» »

Združitev L in R stereo kanalov z vtičem za slušalke, help!

Združitev L in R stereo kanalov z vtičem za slušalke, help!

rintintinc ::

Ok, zadnjič ste mi že pomagali pri enem sorodnem problemu in upam, da mi boste znali tudi tokrat.

Torej. Iz ene naprave mi ven štrlita beli in rdeči činč, to se pravi kabli za L in R stereo kanal. Zanima me, kje bi se dalo dobit na spletu v Sloveniji takšen konektor, kamor bi na eni strani vtaknil omenjena kabla (torej po en ženski vtič za posamezen kanal), na drugi pa bi imel vtič (torej spet ženski) za slušalke. Tega enostavno ne najdem v prodaji. Ve kdo za kakšno spletno štacuno z avdio robo, kjer bi držali kaj takega?

aljazh ::

BOF, BigBang, Conrad... ni vrag, da v eni od teh trgovin ne bi imeli.

Valentin ::

Ponavadi je takšen rdeč in bel cinč vhod oziroma izhod iz predojačevalnega dela na audio in video napravah. Če je vhod, slušalke itak ne pridejo v poštev, če pa je izhod, pa dvomim, da je signal dovolj močan za slušalke...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

rintintinc ::

Izhodna kabla sta, Valentin, in da, signal je očitno prešvoh za slušalke. Včeraj sem se male poigraval s cinkanjem in kabli in dejansko je glasnost prenizka, da bi bila zadeva res uporabna.

Kakšne opcije imam? Kako bi najceneje prišel do ojačitve signala in možnosti poslušanja preko slušalk? Razmišljal sem o nakupu kakšnih poceni računalniških zvočnikov z izhodom za slušalke. Obstaja boljša varianta, ki ne predvideva nakupa ojačevalcev in podobnega? Hvala.

Valentin ::

Računalniške zvočnike sem ti mislil predlagati tudi jaz, vem da so se včasih dali dobit za manj kot 2000 Sit.

Obstaja tudi dražja varianta z ločenim ojačevalnim modulčkom. Najbolje, da povprašaš v kakšnih specializiranih prodajalnah (Conrad).

Stepni Volk ::

Večina kasetofonov to zna. Za nekaj Eurov jih dobiš na e-bayu

rintintinc ::

Hm, to ni glih najbolj elegantna rešitev, hehe. Mislim, da se bom odločil kar za ene izi zvočničke, ker se mi gre itak bolj za prvo silo. Na kaj moram biti pozoren pri nakupu zvočnikov? Morajo biti aktivni, so dovolj pasivni ... ?

Valentin ::

Ja, teb se gre, da majo vgrajen ojačevalec, torej morajo biti aktivni. Kar pa računalniški zvočniki itak so.

Stepni Volk ::

Niso čisto vsi računalniški zvočniki aktivni, čeprav jih je večina. Glede nato, da potrebuješ še izhod za slušalke, je to tvoja dodatna omejitev.

Tudi ojačevalec bi rešil stvar. Na Bolhi za 8'000 SIT KLIK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop navadnih slušalk na optični audio izhod?

Oddelek: Zvok in slika
294969 (4570) Janac
»

Prosim za pomoč pri priklopu gramofona

Oddelek: Zvok in slika
436754 (6470) 2x'=2
»

Kupil Slušalke - Razočaran ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302887 (2141) shadeX
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497272 (5048) bullet321
»

Uporaba zvočnikov Hi-Fi komponente na računalniku?

Oddelek: Zvok in slika
134972 (4831) ;-)

Več podobnih tem