» »

Zabijanje glave Maxtor!

Zabijanje glave Maxtor!

egregor ::

Pozdravljeni!

Podobna tema že obstaja , vendar mene zanima sledeče:
Imam disk Maxtor 120GB, disk par minut deluje normalno, nato se sliši zabijanje glave, ampak samo enkrat zabije , in nato deluje , pa spet :( , potem pa se ne odziva več :P

Sedaj me pa zanima, ali je sploh v Sloveniji kakšen servis, da bi mi to zamenjal, pa tak servis ne sme imeti vodeno po serijskah številkah, kajti račun za nakup diska lahko dobim od prijatelja. :\ (serijske pa niso enake) Na računu seveda ne piše serijske kode!

Hvala vnaprej za odgovore!

gregor

Gwanaroth ::

Misliš, da ti bo uspela takšna prevara? Daj no, zresni se.

Okvare diskov so večkrat posledica prešvoh napajalnika. Sam sem na tak način "skuril" že 2 Maxtorja..
Lights often keep secret hypnosis..

egregor ::

pa res, na to še poštudiral nisem, mel sem 500W napajalnik, je delal vse normalno dokler mi ga ni skurlo, sedaj imam 350w in sami problemi, hvala Gwanaroth na to sploh nisem niti pomislu.
A misliš da bo potem disk normalno deloval , ko bom dal nazaj 500w napajalnik, al je fuč za zmerej?

LP

Gwanaroth ::

Odvisno, koliko je zdaj "pokvarjen". Seveda ga močnejši napajalnik ne bo popravil, temveč le omogočil disku normalno delovanje, za razliko od zdajšnjega pešastega delovanja..
Lights often keep secret hypnosis..

egregor ::

Potem mi pa priporočaj en dobr pa cenovno ugodn napajalnik, Imam pa naslednje stvari :
Gigabyte GA-K8NS-PRO
3 x diski sata 200GB , 160GB, 120GB
Grafična Geforce FX5700
2x Vent 120mm
to je to , sedaj pa lastim 350W napajalnik :'(

stromar ::

To, da bi bil presvoh napajalnik kriv, je bedarija. Ce so napetosti priblizno enake zeljenim, nima disku kaj skodit. Kriv je proizvajalec diska. Kaj pa kupujete to sranje od maxtorja

Verjetno bi prevara z drugim racunom uspela. Ko je meni crknil disk, so ga zamenjali brez problema, ceprav ni bilo na racunu nobene serijske stevilke.

Lp

Pujcek ::

probi formatirat. ce ne pomaga pol je pa napajalnik :\
:)

egregor ::

Stromar kje so ti zamenjali disk?

stromar ::

V neki bolj "noname" trgovini. Kontaktiraj me pod ZS, ce te zanima ime firme

Lp

Gwanaroth ::

To, da bi bil presvoh napajalnik kriv, je bedarija.

Govoris kar nekaj na pamet, ker zgleda, da se nisi se soocal z doticnim problemom.
Lights often keep secret hypnosis..

zee ::

meni je tudi zabijalo glavo, pa je bil problem v napajalniku (fuč!) tako kot je bilo že omenjeno.

kljub temu pa sem naredil kompleten backup mojega diska sistema na mašini od kolega.

EDIT: dodatek k napajalniku
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

gfighter ::

Glede napajalnika, LC 6420 bo zadostoval, če imaš kaj več denarja, ti priporočam LC 6550G, ki se je pri meni izkazal kot tih in zelo dober napajalnik za zmeren denar (pod 10.000).
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

stromar ::

Govorim na podlagi zdrave pameti. Ce ima napajalnik normalne napetosti (preveris v biosu), nima kaj glave zabijat. Ce bi bil napajalnik kriv tudi plata ne bi delovala. Sploh pa so maxtorji znani po tem. Imel sem 4 maxtor diske s to tezavo.

weewex ::

js bi pa vprasu ce ma kdo vezje od maxtorja 160GB k sm ga skuru (nevemkako) da bi ga zamenju ce se da...

zjebu se je pa en cip pa par stvari zravn

Vnaprej hvala,
LP ViVanco

Jackal ::

Ta ideja z neprimernim napajalnikom ni tako napačna. Samo ni nujno, da je ravno kriv napajalnik, ampak molex priključki. Pri meni so na enem no-name napajalnuku v vlažnem stanovnju oksidirali, problemi so se pa kazali na diskih. Po malo pucanja je spet delalo nekaj časa normalno. Potem sem pa zamenjal napajalnik za takega, ki ima pozlačene priključke, pa teh problemov naenkrat ni več.

Stratus ::

stromar:
Bi reku da nisi glih štromar, seveda je odvisno od napajalnika in še kako, napetost je hudo odvisna tudi od moči napajalnika, v biosu ti lahko kaže napetost takšna kot mora bit (kar močno dvomim saj so ponavadi ti merilniki malce off), ko pa zaženeš OS in se dvigne poraba pade tudi napetost ali pa začne nihat, kar se ponavadi dogaja z raznimi low cost napajalniki.
Obstaja velika razlika med 12V LowCost napajalnikom in 12V High end napajalnikom.
Iz izkušenj ti lahko povem da je 70% odpovedi strojne opreme kriv nekvaliteten napajalnik.
Tko da ne "srat" (sorry za izraz).
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira napajalnika in ohišja za moj sistem

Oddelek: Kaj kupiti
332014 (1597) B_U_R_I
»

Napajalnik LC Power LC 6550 550W kupiti ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575778 (4468) Dr_M
»

Kakšen sistem naj priporočam nečaku

Oddelek: Kaj kupiti
431749 (1190) mtosev
»

kako stesterati NAPAJALNIK

Oddelek: Pomoč in nasveti
91062 (826) jest10
»

MAXTOR 120G 8Mb ZE drugic skurjen (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
573717 (2506) M@T

Več podobnih tem