» »

Kateri router kupiti!

Kateri router kupiti!

frikihamster ::

Rad bi povezal 2 računalnika med sabo pa me zanima, kateri router bi mi od naslednjih predlagali.

Linksys BEFSR41 EtherFast Cable/DSL 4-Port Router

Level One ADSL INTERNET ROUTER FBR-1418TX

NETGEAR RP614 Kabelski/ADSL usmerjevalnik s 4-port 10/100 stikalom

Vsi so približno enaki, pa ne vem za katerega bi se odločil. Pa še nekaj me zanima. Ali je bolje imeti router ali samo switch! Ker sem sprobal prijateljev switch in vse lepo deluje.

Hvala za odgovore

Wox ::

Če ti z switchem lepo deluje, potem kupi kar switch. Če hočeš router pa ti priporočam Linksys WRT54GL.
Commodore 64

frikihamster ::

Kaj pa je sploh razlika med switchem in routerjem?

ajko ::

Na hitro...

Swtich - pri vsakem uporabniku moreš v OS naredit povezavo za internet PPoE in se povezat preko uporabniškega imena in gesla
Router- ima vgrajeni firewall, nastaviš user pass v routerju, vsi ki so povezani, so na internetu, se pravi prižgeš račualnik in si online...

lp
----------- AjkoSan

frikihamster ::

Aha, ok hvala. se pravi, da je v bistvu bolje imeti router.

Pa še nekaj me zanima. Ko sem namestil switch in nato naredil mrežo med računalnikoma sem moral izklopiti firewall, če sem hotel dostopati iz enega racunalnika do drugega. Uporabljam pa Bitdefenderjev Internet Security z vgrajenim firewallom. Se da to kako namestiti, da bo bil firewall vklopljen, ker nisem ravno navdušen nad tem, da bi imel izklopljen firewall. :D

Še enkrat hvala za odgovore.

IceBreakr ::

Darci da se vse nastavit....

Če nisi prav velik uporabnik P2Pja bi ti priporočil:
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...
IceBreakr

itak37 ::

Kolikor je meni znano, pod 20 KSIT ni dobrih routerjev, zato ce routerja res nujno ne rabis, vzemi raje switch, bo cenejsi in bo boljse delal, se posebej ce uporabljas p2p...

frikihamster ::

Ja pomoje maš prav.

sam še vedno ne vem kako nastaviti firewalle, vsaj približno če bi kdo vedel pod kakšne nastavitve naj grem to nastaviti.

Pa še to, katere switche bi priporočali. Po možnosti je lahko 4-portni, ker več ne rabim, samo da je kvaliteten pa da ne bo crknil po pol leta.

Hvala

Wox ::

Hmmm... ja res je. Sam fora je v tem, da oni za 40k pa 60k tudi niso nič boljši. Cena dobrih routerjev se začne tam pri 80k pa navzgor. Ampak za domačega uporabnika je to čisto razmetavanje denarja. Najboljša varianta je itak neka stara kišta pa furaš linux router. Ali pa kupiš router z operacijskim sistemom Linux, npr. Asus Wl-500G, Linksys WRT54G/GL pa daš gor kakšen modificiran firmware in je zadeva zlo cool. Jaz imam zdaj že nekaj časa WRT54GL z firmwareom HyperWRT - Thibor in zadeva dela perfektno ob nonstop prižganem PC-ju z P2P klienti, pretežno torrenti.
Commodore 64

Poldy ::

Hm, ali obstaja kvaliteten, žičen (brez anten) router tja do 30k sit?

Oz., ali je možno wireles opcijo izklopiti, da potem router ne oddaja in sprejema signalov?
Sliši se neumno, vendar bi mene tisto "sevanje" motilo v sobi...

Gwanaroth ::

Ja, da se izklopit wireless funkcijo na vseh routerjih.
Lights often keep secret hypnosis..

osrdek ::

Če maš doma kako staro mašino 166MHz+ si uštimaš Linux router, ki dela dosti boljše od večine teh 20k routerjev.:)

Poldy ::

Če maš doma kako staro mašino 166MHz+ si uštimaš Linux router, ki dela dosti boljše od večine teh 20k routerjev.

Ali je mogoče že kje odprta tema, kako izdelati takšen "router" in kje dobiti Linux za ta router?

Hvala

osrdek ::

@Poldi
Če misliš imet Linux router ti za začetek priporočam ClarkConnect.
Ena tema o namestitvi je tukaj.
Upravljanje je zelo enostavno saj nastavitve spreminjaš prek http.

steev ::

:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri router priporočate

Oddelek: Omrežja in internet
393964 (2389) Mesar
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257202 (5207) jancus
»

wireless router z rj45 izhodi

Oddelek: Omrežja in internet
81140 (1043) 'FireSTORM'
»

Router nakup

Oddelek: Kaj kupiti
132601 (2363) jan01
»

kater switch

Oddelek: Kaj kupiti
151013 (778) umetnic

Več podobnih tem