» »

Tine Strela

Tine Strela

Azrael ::

V Funny Links, nas je uporabnik PicNiK prijazno obvestil o premieri tretjega dela trilogije o Tinetu Streli:


Trara, traraaaa! Spoštovani državljani in državljanke Republike Slovenije!
Krog se je sklenil, ptice so obnemele, zastave so v vetru zaplapolale, ulice so bile prazne, slišalo se je šelestenje listja sredi zime, v centru Ljubljane je klokotala kanalizacija, farji so zastonj zvonili k maši, otroci v vrtcih so zaman čakali svoje starše, bureki so se ohladili, kebabi so se prenehali vrteti, trava je nehala rasti, slovensko morje je postalo čisto, volkovi so zaman klicali nemo Luno, kajti tudi ona je bila odsotna, saj si je z neta zloadala zadnji del

Tine Strela: The olympic flame (93 MiB)(Desni klik, Save Link As...)
Uradna stran
Pig-Destroyer studios, na teh straneh najdete povezave za dolpoteg še ostalih filmov njihove produkcije.

Ker Funny links niso namenjeni debati, sem odprl to temo., kjer lahko nadaljujemo debato o fenomenu domače filmske ustvarjalnosti.

Nekaj mnenj uporabnikov sem copy-paste prenesel v to temo. kot iztočnico za pogovor:

bond007
Res da je tale tine zajebancija. Ampak drgač zlo dobro posneto, skupi dano, tudi zvočna podlaga je kul. Brez problema bi lahko posneli pravi film, res da jim do tega manjkjo še igralci pa zgodba, pa še kaj, a posneto bi ziher bilo profi


CaqKa
>>> res da jim do tega manjkjo še igralci pa zgodba, pa še kaj, a posneto bi ziher bilo profi

zgodba jim manjka?
njihove ideje so odlične in odlično izpeljane.
čeprav se tisti podvodni špegli in plavutke že malo ponavljajo, jim je uspelo, da se ponovi ravno toliko da ni nadležno.
ideja o tem kako gre tine potem proti luči je fenomenalna, jaz sem mnenja da jim manjka edino malo več igralcev, oziroma boljši igralci. vso ostalo opremo imajo očitno super, prav tako je montaža 1A, boljša kot kak holivudski film.
definitivno je montaža in efekti boljši kot v povprečnem ne scifi filmu iz svetega-lesa.

bond007
Zgodba za celovečerni film sem mislil in ne zgodba v tem 10 minutnem "filmčku". Sicer jim vsaka čast, da so sposobni nekaj takega sproducirat.
Nekoč je bil Slo-tech.
  • zavarovalo slike: gzibret ()

pivmik ::

Se vidi, da fantje iz Pig-Destroyer studios so nadarjeni, ustvarjalni in polni volje. Fore se super, snemanje je odlično, produkcija tudi. Take ljudi je treba podpret, da ideje razvijajo naprej, da pridobivajo nove izkušnje in znanje. Ampak naše televizije takih niti ne povohajo, ker pač ne prihajajo iz raznih umetnih akademij. NAša TV produkcija bo ostala na nivoji gledališkega kričanja in pačenja. Ali pa ko vidim tole kar sem danes gledal na SLO1: DALEČ JE SMRT..., (nanizanka) mi gre na bruhanje... Kaj je point te nanizanke? ( tukaj si jo lahko predvajate z Real Playerjem). Ali pa največ kar naredi slo televizija je, da to kar Pig-destroyer ustvarijo predvajajo njihov bogi WMV posnetek iz internet v Hri-Barju in niti jim ne dajo zaslug za posnetek.

Iz raznih natečajev pa jih odslovijo, ker so predobri. Primer Romarco:
FILM "PREDOBER ZA FESTIVAL"!
Ljubljana, 13.maj.05

"Vaš film je enostavno povedano predober!" smo slišali iz ust predstavnikov žirije na 1. festivalu slovenskega mladinskega filma Videomanija v Ljubljani, kjer smo sodelovali s kratkim filmom Youth hostel Romarco in odšli od tam brez nagrade.
Po krajšem pogovoru smo s predstavniki strokovne žirije izvedeli, da je film Romarco (glej Projekti) zelo kvaliteten, vendar je žirija dodala "to sploh ni vaš izdelek, temveč ste imeli za sabo profesionalno filmsko produkcijo". "Kamera, barve, montaža, sledljivost in ostalo so preveč dobre, da bi to lahko naredili srednješolci". Izvedeli smo, da če bi naredili SLABŠI FILM, bi mogoče celo prišli v končni izbor. Po tem nas je žirija napotilla na podoben festival v Italijo, kjer "bi pa lahko kaj dosegli" ter režiserju filma Ž. Vircu izročila še CD "Oblikovanje videoposnetkov z lekcijami iz osnov kamere in montaže".

Tak "uspeh" si razlagamo na dva načina; prvi je predvsem ta, da smo že zdavnaj presegli srednješolski nivo snemanja kr-neki-filmov, drugi pa ta, da Slovenija pač potencialov ne zna izkoristiti, beg možganov je tako skoraj nujen. Čeprav noben član filmske ekipe ne bi imel nič proti kakemu sajber-šotu iz vrečk za zmagovalce.

Uradna stran Videomanije

Romarco download (12 MiB, desni klik Save As...)


Glede potapljaške opreme in sani - lih v temu je fora, da jih skozi ima ;) .
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

gzibret ::

Jaz sem pogledal prvi film - Tine goes to Himalaja ali nekaj takega. Moram rečt, da me film kot sam po sebi sploh ni navdušil, ampak glede kamere se pa strinjam. Imeli so takšne posnetke gora in narave, da bi jih komot uporabili v kakšnem LOTR.
Vse je za neki dobr!

T0RN4D0 ::

Upam da bo iz rok teh ljudi kdaj pršu kak "ornk" film, ker vsi tejle od Tineta so fenomenalni.... :))
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mcrastur ::

zelo profiško narjeno ...

me zanima s kom vse so to naredil ... pa kamera mislm da ni mogla bit kar ena za 100k ... kako so tako glatko/tekoče premikanje kamere nardil mi tud ni jasno :| ... steady shot appz ?

Oxford ::

Fascinantno za skupino zanesenjakov. Sploh so zanimivi efekti (npr. končn kader - snop svetlobe okoli Tineta ali pa začetna sekvenca - parodija na Universal studios).

r5r ::

Po vsej verjetnosti je kamera spodaj obtežena, da se tresljaji roke izničijo, posledično je slikovna os vzporedna s tlemi in slika mirnejša.
Prav tako se kamera ne pregiba naprej in nazaj, ampak se cela premika po višinski osi - gor in dol. (tehnika, ki jo uporabljajo zidarji - tista utež na špagi) :)

Sicer je precej dobro posneto, samo šerpo so zamenjali. ;)
And it makes me wonder.

ali3n ::

Pravkar pogledal filmček - deci so genialci! detajli sekajo (vučko, omega -> ojeba, naslovka v kmečkem glasu,...); z malo sreče čaka fante lepa prihodnost... bravo!
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BluPhenix ::

Kamera, lahko je čisto navadna digitalna. No, malo boljša. Za mirnost je pa uprabljena verjetno priprava, ki se ji reče steady-cam:

ena taka bolj cheap

Drugače so pa to take malo večje priprave. Navadno so sestavljene iz naramnic, ki držijo držalo, na katerem je mehanska roka, ki nosi večino teže kamere (da se kameraman ne utrudi) in je polno uteži za stabilizacijo. Uporabljajo se recimo na koncertih za mimohod izvajalcev in podobno. Kdaj pa kdaj lahko kakšnega takega kameramana tudi opazite.




To je vsekakor pripomoček, ki ga moraš imeti v kolikor želiš nekaj kvalitetno posneti. Takoj odpade priokus amaterastva zaradi tresenja kamere in podobno.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: vrtnyka ()

ali3n ::

V intervjuju v mladini (sledi linkom) govori o "doma narejenem steady cam"... 2 kosa pleha in uteži...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mare_ ::

Uh, sem bil pa presenečen, ko sem videl špico oz. 'credits' in pogruntal, da poznam tričetrt tistih, ki so tam napisani :D

SebaR ::

So kar profiči ja. Še pohvala fantom z moje strani.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

r5r ::

mare_: znanci se ene šerpe ziher ne bi branili. >:D
And it makes me wonder.

aljazh ::

Za info: Ž. Virc je v prvem letniku na AGRFT.

Gwanaroth ::

..in M. Bezeljak [osebek, ki igra carinika] je pravtako iz AGRFT, prej je bil na gledaliski gimnaziji v Novi Gorici.

Kapo dol!
Lights often keep secret hypnosis..

CaqKa ::

ne morš verjet da se grejo eni take svinjarije, da tile nebodo dobli nobone nagrade..
nek blesav tvoj problem pa dobi svoj tedenski termin...

picnik vem da je fora v tistih špeglih, pravim pa da so uspeli najt ravno pravšno mejo da tiste plavutke niso preveč vsiljive.

umetnost je namreč take zadeve trofit.

Microsoft ::

Men so posnetki vredu, sam stran se mi zdi pa glupa. Taka, ignorantska do obiskovalcev. Namesto, da bi resno postavili neko stran, da bi obiskovalci kak mnenje napisali pa mogoce navezali, so naredili krneko stran.

Tko da, filmi so super, stran pa poden.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

urban99 ::

OT: ta pravi se je oglasil glede strani >:D

Pogledal zadevo, definitivno kewl, sploh pa za nek mini joke... ko pig destroyer dobi v roke scenarij za nekaj večjega, zna biti hudo zanimivo.

Azrael ::

Vem, da so lani ti fantje in dekleta pripravljali svoj celovečerni film z naslovom V Novem mestu nismo sami. Po trailerju sodeč je šlo za neke sorte X-files. Žal je projekt padel v vodo, zaradi težav okoli distribucije.

Film bi verjetno zasedel cel CD ali še več in dobiti poceni hosting za toliko podatkov z dobro pipico, ni enostavno.

Škoda.
Nekoč je bil Slo-tech.

Brane2 ::

In zakaj stvari ne dajo ven prek bittorenta ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Azrael ::

Ne vem, to je bilo uradno sporočilo, zdi se mi, da ga je nekdo pastal še v neko temo na S-T.
Nekoč je bil Slo-tech.

mare_ ::

Hm, če pogledaš na njihovo stran, piše, da 'snemanje še poteka, premiera predvidoma septembra 2009'.
btw, meni se pa stran zdi zakon, ravno paše k tem filmčkom :)

root987 ::

Azrael: Če jih poznaš, jim daj na znanje - Amazon S3.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Azrael ::

Ne žal ne poznam nikogar od njih, upam pa, da kdo od Pig-destroyer skupine bere ta forum.
Nekoč je bil Slo-tech.

STASI ::

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

Sergio ::

Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Home-made HOVERcraft ... vsaka pomoč dobrodošla ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6213347 (9727) hoverboy
»

Nekaj za smejat - Tine Strela in njegov Gozmodrisk

Oddelek: Sedem umetnosti
253218 (2212) Avenger
»

Hovercraft SLOVENIA *** M A D *** (slike) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
649848 (7739) mrTwelveTrees
»

GTA:SA trailer

Oddelek: Igre
141709 (1455) Wolfram
»

Datoteke za dobro jutro

Oddelek: Novice / Igre
72243 (2243) ThePlayer

Več podobnih tem