» »

Zamrznitev računalnika

Zamrznitev računalnika

LEO1982 ::

Pozdravljeni imam sledeči problem z compom
Ko hočem igrati kakšen malce novejši ali nov špil (FEAR, The Elder Scrolls 4, Dynasty Warriors 4 ipd.) mi računalnik zmeraj v roku 5-10 minut popolnoma zmrzne in ga moram resetirati. Zamrzne pa samo če igram te špile pri kakršnih koli drugih obremenitvah deluje računalnik brez problemov. Za grafično imam najnovejše gonilnike tako da v gonilnikih ni problem prav tako sem pregledal Ram-e in tudi z njimi je vse v redu. Zanima me ali je mogoče lahko problem v hlajenju?
Moj računalnik je tak: AMD Athlon XP 3000+, NVIDIA GEForce 6600 GT, 1GB Rama, Samsungov disk 120 GB
Za pomoč pri problemu se zahvaljujem.

zee ::

kakšne temperature imaš? kakšen napajalnik imaš?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

xabre ::

A si priklopil morebitno dodatno napajanje za grafično?

LEO1982 ::

Napajalnik je 300 W
Temperature pa se v mirovanju gibljejo okoli 38°C.
Grafična pa je priključena na napajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LEO1982 ()

xabre ::

Napajalnik je nekam švohcan za takle sistem.

Rotaidal ::

Kolko pa maš temperaturo grafične? Lahko da se ti pri teh špilih segreva grafična, ker so zahtevni za igranje. :D

dronyx ::

Lahko imaš problem z hlajenjem. Jaz imam tud 6600 GT, pa nima ventilatorja ampak pasivno hlajenje in je med normalnim delovanjem temperatura grafične bila 50 stopinj, ob kakšni zahtevni igri pa močno prek 90 stopinj.

Pri meni je bil problem v tem, ker je imelo ohišje vgrajen tunel čez procesor in ni bilo pretoka zraka prek grafične kartice, zato tudi hladilna rebra niso delovala. Potem sem vzel tunel ven in sedaj se segreje maximalno tja do 75 stopinj.

mihamedo ::

jst mislim da je napajalnik precej preslab! če mas problem z denarjem kupi lg 550w napajalnik. Sicer ni nevemkaj stabilen vendar ima dovolj močan output za 8.000 sit.men dela ql . priporočam
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

LEO1982 ::

Hvala za nasvete.
Sem zamenjal napajalnik za 550W in sedaj je veliko bolje. Poleg tega imam tudi namen zamenjat ventilator na procesorju ker imam še vedno prvega. Zanima me če mi lahko priporočate kakšnega dobrega pripravljen sem plačati tam nekje od 10.000-13.000 SIT. A-socket je 462-pin procesor pa je tako kot sem že napisal AMD Athlon XP+ 3000.
Aja pa zanima me če mi lahka pove kdo za kakšen dober program za merjenje temperature na grafičnih karticah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LEO1982 ()

dronyx ::

Temperaturo grafične kartice 6600GT lahko prebereš tudi na nastavitvah gonilnika ForeceWare xx. Verjetno program odčita vrednost sezorja in mislim da ta podatek kar drži. Ne vem pa če se da na ta način spremljati recimo trende, da imaš potem graf kako se je temperatura spreminjala.

mihamedo ::

Jst mam amd 2500+@3400+ in imam neki gigabytov 3d cooler, kateri se za 10.000 sit neverjetno dobr obnese. Vendar mora biti kišta v ležečem položajo da dosežeš maksimalno hlajenje( DElovanje heatpipe) V 99% naj bi vsi hladilniki z heatpipom gletati navzgor in ne vstran. Če te zanima zakaj ti lahko razložim delovanje samega heatpipa....
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GF 6600gt

Oddelek: Navijanje
412515 (1208) Pyr0Beast
»

Komp do 150k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1377247 (6111) asus
»

Za koliko prodati (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545514 (4235) sid911
»

Mnenje o računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705908 (4884) Kato
»

Napajalnik-kolk močan za moj comp?

Oddelek: Kaj kupiti
131369 (1021) _Dejan_

Več podobnih tem