» »

WIN XP in moteče odpiranje Explorerja ob zagonu

WIN XP in moteče odpiranje Explorerja ob zagonu

mai2sky ::

Pozdravljeni!

Kar naenkrat sem pridobil novo lastnost XP-jev in mi vztrajno odpirajo mapo Program Files ob zagonu. Več o tem in kje vse po registrih sem gledal na: Opis težave s slikicami drobovja XP

Ker je opis ponazorjen s slikami, sem se odločil raje za priponko v doc obliki, saj ne vem kako bi vse tam napisano spravil na forum.

Če ima kdo idejo, prosim. Jaz sem že obupal. Vrnitev po "restore" točkah ne pride več v poštev.

Lp
Igor

prismo ::

Poriši vnose iz Msconfig, maš noter pravo solato:))

Duhec ::

V varnem zagonu se ti to ne zgodi, mar ne?
Iz STARTUP-a (zadnje tri slikce) odstrani kljukice pred vsemi vrsticami, ki se začnejo z C:\PogramFiles\ime mape ali programa ..., shrani (Apply) in restartaj ter preizkusi, če morda kak program manjka ob zagonu in namesto, da bi se izvedel ostane na ekranu samo mapa ProgramFiles. Če je OK, potem nazaj odkljukaj postopoma enega po enega, da ugotoviš kateri dela težave.
V registru poglej še pod spodnja ključa, še ni tam kak program, ki ga ni v mapi ProgramFiles :
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\RUN
HKEY_USER\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\RUN

Spajky ::

-----------
REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer]
"DesktopProcess"=-

-----------------
To je sicer za W98, ma bi moralo funkcionirat tudi na XP, če je ta funkcija na istem mestu; skopiraj ono med črticami v notepad in sejvaj kot *.reg file in importiraj ter povej, če bo po rebootu funkcioniralo, če vsi drugi posegi nočejo ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mai2sky ::

Zdravo!

Vsem hvala za odgovore. Odlocil sem se za Duhcev predlog rešitve, saj sem hotel najti krivca pred katerim poklekne XP z SP2. Krivca sta bila kar dva >:D (msconfig/startup):
Startup Item...Command
- winmpa ......c:\program files media\winamp\winampa.exe
- wwDisp.......c:\program files util\webroot\washer\wwdisp.exe

Winampa.exe je na navedenem mestu a se po zagonu nič ne zgodi (sam bog ve zakaj se ta file rabi), mape "program files util" pa sploh ni bilo na c:\ ampak jo je moja osemletnica uspešno spravila na podrocje svojega računa. Limitiran racun v veliko primerih ni dovolj, sploh dokler lahko pride še drugam razen na desktop.
Zbrisal sem programa (Control Panel/Add or Remove) in ponovno namestil WinAmp, ker ga rabim.

Rad bi se še znebil vpisov v msconfig/startup. Sedaj so samo umaknjene kljukice. V reg kot predlaga Duhec ni nič o teh dveh zadevah.

1 večerni Lp :) :) :)

pyo_xo ::

winampa.exe = winamp agent
lahko ga v nastavitvah winampa izklopis
We are all geniuses up to the age of ten.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[winXP]PATH se čez čas ne parsa pravilno

Oddelek: Operacijski sistemi
6959 (848) MrStein
»

analiza hijack this

Oddelek: Pomoč in nasveti
171753 (1533) klaudija
»

Odstranitev antivirus 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
281809 (1457) Wox
»

Trojan big problem:(

Oddelek: Strojna oprema
133545 (3338) mini-moris
»

IE hoče odpreti stran, ampak .....

Oddelek: Pomoč in nasveti
81027 (904) SodVina

Več podobnih tem