» »

Virusi in težave z antivirusnimi prog.

Virusi in težave z antivirusnimi prog.

powerGenius ::

pri pregledu procesov v Task Managerju sem opazil tole.

svchost.exesvchost.exe se pojavi na: local service 1x
network service 2x
system 2x

isass.exe system

pri iskanju lastnosti teh zadev na netu sem ugotovil, da je to po vsej verjetnosti virus oz. nesnaga.

kaj naj naredim? kako naj očistim računalnik?

naložil sem si antivirusni Avast (za domačo uporabo), vendar pa sem enkrat nekaj experimentiral s programom Kaspersky Virus scan, ki se ga sedaj nikakor ne morem znebiti (niti ga ne morem zbrisati - težave pri brisanju datotek scrchpg.dll, shellex.dll), v meniju Add/remove program pa ga sploh ni. posledica: AVAST ni kompatibilen s Kasperskym in je menda zaščita minimalna.

Kako naj rešim ta problem oz. se znebim Kasp.?

mrTwelveTrees ::

mam slabe izkušnje z temi protvir. programi

sam uporabljam NOd 32... samo je pogoj, da moraš v nastavitvah noda nastavit da ti vse gleda....)

oz, tvoj disk priklopi na drugo mašino kjer maš inštalirane winse na drug disk, in potem z nod-om skeniraš tvoj disk... to je se najboljše

itak37 ::

Tisto so sistemski servisi, niso virusi... Za pregled procesov poskusi z hijackthis, ti pokaze tudi skrite procese, potem pa lahko submitas report, pa ti pove kateri procesi so OK in kateri so sumljivi...

powerGenius ::

sumljivost za svchost.exe sem povzel tukaj. bega me, zakaj se ta zadeva pojavi 5x :\ na različnih področjih.

itak37 ::

Tam pise, da je svchost.exe sistemski proces od MS, obstaja pa virus z istim imenom.
Nic ni narobe, ce ti jih laufa vec naenkrat, meni tudi...

#000000 ::

Ma ja tam od 5-7 jih je normalna količina za xp, res pa je da so tud virusi ampak tisti file je scvhost.exe na to bodi bolj pozoren. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

boss-tech ::

jst jih mam 6- tak da je to normalno. probi hijack this pa boš tkoj vidu

powerGenius ::

hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

svchost.exe

Oddelek: Programska oprema
164377 (4196) ABX
»

Pocasen internet - vzrok svchost.exe??

Oddelek: Omrežja in internet
294401 (3432) residual
»

PC se ob startu ne odziva 10 min ?Disk melje?Virus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202392 (1998) Racunalnik
»

svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
253524 (2548) Mr.B
»

Težave Firefox-om

Oddelek: Pomoč in nasveti
72117 (1990) mikes

Več podobnih tem