» »

Ventilator iz ohišja na procesor?

Ventilator iz ohišja na procesor?

monocit ::

Pozdravljeni.

Imam AMD Athlon2100+, ki ima gor hladilnik in ventilator ki je zelo zelo glasen. Cooler master, ki ima zraven še gumb za nastavljanje obratov( 3500-5000).
Temperatura ki mi jo kaže asus probe je 41 C.

Sedaj sem probal dati ventilator(80 mm), ki je bil na ohišju, na procesorski hladilnik-je občutno tišje, vendar ima samo 2 žici (za napetost) nima pa tiste rumene žice, ki se priklopi na matično ploščo.
Sedaj mi Asusprobe kaže temperaturo CPU 43 C ,( obremenjeno je kolk se da, filmi glasba antivirus..)
Zanima me ali imam lahko ta ventilator na procesorskem hladilniku, kljub temu da nima tistega rumenega kabla: Ker sem laik, nevem kaka je funkcija tega kabla ki je priklopljen na matično ploščo.
Kolko je max temperatura, ki bi jo prenesel moj AMD Athlon 2100+ ( ki ni nič navit)

Za odgovor se vam vnaprej zahvaljujem
  • spremenilo: monocit ()

Randomm2 ::

Tista rumena žica je namenjena samo regulaciji vrtlajev. Seveda imaš lahko gor katerikoli ventilator ti paše, glavno, da ti ne bo začela jamrat matična ker ne bo zaznala vrtljajev na CPU-ju.
Mess with the best die like the rest.

elasto_mania ::

to je normalno če ni ventilator namenjen za CPU sicer če ti dobro hladi pa ga pusti tako nič ne more bit napačnega

blazzzzz ::

da nebom odpiral nove teme si jo bom kar malo sposodi!

imam sledeči proble:
imam majhno ohišje, kjer je napajalnik postavljen na levi strani počez in več kot polovico pokriva ventilator na procesorju.

najbol me pa skrbi to da je temperatura na cpu-ju tudi do 72oC pri gledanju filmov
(tako kaže Speed fan)

torej...ali se mi splača kupit kakšno drugo ohišje ali raje pri tem na vrhu levo izrežem lukno za en ventilator da bi ta izpihovav vroč zrak ven!?

rabim čim cenejšo varijanto

aja....moj sistem:
athlon xp 1800@1533
matsonic ms8137c
512ram
geforce 4-..bla..bla

lp
Blaž
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

Randomm2 ::

@blazzzzz

Če se ti med gledanjem filmov temperature gibljejo okrog 70 stopinj C. Potem mislim, da imaš kr težave. 8-O

Če si na tesno z denarjem je kot si sam ugotovil najboljša rešitev še kakšen ventilator za izpihavanje zraka v tem primeru na vrhu.
Mislim, da bi bil učitnek kar precejšen. Lahko pa spet prestaviš najajalnik na kakšno drugo mesto, amapak to bi vrjetno predstavljalo večji problem.

lp
Mess with the best die like the rest.

blazzzzz ::

saj tk slabo mi z denarjem ne gre...samo se mi ne splača vlagat v star računalnik
tega uporablam bolj za gledanje filmov

s čim bi pa lahko izrezal luknjo na vrhu...nimam glih veliko orodja
bi mogoče lahko z kakšnim nožom, žagi?

če ne, bom pa v skrajni sili napajalnik vn prestavu
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

Nejc Pintar ::

če spucaš cooler ti bodo temperature padle. Itak so se pa ti Athloni greli na take temperature.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Randomm2 ::

@blazzzzz

Za izrez lukne v pleh bi bil vrjetno najbolj primeren dremel. Lahko pa uporabiš tudi vbodno žago ali pa navadne škarje za kovino. Večinoma gre najlepše z dremlom. Kronske žage pa raje ne uporabljaj, če se že sploh dobijo s takim premerom saj ni primerna za to.:)

lp
Mess with the best die like the rest.

All ::

Najcenejša in najman boleča rešitev bo da snameš stranico ohišja in tako pustiš. Temprature se znajo spustit za par °C. Kakšno nestrokovno vrtanje zna prepejlat do "smoking & burning".

Jan987 ::

ja sej stranico nej vzame dol pa z obodna žago izreže to ni nevem kolk dela + skorej nč nemoreš zajebat razn to da daš stranico na tiste ''opilke'' od žaganja in se ti pol mal grdo pozna tko da to je pomojem edina stvar k jo morš pazit. Pa če prej še nikol nisi s žago delal prej raj mal drugje sprobaj al pa ti nej naredi en kzna


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znižanje vrtljajev ventilatorja na procesorskem hladilniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
193837 (3639) ST-777
»

Rad bi utišal računalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
483566 (2590) jcb
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222126 (1440) xenon74
»

Koliko se greje vaš mlinček

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372000 (1298) tx-z

Več podobnih tem