» »

Težave z mrežo in switchem

Težave z mrežo in switchem

zee ::

ahoj.
torej, v študentu imamo naslednji problem. V eni od sob je router in switch, na katerega priključen kabel, ki gre do moje sobe. Na ta kabel sem želel obesiti še en switch, ker sta zdaj v sobi dva računalnika, vendar se je pokazalo, da potem ne ne dela nič.

pregledal sem kabel (končni del, saj je vsega skupaj ~60-80 metrov) in zamenjal konektor. pregledal sem tudi začetni del kabla, vendar prav tako brez uspeha. kar je še zanimivo je to, da moram zmanjšati hitrost mrežne kartice na 10 Mbps/full duplex; ker če pustim na auto, ne dobim ip naslova.

kaj bi lahko še pregledal ali poskusil? ok, zadnja možnost je tudi menjava kabla, vendar je to res ZADNJA možnost.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PaJo ::

Ce je manj kakor 100m kabla in ce se ti ne postavi link na novem swichu je zagotovo problem v pozavi zick v kablu, preveri si ta clanek v katerem imas pravilno vezavo kablov, povezi jih po tej shemi in zadeva mora 100% delovat, edino ce imas kje kaksno zicko pretrgano, da pa to ugotovis pa si bos rabil kaksen LAN tester kje sposodit.
Probaj obe kombinacije vezave kabla, tako navadno kakor cross, ker ne vem kaki swich imas na drugi strani, namrec novejsi se znajo zmenit med sabo tudi na navadenem kablu, ne rabis vec cross.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

zee ::

ta switch je bil uporabljen v podobni situaciji in je delal bp. sumim prekinjene žičke. bo treba še dva konektorja riskirat pa povezat zadevo nanovo (skupaj sem pokuril že štir).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zee ::

vzrok problema: čudne povezane parice na obeh straneh

rešitev: novi konektorji povezani tako je treba
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5827860 (13589) denisbegood
»

Kateri UTP kabel?

Oddelek: Omrežja in internet
3614179 (4354) Lonsarg
»

15m dolg mrežni kabel - ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
279632 (8930) racunalnicar
»

Povezava preko 100m prek kabla! Problem!

Oddelek: Omrežja in internet
232200 (1814) Golden eye
»

Omejitev mreze

Oddelek: Omrežja in internet
111439 (1295) brazgotine

Več podobnih tem