

Morda najbolj pa magneti pa les. Pol pa strune, tailpiece, nut, potenciometri... pol pa še ojačevalc... kabel, kako si uglašen (pol tona dol, cel ton dol...) pol si pa še ti... Lej, stefanovski bi tud na shit kitari dobr zvenel

vse.

zz

killa bee ::

kako pa veš ker les je dobr pa magneti?

Zvezdica27 ::

odvisno kaj bi rad, svetel zvok, temen... pa moraš vedeti da po toliko letih in zarazliko od avtov, je klasika najboljša. Javor ali mahagonij (in njuni nadomestki). Ne skrbi, ti samo se odloči ali za bolj svetel, twang zvok (fender, javor) ali bolj temen, poln zvok (mahagonij, Gibson).

Pa koliko denarja...

pa kak ojačvalec maš (na laney bo vsak magnet svetal in rezal, na marshallih bo vsak bolj temen, bolj poln srednjih tonov).

Isto za magnete: rock in blues so bolj alnico humbuckerji. Blues twang so single coil alnico. Hard rock in metal keramični humbuckerji. Plank plang so P90.

In pa seveda, za tistih 100e kolikor so magneti, glej pro verzije.

Google, youtube testi kitar... raziskuj in šparaj.

Morda jutri zveste eno novico ;)

zz

killa bee ::

katero je pa recimo slab les in kakšni so slabi magneti?
Mahagonij se mi zdi da je res drag les.

Meizu ::

Hja to so vse dražji elementi za profesionalne kitare. Oz. z nekoliko šparanja na ostalih elementih utegneš dobit dober primerek lesa pri kitarah ranga 600-800€.

Drugače pa najbolje da gledaš kakšne priznane fake firme, kot so squire za fenderje, ter epiphone za gibsone. Glej, da ti kitara lepo sede v roko, ne obremenjuj se še z zvokom, to lahko delno rešiš kasneje in to na isti kitari, kar se pa kvaliteta lesa tiče, pa tako ali tako ne boš opazil kot začetnik razlike, les se naučiš poslušat z leti igranja kitar. Takrat res čutiš razliko v vibracijah inštrumenta itd.

Ti le glej, da ti kitara sede v roko in da ti je sound kitare trenutno zadovoljiv.

Čez par let tako ali tako ne boš pod nobenim pogojem hotel ostati na kitari za 100€, če se boš odločil iti v bolj resne vode.

Meizu ::

Update kar se tiče viabilnih firm za prvo kitaro:

- Z malo sreče se da poceni dobit češke epiphonke, ki so dokaj hvaljene kar se overall kvalitete in sounda tiče
- Tokai ima tudi par poceni primerkov
- Ibanez, če slučajno dobiš kaj pametnega, imajo velik range replik, tudi gibsonovih jazz modelov, stratov itd.
- Yamaha ima vedno kaj solidnega za male pare
- PRS, Framus ima dovolj poceni rabljene modele, ki pa so že višje kvalitete (če si pripravljen dat kakšnih 300€ recimo)

Kar se pa tiče profi kitar, začnejo pa cene tam od 1000€+ naprej.

Gibsonovi Les Paul modeli so kar se cene tiče kar krepko precenjeni, solidno Les Paulko boš dobil šele od 2k€ dalje.
Drugače pa Hagstrom, Fender, Gibson, Ibanez, PRS, Suhr, Gretsch itd. da ne bom preveč zašel v širši javnosti nepoznane firme.

jakan123 ::

Meizu je izjavil:

Update kar se tiče viabilnih firm za prvo kitaro:

- Z malo sreče se da poceni dobit češke epiphonke, ki so dokaj hvaljene kar se overall kvalitete in sounda tiče
- Tokai ima tudi par poceni primerkov
- Ibanez, če slučajno dobiš kaj pametnega, imajo velik range replik, tudi gibsonovih jazz modelov, stratov itd.
- Yamaha ima vedno kaj solidnega za male pare
- PRS, Framus ima dovolj poceni rabljene modele, ki pa so že višje kvalitete (če si pripravljen dat kakšnih 300€ recimo)

Kar se pa tiče profi kitar, začnejo pa cene tam od 1000€+ naprej.

Gibsonovi Les Paul modeli so kar se cene tiče kar krepko precenjeni, solidno Les Paulko boš dobil šele od 2k€ dalje.
Drugače pa Hagstrom, Fender, Gibson, Ibanez, PRS, Suhr, Gretsch itd. da ne bom preveč zašel v širši javnosti nepoznane firme.



Solidno Les Paulko se da dobiti tudi pod 2k€ :) Jaz sem toliko odštel za rabljeno Les Paul custom. Kakšnega classica se da dobiti že za 1,5k€. Treba pogledati na ebayu, kjer je izbira veliko večja, kot na naši bolhi. Kdor želi Gibsona pa ne želi dati toliko denarja pa lahko vzame Les Paul studio, mislim, da so nove po okoli 900€. Še bolje je pa za ta denar poiskati kakšnega Tokai Les Paula.

Meizu ::

Les Paul Studio je več ali manj šrot od kitare, razen če se ti posere dobit dober primerek.

Preko Ebaya niti približno ne boš vedel ali si dobil dober primerek.

Niti en inštrument ni enak, vsakega je potrebno (kasneje, če se ukvarjaš z inštrumentom profesionalno) na roko stestirat, da vidiš ali ti ustreza. Tudi od letnika do letnika se dimenzije razlikujejo. Kupovanje prek ebaya je dokaj velik gamble več ali manj.

Ni to kot kupovanje avtomobila, kjer je Clio pač vedno Clio.

Zvezdica27 ::

lp,

ravno sem kupil LP Studio. Hehe.

Šrot... hja, lej, ima isto elektroniko kot standard, burstbucker, burstbucker pro (moja) ali pa 490 magnete, torej PAF. Les pa... je magagonij, v nekaterih modelih tudi vrat. Zakaj šrot? Ker je vrat 50s, malce boljd ebel? Ker obdelava ni ista kot na Standard (1 ura dela za prečke in si zmagal). za 500e je to zmaga. Pa daj jurja pa pol za classic ali 1800 za standard.

Drugače pa si pozabil omeniti mehiške fenderce in če jim daš samo texas special magnete gor pa imaš kitaro, da jo lahko pro špilaš.

Da ne omenjamo kako so poceni mockingbirdi pa cel kup azijskih kitar s prvovrstnimi magneti (omenil si poceni korejske PRS).

Za vsakega, ki ne igra profi je bolj od lesa važen magnet. Lesa (tona) in razlike med njimi mi ne opazimo. Recimo med Les Paul standard raw power (vse javor) ali standard (mahagonij).

V glavnem: strinjam se - kupuj firmo, low end in če bo treba za 100 e zamenjaš magnete ko bo čas. Drugače pa ne pozabi, da lahko fenderco ali gibsonko VEDNO prodaš. Kupi rabljeno in če ne bo šlo prodaj. Epiphone se ne bo prodal. Mehiško fenderco s texas special boš vedno lahko prodal. Isto LP Studio. SAm pač tistih 300e več moraš dati.

zz

videc ::

Tule pride še par drugih stvari, npr. starost lesa, kako je bil posušen, sama kvaliteta.
Iz koliko kosov je kitara narejena, ...

Če nimaš denarja za Gibson LP, pač kupiš tisto, za kar imaš €.
Drugače kupiš nekaj solidnega (Epi, PRS SE, Fender MX, ...) in varčuješ za kaj boljšega.

killa bee ::


Za vsakega, ki ne igra profi je bolj od lesa važen magnet. Lesa (tona) in razlike med njimi mi ne opazimo


jst pa mislim da je les zelo pomemben. Imam Ibanez Gio in ima slab zvok - zaradi lesa, se mi zdi da je dosti kitar v istem cenovnem razredu,ki imajo drug in tudi boljši les(ter boljši zvok)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

Meizu ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

ravno sem kupil LP Studio. Hehe.

Šrot... hja, lej, ima isto elektroniko kot standard, burstbucker, burstbucker pro (moja) ali pa 490 magnete, torej PAF. Les pa... je magagonij, v nekaterih modelih tudi vrat. Zakaj šrot? Ker je vrat 50s, malce boljd ebel? Ker obdelava ni ista kot na Standard (1 ura dela za prečke in si zmagal). za 500e je to zmaga. Pa daj jurja pa pol za classic ali 1800 za standard.

Drugače pa si pozabil omeniti mehiške fenderce in če jim daš samo texas special magnete gor pa imaš kitaro, da jo lahko pro špilaš.

Da ne omenjamo kako so poceni mockingbirdi pa cel kup azijskih kitar s prvovrstnimi magneti (omenil si poceni korejske PRS).

Za vsakega, ki ne igra profi je bolj od lesa važen magnet. Lesa (tona) in razlike med njimi mi ne opazimo. Recimo med Les Paul standard raw power (vse javor) ali standard (mahagonij).

V glavnem: strinjam se - kupuj firmo, low end in če bo treba za 100 e zamenjaš magnete ko bo čas. Drugače pa ne pozabi, da lahko fenderco ali gibsonko VEDNO prodaš. Kupi rabljeno in če ne bo šlo prodaj. Epiphone se ne bo prodal. Mehiško fenderco s texas special boš vedno lahko prodal. Isto LP Studio. SAm pač tistih 300e več moraš dati.

zz


Sej pravim, šrot od kitare, razen ce se ti posreči dobit primerek. Build control je problem pri teh modelih. No pa saj je ubistvu pri lp standardih ipd. podobna zgodba.

Zvezdica27 ::

no, no...

killa bee, eno vprašanje: a ti tarok kdaj igraš? Drugač pa: menjaj magnete za texas special (če maš fenderco oz. single coil) ali schaller humbucker ali alnico PAF (če maš humbuckerje) in boš videl razliko. Les je pomemben, ampak to kar vi rzlagate se pojavlja pri high end kitarah, ko imaš profi ojačvalo navito in se res sliši zvok. Dokler pa to doma igraš na švoh frštekerju pa je to brezveze filozofiranje... to je tko kot da bi se mi tle kregal za lambo ali ferrari - po pa se usedemo v puntota in gremo domov.

A štekaš... še enrkat: na tvoji GIO bi Stefanovski sekal v vsakem primeru. Ti pa (al pa jaz) pa bi bil nula tud na LP Custom in JCM 800 glavi in boksu. NI vse les, nekaj je, več so magneti, še več pa je človk za lesom.

zz

killa bee ::

igram tarok. Jst mislim da če je slab les ti dobri magneti ne pomagajo preveč, ker če les ne zmore dobro ojačevati zvoka ki gre skozi magnete potem ti ne pomagajo dobri magneti.
Stefanovski bi v primerjavi z mano sekal tudi če bi imela njegova kitara samo 2 struni. Ampak nek solidn zvok za čimanj denarja je pa cilj dobit. In za dobr zvok mora bit les soliden.

dolenc ::

Iščeš komplikacije kjer jih ni :)

Za dober zvok more bit kitarist soliden.

killa bee ::

http://www.wikihow.com/Choose-an-Electr...

Check how resonant the guitar is. This is the number one thing to look for. It has more to do with the wood than anything else. The pickups can be changed for very little money, but the wood makes the guitar. Check for sustain length, because this depends on the wood that the neck is made out of and how it is installed, which is a a very, very important aspect of a guitar's sound.

Zvezdica27 ::

res kopliciraš.

A igraš tarok vsako sredo ali četrtek v krogu določenih šalabajzerjev srednjih let z bolj ali manj sprevrženo osebnostjo (Marko, anže, tilen itd itd)

zz

aja, obstajajo tudi kitare, ki sploh nimajo bodyja, torej za njimi ni lesa. CEne v višavah. Pa parker fly, grafitni poizkus najvišjega ranga (ali je karbon?). Steel guitar...

lej, poslušaj nasvet: ne kompliciraj, daj si ceno, kupi kako mehiško fenderco ali LP Studio če ni gnara squier ali epiphone. Vse rabljeno. za 400 e, morda 300 iimaš lahko hudo đitro. kak epi LP dobiš za 200 in je bomba za ta keš.

Če začenjaš... fora ni v lesu. Fora je v tebi, užitku, muziki. Vsaka današnja kitara je boljša od tiste, na katero je začel Brian May in jo sam zgradil. Pa ni fora v kitari, v njemu je.

Če pa maš keš, pa pare na sunce in tiča vun...

zz

Zgodovina sprememb…

killa bee ::

ne
jst samo hočem povedat da les dost šteje, ker sem jst kupil zanč kitaro z zanč lesom, ki ima zanič zvok.

dolenc ::

Vsi ostali ti pa hočjo/mo povedat, da nisi kupil zanič kitare in da je drugje težava :)

Če se ti da jo lahk nasleden teden do mene prpeleš pa sprobamo, da vidm ta tvoj les.

killa bee ::

sm biu v trgovini k prodajajo glasbila pa mi je prodajalc rekel da sem kupil šrot kitaro.

pa tudi meni se po zvoku zdi da je šrot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

killa bee ::

ne vem če bom prišel, bom se prvo probal naučiti kak komad pa pridem

sm probal yamaho pacifico pa mi je imela dosti bolši zvok za isto ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

Zvezdica27 ::

povej kaj si kupil. pošlji sliko.

A če maš bejbo a poslušaš srce ali če ti rečem da je grda k pes jo boš kar pustil zarad moje besede ;)

Prodajalec ti bo pordal buče, včasih grem v kako trgovino koga sam mal poslušat, glede kitar sem bil pred mesecem v Hartmanu mi je tip za šrot od Gibson LPJ najprej prodajal vrhunskost, pol pa sem ga mal zabil je pa tud sam jamral kako slabo so narejene (pa rabi sam par ur dela da imaš čist OK đitro s standardnimi magneti, žal pa še vedno s preveliko mpc)

Lahko da si kupil šrot, lahko pa da samo rabi kak tehnični poseg (magnete, drug nut, bridge itd...). Pacifica oz. karkoli od Yamahe je spodobna kitara za ta denar, moj prijatelj ima Yamaho in je izdelava spodobna (ne vem točno kateri model).

zz

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Ljudje, ne se slepit da les ne šteje.

Lep primer so G&L bas kitare, kjer je tribute serija pol cenejša, ima isto elektroniko kot G&L USA ampak azijski les.

Ogromna razlika, ko primerjaš obe kitari in v izdelavi in v zvoku.

So pa to razlike, ki, kot sem že rekel, štejejo bolj pri že razvitih glasbenikih, ki so s specifičnim inštrumentom že preživeli nekaj časa.

Zvezdica27 ::

pa saj trdimo, da les šteje. Bistven je. Sliši se (najbolj lame primer je javor v mahagonih, fender v gibson, če zignoriramo dolžino skale). Vprašanje je le za kakšen denar... za začetnika.

Tdimo pa da tip ne bo ne čutil ne zaznal razlike, če bo namesto USA standard kupil mehiško ali Squier fenderco (bo, ker so magneti slabši, ne pa zaradi lesa).

Skratka, pamet v roke.Sam to.

zz

killa bee ::

povej kaj si kupil. pošlji sliko.


kupil sem IBanez Gio. Pa ne vem zakaj mi ima tako slab zvok, ali morda kitara ni resonančna ali pa je slab les ali pa oboje. Pa tudi prodajalec je rekel da ima slab zvok v primerjavi z Yamaho Pacifico.

DOOM_er ::

Res nevem zakaj ljudje še vedno palijo na te Ibaneze, sam imam handmade Jacksona Randy Rhodes z ibanezovo elektroniko, in je še nekako sprejemljiva. No cleani so še vedno ubitačni, distortion je pa obup. Yamahe so v zadnjem času ratale precej kvalitetne, prav tako s kakšnim Cortom tudi ne zgrešiš ravno veliko za majhen denar. Kot sem že omenil nekje prej, poceni Ibanezi so najbolj zgrešen nakup. Toliko za info, splača se pogledati tudi po Schecktercah, kvalitetna kitara za precej ugodno ceno.
Robots will steal your job. But that's OK

Zvezdica27 ::

entry level, slabi magneti, les ni tako švoh. Pač, gor je najcenejši hardware. Bokj kot les je tu pitanje hardware.

Prodaj, kupi kaj drugega (za cca 400 se prodajajo korejske PRS na bolhi, morda že kak fender)

ali

menjaj ves harware (če kupuješ ralbjeno znaš ugodno čez priti), jaz ne bi.

Sicer pa za učenje - bo povsem dovolj za prvo leto.

zz

Ejsi_Disi ::

killa bee je izjavil:

povej kaj si kupil. pošlji sliko.


kupil sem IBanez Gio. Pa ne vem zakaj mi ima tako slab zvok, ali morda kitara ni resonančna ali pa je slab les ali pa oboje. Pa tudi prodajalec je rekel da ima slab zvok v primerjavi z Yamaho Pacifico.


Les je slab :))

Si kitaro že dal nastavit? Pa menjal strune? Pa poizkusil na kakšnem boljšem veršterkerju? Kako dobro pa že znaš, da lahko trdiš, da je les zanič?
Prvo malo osnove in izbit si iz glave, da je kitara zanič. Ne more bit kitara atko slaba, kot je slab tisti, ki jo igra ;)
Rock n' roll ain't noise pollution!

Goran's Blog ::

killa bee je izjavil:

povej kaj si kupil. pošlji sliko.


kupil sem IBanez Gio. Pa ne vem zakaj mi ima tako slab zvok, ali morda kitara ni resonančna ali pa je slab les ali pa oboje. Pa tudi prodajalec je rekel da ima slab zvok v primerjavi z Yamaho Pacifico.


Na kakšen ojačevalec imaš pa stvar priklopljeno?

killa bee ::

nisem še dal nastavit, niti nisem še strun zamenjal. Igram na nekem poceni veršterkerju.
Po mojem mnenju ima zanič zvok glede na Yamaho, pa tudi prodajalec mi je rekel da je zanič zvok. Čeprav sem začetnik sem dobil tak občutek. Pa se mi zdi da je tudi vrat zelo (pre)ozek.
a : Width at Nut 43mm
b : Width at Last Fret 58mm

Zgodovina sprememb…

videc ::

Naredil si napako, ker si kupil Ibanez Gio. Slabšega skorajda ne bi mogel kupiti.
Škoda, ker nisi poslušal nasvetov, da kupi kaj iz Bolhe, npr. PRS SE, Epiphone, ...
Pri Ibanez GIO je slabo vse. Vrat ti je pa verjetno ozek v preseku, ne sama širina ubiralke.
Če bi hotel dobrega Ibaneza bi moral kupiti nekaj v rangu Prestige ali Premium serije.

Yamaha Pacifica (tudi vstopna serija) je veliko boljša od Ibanez GIO.
Najprej pa menjaj strune, mogoče bo kaj boljše.
Jaz bi jo šel menjat za kaj drugega, če se še da. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

muzičar ::

J a o... sm se trudu da bi bil tiho pa ne gre več :)

Ni je slabe kitare pod tem soncem... pred 12imi leti sem začel na Jim Haxley korejski kopiji Squire - dobil zastonj s torzično zvitim vratom, rjastimi pickupi, hreščečimi potenciometri, malo tu malo tam napenjalci, zlomljenim nutom...
Danes sem ponosni lastnih 6 različnih "vrst" kitar - Od USA strata do je*ene Ibanez Gio, ki sem jo dobil kot "če zrihtaš obdrži" - čez roke sem po vajah, jam sessionih, studiih, koncertih zvlekel vse od najbolj usrane Ibanezke do legendarne Deluxe Goldtop in ES-355 (BB Kingova Lucille). In še danes za kakšno ala John Frusciante riffovsko zadevo v roko primem Gio, ker ima presenetljivo kul usran odziv - verjamem da nekaterim to ne zveni ok, jebiga stvar okusa, ampak to ni potem "shit" kitara. Vsaka ima svoj specifičen zvok zaradi že preneštetokrat napisanih lastnosti v tej temi.

Bottom line - it's the guitarist that makes the guitar not the other way around.

Nasvet za Gio - višina pickupov. Primi v roke križni izvijač in jih spuščaj/višaj pa špilaj - se kar lepo čuti razlika. Če ti ni do tega, da delaš to sam imaš opcijo Šinkota ampak ti nežno polagam na srce nasvet - loti se tega sam. Izvijač predvidevam, da znaš obrnt :) vse z občutkom seveda, pa ne preveč odvit ker je malo smotano nazaj privit z vpetimi strunami, ko gre vijak ven iz vtora magneta. Pa glej da so na spodnji strani torej na 1E struni bolj proti strunam (torej da niso popolnoma ravni glede na trup oz. strune) da ne zgubiš sustain na visokih tonih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

Meizu ::

muzičar je lepo razložil zadevo, fantje, treba bo vadit.

Seveda je kitara za 2k€ svetlobna leta pred kitaro vredno 100€, pa vendarle ni tako nemogoče dobit dobrega sounda tudi iz 100 evrskega vesla. Kar presenečeni boste, ko boste pogruntali, kako majhni denarni vložki so včasih potrebni, da spremeniš crap kitaro v relativno soliden kos opreme.

Ne moreš pa to primerjat s kitarami višjega ranga, ampak dobro uštimani češki epifoni npr. so špica. Isto velja tudi za Tokai in nebroj ostalih firm.

jakan123 ::

Moja prva kitara je bila Ibanez Gio in sem jo imel okoli 5 let, igral sem jo celo na nekaj koncertih, kasneje je pa služila kot backup kitara. Hardwera nisem menjal, samo višino magneto sem nastavil, tako da mi je bilo ql in pa tremolo sem blokiral, da sem rešil probleme z razglaševanjem. Se pa na zvoku kar precej pozna kvliteta kitarista. Ko jaz dam svojo kitaro našemu lead kitaristu se kar opazi nekaj razlike :)

killa bee ::

Gio je uredu ampak za ta denar se dobi tudi dosti boljše

Ejsi_Disi ::

killa bee je izjavil:

Odločil sem se za Ibanez Gio.

Hja, sam si odločil, čeprav so ti svetovali kaj drugega.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Ejsi_Disi ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

ravno sem kupil LP Studio. Hehe.

Šrot... hja, lej, ima isto elektroniko kot standard, burstbucker, burstbucker pro (moja) ali pa 490 magnete, torej PAF. Les pa... je magagonij, v nekaterih modelih tudi vrat. Zakaj šrot? Ker je vrat 50s, malce boljd ebel? Ker obdelava ni ista kot na Standard (1 ura dela za prečke in si zmagal). za 500e je to zmaga. Pa daj jurja pa pol za classic ali 1800 za standard.

zz


K ste glih znalci :)
Kolk je recimo razlike med Gibson LP Studio in pa Epiphone LP Custom (moja). V ceni vem, da nekih 200$, kaj pa glede material, magneti.
Tole je paše moja zadevca. Enkrat ob priliki (verjetno bolj na zimo) zamenjam še magnete. Po vsej verjetnosti Seymour Duncan alnico II 8-)

Rock n' roll ain't noise pollution!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

weasel ::

Ni ravno kitara, sem pa čisti začetnik v muziki... Nisem si mislil, da bom v igranju tega tako užival, pa čeprav sem še čisto lev. :)

Kohala ukulele - soprano

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Zvezdica27 ::

lp,

na hitro: Gibson LP Studio ima isti hardware kot Standard, les paj etrup mahagonij, vrat pa pnavadi javor (so tudi take z mahagonijem) - a bistveno slabšo obdelavo (lak v pizdi, binding, prečke). A za kak dan dela porihtaš (vse lahko sam, youtube guide) in imaš... no, maš gibsonko, čeprav je ne rabiš. Ampak: magneti in vse kar dela zvok je Standard. Zmaga za vaškega junaka ki noče biti več glavni pičkohvatač.

Epi pa ima povadi precej dobro odelavo, ampak slabši hardware. Menjaš magnete in razen napisa je to to. Baje so češke res dobre, na bolhi jo en prodaja za 200e, to je džabe.

Ista štorija je USA fender, Mexico Fender ter Squier. Japonske Fendece pa itak dela Tokai in naj bi bile isto kot uSA (nikoli videl nobene)

Lej, stvar debate... moja akustična Takamine made in china za 100 e !!! je obdelana bolje kot kolegova Fenderca, sicer basi niso tako zelo izraziti (ne vem kake strune ima).

To je tko kot pri babah... vsak hoče eno blond z joški, v resnici pa lih tega ne rabiš, ker je ne obvladaš ;)

V glavnem, jaz sem sedaj kupil Gibsonko samo zato, ker imam šiht (v časih benda sem bil študent) in da jo lahko kadarkoli brez izgube prodam. Zdaj jo rihtam, čist je bla sesuta, bom kako fotko nalimal. Morm reč, da sem vesel ko radio.

If it ain't been in a pawn shop, it can't sing the blues.

V glavnem pa ne se sekirat, mogoče bo kdo od nas 1x igral na res big stagu (jaz sem parkrat) ampak za to da se maš fajn s kolegi in uživaš lajf... Samo da špila je dovolj!

Potem pa rpide e druga polovica, ojačevalec...

zz

Zvezdica27 ::

hm...

kao nalimam sliko gor? Bo dropbox link v redu? Google + imam tudi...

zz

Ejsi_Disi ::

Peta ikonca - vstavi sliko, potem pa notr URL vpišeš
Rock n' roll ain't noise pollution!

Zvezdica27 ::

Zvezdica27 ::

LS studio

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()
««
12 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitara - narodnozabavna glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
1513570 (6641) chrush
»

Uglaševanje kitare

Oddelek: Loža
85091 (4706) c3p0
»

Začetnik....kitara :D

Oddelek: Sedem umetnosti
910295 (10132) gzibret
»

Glasbeniki

Oddelek: Sedem umetnosti
343666 (3070) gzibret
»

note

Oddelek: Sedem umetnosti
97194 (7127) drevo

Več podobnih tem