» »

Software router z najboljsim QoS Traffic managmentom in relanocasnim pregledom nad prometom

Software router z najboljsim QoS Traffic managmentom in relanocasnim pregledom nad prometom

umetnic ::

Pozdrav!

Postavljam Linux router, zanima pa me ce ze obstaja izdelek, ki bi imel res dober traffic managment, kot tudi dober realnocasen pregled nad UL/DL hitrostjo, za vsak IP posebej?!

Potrebujem samo Gateway, Firewall, bandwith managment ter sprotni pregled nad prenosi. 0:)

Je tu kaksen tak, ki je dodobra stestiral vec linux distribucij?

Danke Sehr!! :)
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

umetnic ::

AnyOne?

Hmm, morda pa bi poskusil z www.bandwidthcontroller.com? Izgleda obetavno...
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

shock ::

No jaz sem testiral samo ClarkConnect pa ti laho rečem da mi dela tako kot mora, upam tudi jaz da se še kdo oglasi za druge distribucije. Drugače iptraf (program ki ga naložiš) prikazuje kdo koliko download/uploada v realnem času itd.

umetnic ::

Trenutno tudi sam testiram ClarkConnect, sam nisem prevec zadovljen
V mislih imam namrec nekaj takega:



Zgornja slikca sicer predstavlja omejevanje po aplikaciji, zelim pa imeti v enem oknu pregled nad vsakim IPjem posebej. DL in UL. IPTraf, ima kot vidim zelo spartanski vmesnik. Izgleda dovolj zmogljiv, a kaj ko bi moral v njega vloziti kar nekaj casa, da bi s kakim drugim programom izpisoval graficno zadeve, pa se tedaj, ne bi bile realno casne. Kurc pa Linux, ce je to najbolje kar mi lahko ponudi. Ali se pac motim:\
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

NupY ::

poglej si m0n0wall, ali se bolje, pfsense. sicer na bsd-ju, a pomojem te ne moti

bosto ::

ntop ? ni distribucija, je pa ZELO radoveden program za analizo in prikaz prometa.

asgard2.0 ::

Ipcop + Qos N je dobra zadeva. Mors pa 1.4.8 ipcop uporabt pa dodatke z http://www.mhaddons.tk/ uporabt. Maš help pa qos dela super. Saj vsak dela super no sam nastavt ga je treba. Tle maš pol vse razloženo prav lepo. Sam ga uporabljam pa mi mula vleče 200 kilo/s pa še torrent furam zraven z 100 kilo pa mam v CSS 30-40 pinga !!!!
enostavno nardiš class-e pa je . Uporablja pa LAYER7 !!:D
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako bi postavil linux router

Oddelek: Omrežja in internet
51080 (1008) plavko61
»

Dva racunalnika v internet - NADZOR

Oddelek: Omrežja in internet
81306 (1138) SimplTech
»

Kako najmanj boleče razdeliti internet med cca. 25 uporabnikov??

Oddelek: Omrežja in internet
232173 (1365) ]Trix[
»

linux distribucija firewall/router

Oddelek: Omrežja in internet
91278 (1089) Poldi112
»

Pomoč pri postavitvi serverja

Oddelek: Operacijski sistemi
191315 (1121) hruske

Več podobnih tem