» »

Creative kartica Xtreme Music - problem z mikrofonom

Creative kartica Xtreme Music - problem z mikrofonom

mp5 ::

Lep pozdrav vsem!
Včeraj sem kupil zvočno kartico Creative Sound Blaster Xtreme Music. Problem je sledeč. Ne dela mi mikrofon? Ne vem kje naj nastavim, da mi bo zadeva spet delovala. Vklopil sem ga v pravo mesto, vendar zadeva ne dela. Slušalke delajo. Sem malo prebiral na forumih in opazil, da je problem pri teh karticah zelo pogost.

Vse tiste, ki imajo omenjeno kartico prosim, da mi povedo svoje izkušnje in kako oz. če sploh so rešili problem z mikrofonom.

Za vse odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.

P.S. Če mi uspe nastaviti mikrofon, ali ima kdo iskušnje z omenjeno kartico in programom TeamSpeak?

mp5 ::

Res lepo prosim za pomoč pri nastavitvi mikrofona? Se mi zdi škoda denarja, da mi mikrofon ne bi delal.

dustphoenix ::

Probaj na zvočniku, kateri ti gori v trayu vklopit mikrofon. Ponavadi je v Winsih po defaultu nastavljen na mute. :\

Pri meni je bil samo to problem.
Kar se pa tiče TeamSpeaka, ga nisem nikoli uporabljal.

mp5 ::

A mi lahko kdo pove, kako pridem do nastavitev za mikrofon? Kliknem na play control, nato na micophone, nato na advanced. Odpre se mi okno Advanced controls for microphone, tam imam pa obkljukan 1 microphone +20dB Boost. V istem oknu imam pa rubriko Tone controls, kjer sta Bass in Treble naštimana na LOW, vendar ju ne morem nastaviti na high, ker se ta drsalnik za nastavitve noče vklopiti.. Kako bi lahko naštimal na high? Prosim za nasvete, ker že en mesec iščem po netu pa nisem našel odgovora? Hvala

Fukomuko ::

1. Odpri driverje za x-fi
2. Pod Mode izberi Entertainment Mode (tega imam jaz)
3. Klikni na Mixer - prepričaj se, da pod REC napravo piše Microphone, prav tako un-mutaj Microphone ter oba drsnika povišaj na maksimalno glasnost
4. Klikni na ikono Digital I/O (zadnja iz leve proti desni), pod FlexiJack Mode izberi Mic-in / Line-in

Sedaj bi mikrofon moral delovati, vsaj večini začne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skype težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
7576 (478) solatko
»

Kako nastaviti mikrofon?

Oddelek: Pomoč in nasveti
124084 (3937) roli
»

Klepetajte preko interneta bolj kvalitetno kot preko telefona! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
848394 (4945) Gandalfar
»

chat prek neta

Oddelek: Loža
121505 (1369) ahac
»

Pogovor prek neta...

Oddelek: Zvok in slika
121519 (1254) Sims

Več podobnih tem