» »

[c++] qt4, qtdesigner vprašanja

[c++] qt4, qtdesigner vprašanja

zhigatsey ::

Živjo,

Malo sem si pogledal knjižnjico qt4 in se mi zdi zelo vredu...
Ker sem navajen programirati v delphiju, kjer ti je vse na pladnju prinešeno imam
s to vrsto programiranja (wxWidgets, Qt, gtk...), nemalo preglavic....
Težko sem se navadil na razne sizerje, spacerje itd... Sem mi zdi da je pri wxWidgets to še sploh zakomplicirano, saj noben gradnik ni bil tam kjer bi moral biti:) ...
Dva dni nazaj pa sem se malo sprehodil po qt knjižnjici in mi je bila že na prvi zelo
razumljiva in uporabna... Ampak spet se mi je zataknilo pri dizajniranju user interface-a.
Recimo zgradiš v qt designerju recimo main window. In potem imaš kot sem prebral tri možnosti (direct aproach, single inheritance aproach, multiple inheritance aproach).
Oziroma štiri (vsaj zdi se mi tako) in sicer da z uic zgeneriraš .h in .cpp datoteki in jih uporabljas in spreminjas po mili volji (to vbistvu ne pride u poštev). Se mi zdi da je še najboljši način kar multiple inheritance aproach (oz. ne vem točno že za katere primere je bolje uporabiti single inheritance)... Torej:
1. zgradim user interface (main window) s qt designerjem
2. zgeneriram header datoteko .ui datoteke mojega glavnega okna
2. Izpeljem iz osnovnega razreda mojega okna nov razred
3. Dopolnim kodo kar je potrebno
4. V main zanki ustvarim QApplication objekt in prikažem okno
------------------------------------
Sedaj pa se pojavi ta problem da ima QtDesigner (4.1) bore malo gradnikov...,
oziroma nisem sedaj prepričan, ampak pomoje da nime vseh vizualnih gradnikov, ki
obstajajo v qt knjižnjici... Matr da sedaj nism sigurn:) Nouglavnem če pa pač v Qt designerju ni
tega gradnika ga moraš pa sam na roke v kodi kreirat kajne?
------------------------------------
Torej ali uporabljate qt designer za sestavljanje ui ali ne. Ali obstaja kakšno drigo orodje za to?...

Če imate kakšen komentar...

Hvala

NoUse4AName ::

QT designer ima vse osnovne kontrole. Če ti kakšna manjka jo pa seveda moreš sam naredit. Vendar tako teško to ni.
Pri QTju sta edini pravi opiciji QT Designer ali ročno pisanje grafičnega vmesnika.

BigWhale ::

Jaz uprabljam Qt Designer za osnovno oblikovanje interface, postavljanje spacerjev in tako naprej. Vsebuje vse gradnike, hm, vse pomembnejse gradnike, ki so v Qtju.

Ravno zato je pa inheritance, osnovne classe v Qtju uporabljas res samo takrat kadar ti popolnoma ustrezajo, drugace pa ustvaris svoj class in popravis kar se ti zdi potrebno.

Ce cesa ni, pa pac sam naredis. Odvisno kaj rabis, vzames en podoben gradnik in gradis naprej. V najslabsem primeru bo to QObject... ;)

64202 ::

Jap, qt designer je to to. Sicer lahko v designerju naredis widgete, ki so sestavljeni iz drugih widgetov, na podoben nacin kot sestavljas dialoge.
I am NaN, I am a free man!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delphi ali c++?

Oddelek: Programiranje
362928 (2485) mspiller
»

Qt Designer -> KDevelop C++ Error

Oddelek: Programiranje
352049 (1579) 'FireSTORM'
»

QT v4.0.0

Oddelek: Programiranje
141421 (1132) snow
»

[c++] & Win32 API?

Oddelek: Programiranje
131681 (1486) 64202
»

Linux- kateri so solidni ne-KDE programi za osnovna opavila ?

Oddelek: Programska oprema
411594 (1319) jype

Več podobnih tem