» »

Zunanji disk - priključen na LAN in internetu ?

Zunanji disk - priključen na LAN in internetu ?

Cokolesnik ::

Klasični zunanji disk na USB2 že imam (priklopljen na prenosnik), prav tako brezžični Linksys -ov router 54GL.

Problem se pojavi, ko prenosnik odnesem s sabo, saj je takrat disk za ostale uporabnike nedostopen. Ker diska ne želim vezati na kateregakoli od računalnikov, razmišljam o nakupu ustreznega routerja (ogledal sem si Netgear -ja za dobrih 40 tisočakov, a je potem Linksys -ov router odveč) ali pa o nakupu datotečnega strežnika (ogledal sem si Linksys -ov model NSLU2, ki omogoča povezavo poljubnih USB pomnilniških naprav v lokalno omrežje in navzen v internetno uporabo - pride okoli 30 tisočakov).

Še enkrat, za dostopnost diska v internetu in lokalnem omrežju ne želim uporabiti enega od računalnikov. Ker zunanji disk že imam, bi bil nakup zunanjega mrežnega diska verjetno prav tako nesmotrna rešitev.

Za vaše mnenje, kaj bi blo najbolje oz. najcenejše (mogoče še kakšna rešitev kot so zgoraj omenjene?), se zahvaljujem.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Cokolesnik ::

Hm, ni nobene druge rešitve ali predloga? :\
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

#000000 ::

Zadnič sem nekje zasledil (prospekt neke trgovine) kjer je bil zdi se mi od Asus-a nek brezžični ruter v kerga lahko našravfaš disk in lahko ga koristiš kot mrežni disk ali FTP (namest diska lahko uporabiš tud USB ključek) Aja cena pa se mi zdi da je bila okol 15 tisoč sit. Nimam pa tega kataloga več pri roki, tko da mal poglej po netu. LP

sash ::

poglej če obstaja za tvoj router kak modificiran linux ki bi podpiral šeranje diska (preko FTP-ja ali še bolje preko sambe), če najdeš si zmagal. Podobno sem jaz naredil, vendar z Asusovim routerjem.

Kar pa se netgear box-a tiče pa rabiš imet inštaliran nek SW da uspeš priti do podatkov in ravno zato ga tudi nisem kupil (ker niso poodprti vsi sistemi ki mi laufajo v mreži - win/lin/osx)
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router kupiti? Linksys,Belkin ali Buffalo?

Oddelek: Kaj kupiti
92470 (1549) micoboy
»

Nakup router + mrežni disk ali NAS?

Oddelek: Kaj kupiti
71224 (1014) carota
»

Službeno omrežje se sesuva

Oddelek: Omrežja in internet
276889 (6008) thebaloh
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257199 (5204) jancus
»

Linksys router VPN ENDPOINT in WinXP odjemalec - planet za znoret ali slotech mi poma

Oddelek: Omrežja in internet
142287 (2013) BlazP

Več podobnih tem