» »

Regional options v XP: nimam čžš-jev v pol programih! Pomagajte!

Regional options v XP: nimam čžš-jev v pol programih! Pomagajte!

Fizikalko ::

Res mi ni jasno... Inštaliram XP, spremenim regional options vse na slo. Zdej mi pa npr. v Wordu delajo čžš-ji, v podanpisih pa npr. ne. Ali pa celo to, da mi npr. v Everestu delajo v ikonah v system trayu, na namizju pa ne. V Nerotu tudi ne dela. WTF??!

Fizikalko ::

A je mogoče zato, ker sem pri inštalaciji XPjev najprej izbral English settinge, potem pa kasneje popravil na slovenske? Če je to to, a moram na novo namestit XPje ali se da pofixat na nek način?

JOKER ::

... pa si namestil XP Language Pack ?
Jaz tudi oz. je že nastavljeno na English in delam v angleškem jeziku.
Ko pa namestim in skonfiguriram zadevo, pa naknadno naložim XP Slo Language Pack, ter izberem slovenščino. Po ponovnem zagonu pa se že vse lepo izpisuje v SLO jeziku .
________________________________________________________
Ka te češ ....

MaCoFaCo ::

Poglej če maš v Control panel/Regional and Language Options, zavihek Advanced, nastavljeno Slovenian pri opciji "Select a language to match the language version of the non-Unicode programs you want to use" (mogoče je celo potreben reštart nism zihr).

Fizikalko ::

Ja, to v Advanced mam nastavljeno (ja, potreben je restart za teke zadeve).. Ne pomaga. Bom probal še Language Pack nekje dobit. Samo čudno, doslej NIKOLI nisem mel teh problemov, pa sem vedno nameščal iz istega cd-ja.

Fizikalko ::

Glede Language Packa - ne vem, če je dobra ideja, ker to bi mi Winse v SLO prevedlo, tega pa nočem. Hočem ENG winse s podporo šumnikov povsod.

MaCoFaCo ::

Pri language packu maš opcijo izbirat kakšen jezik naj ima določen uporabnik. Originalni jezik torej ostane še vedno na voljo.

Drugače pa je čudno tole, res.

SasoS ::

Nekje si pozabil nastavt slovenian ;) Moraš vsaj na treh koncih se mi zdi.
Drugače pa na srečo ni treba to med inštalacijo nastavlat (tako kot pri w98!)...lahko med inštalacijo ali kasneje, more delat v vseh primerih.

Fizikalko ::

Ne, res nisem nikjer pozabil. Prav povsod imam, sem že 100x to delal in ni bilo problema. Zdaj pa tole...

pyo_xo ::

language packa ne gor devat-tega sigurno ne rabis da to odpravis.
mogoce si res kje pozabil nastavit na slovenian...

drugace pa pri nekaterih programih moras posebaj izbrat pravi font. npr. za podnapise moras tam pri fontu zbrat script:central european da ti kaze sumnike
We are all geniuses up to the age of ten.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win7, kako namestim Language pack ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5328134 (17377) GTX970
»

windows 7 - slo dodatek

Oddelek: Pomoč in nasveti
1019978 (4789) TitanX
»

Language pack za XP

Oddelek: Programska oprema
2513916 (12859) SaXsIm
»

Win 2k Pro: Slo tipkovnica

Oddelek: Operacijski sistemi
81186 (1130) Microsoft
»

Slovenski XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
538415 (7060) Han

Več podobnih tem