» »

windows server & adm files

windows server & adm files

Suhy ::

Windows 2000 server po defaultu v "group policy" nima "Always wait for the network at computer startup and logon"; rabim, da lahko logiram prenosni pc v domeno..

Kako dodam adm files od windows xp, ki to ima?

darkolord ::

To upgrade .adm files:

1. Locate the desired .adm files on a Windows XP machine. (These are in the Windows/INF directory.)

2. Copy system.adm and any other .adm files to a file share.

3. Go to a Windows 2000-based computer and open a GPO in the Group Policy snap-in.

4. Right click Administrative templates and select Add/Remove Templates.

5. When the Add/Remove Templates dialog box appears, remove the Windows 2000-based .adm files and add the Windows XP-based .adm files.

6. Repeat for each GPO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Suhy ::

Ne vem kaj točno si hotel s tem povedat... da razjasnim problem..

Server je windows 2000... je PDC... ko se client masine logirajo, dobijo map skripto od serverja... sedaj so prisli prenosniki, ki se konektajo v omrežje brezzično... kar pa pomeni, da se najprej user logira v sistem, in šele v logiranem sistemu se vzpostavi brezzična mreža(vem da je opcija, da se logira v mrežo tudi brez userlogona, vendar recimo dellovi goniliniki nimajo te opcije ,...). Zato bi rabil opcijo, ki sem jo napisal zgoraj, da počaka z logiranjem v omrežje, dokler se ne vzpostavi lan povezava...

in win2003 server baje imajo to opcijo v group policy-ju tako kot windows xp... in baje se da adm files od drugega sistema dodat(skine se jih na ms-ovi strani) v group polici v windows 2000. Zanima me postopek

darkolord ::

No, sej :)
Najprej sem narobe pastal, če si mogoče še tisto prebral...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Suhy ::

ok, smo na isti liniji, samo rezultat še ni željen...

No, kaj naredim in kaj mi ne dela:

torej odprem AD-users and computers, grem v OU, desna tipka-properties, zavihek groupe policy, in tukaj imam pač eden od groupe policy-ev... dam na edit, grem v administrative templates in najprej odstranim system.adm in potem dodam system.adm..
Pravilen postopek?
s tem ko menjavam adm datoteke, se ne zgubi nobena nastavitev, ane?

problem, če dam system.adm od windows xpsp2, ki ga skinem na:
Link - Adm files
mi pod system/logon ne pokaze "always wait...."

če pa dam system.adm od windows 2003sp1, in potrdim, mi pa meče ven neke napake(The following wntry in the [strings] section is too long and has been truncated,...), moram xxx-krat kliknit, da potrdim. Tukaj potem vidim opcijo "always..." vendar nisem imel uspeha pri delovanju, ko sem dal na enable(ko sem client masino odlogiral in zopet logiral, mi ni zmapiral nič, oz. včasih ja, drugič ne, vrže ven tudi error, da ne more zagnati skripte, ker ne najde serverja)

Suhy ::

a res ne veš ? :'(

darkolord ::

Niti ne :8) :8)

A si probal ročno skopirat adm fajle iz enega XP računalnika?

Suhy ::

ne, ki na netu naj bi bili itak original datoteke. bom še to probal, sam..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win7 Domena Remote: Ni Windows Security dialoga

Oddelek: Operacijski sistemi
221458 (1312) MrStein
»

Folder redirection, Win7 in offline files

Oddelek: Operacijski sistemi
261629 (1263) Blisk
»

sinhronizacija datotek na server

Oddelek: Programska oprema
192279 (1989) Mr.B
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607031 (5587) krneki0001
»

Office XP-podokno opravil - kam je izginil seznam nedavno odprtih datotek?!

Oddelek: Programska oprema
292511 (2260) bili_39

Več podobnih tem