» »

GDI - tiskalnik v WINxp

GDI - tiskalnik v WINxp

cekr ::

Imam en težek,zelo težek problem. Imam namreč tiskalnik, kupljen leta 1995. Do sedaj je bilo vse OK, dokler se nisem spomnil inštalirati WINxp. Driverjev, seveda ni in jih verjetno nikoli ne bo. Kot vidim po raznih forumih, nisem edini s takšnim problemom. Firma, ki je delala te driverje za večino japonskih in tajvanskih firm, naj bi bankrotirala, vsa tehnična dokumentacija pa naj bi se izgubila. Driverjev ni predvsem za NECove in Starove GDI-lasarske tiskalnike. Jaz imam Star Wintype4000, prijatelj pa ima neko NECovo zadevo. Ker tiskalnik deluje še dokaj dobro, se mi ga zdi škoda odstraniti. A ima mogoče kdo kakšno idejo, kako bi tiskalnik pripravil, da bi delal vsaj za silo v WINxp.

Samson ::

Zal nikakor drugace kot tako, da naredis dve particiji in dual boot, ker recimo konkretno za NEC GDI printerje ni niti za win2000 gonilnikov, ampak se je vse skupaj ustavilo pr win95(98), ker so ti produkti po NEC-ovih strokovnjakih zastarela tehnologija in ne mislijo izdati driverjev...Mislim izgovor pa tak, ni kaj. Sicer po nekaterih mojih podatkih, dela NEC printer tudi pod HPII gonilnikih, pa vedar mi ga ni se uspelo nikoli usposobit..:(
Torej edino dualBoot kot imam sam...ZAL!
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

cekr ::

To že vem dolgo, ker mam tako tudi naštiman.
Tudi za moj tiskalnik ni gonilnikov za WIN2000, ker če bi bili bi bil problem rešen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UEFI ali Legacy (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310764 (9301) solatko
»

Driver za Konica Minolata PagePro 1350W - windows 7 (64)

Oddelek: Programska oprema
61226 (1150) popster
»

NEC LabelFlash

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
496331 (3753) r0b3rt
»

Prah za Laserki toner

Oddelek: Kaj kupiti
303105 (2454) N-E-O
»

Problem s epson 480 SXU

Oddelek: Pomoč in nasveti
51258 (1226) Lime

Več podobnih tem